ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

A

Anonymous

Гост
Е сега дай и координатите на такъв майстор, че да могат и други съфорумци да се възползват, ако имат подобни проблеми! :yes:
 
A

Anonymous

Гост
И аз да кажа за цевите ,меки ,твърди и т.н. едно от събраженията при избора на материал за цев на въздушна пушка е коефицента на триене на материала с оловото ,например Славиите ( някои модели и може би преди сега не съм рязал цев на нова Славия) , се правят с бронзова вкладка в цевта нали отвън го гледаш стомана ама отвътре чашката се трие в бронз понеже коефицента на триене олово - бронз е най-добър .
Така че едно е цев за проектил с FULL METAL JACKET друго е за оловна чашка,не че оловото на става за стоманена цев ( китаец ще ти сложи бронзова вкладка на и без това кривата желесна цев - да ама не ) ,просто чехите са преценили че така е най-добре пък и така си гарантират че тази цев няма да се позлва за нещо по-така ( понеже бронза ще замине бързо след няколко изстрела с куршум FULL METAL JACKET
 

njatanasow

Редовен Потребител
Здравейте,Наскоро си смених цевта с ЛВалтер полигонал ,За разлика от оригилната в тази чашките влизат по трудно ,Чашките са баракуда 5,5 Трудно е меко казано,Доста силно трябва да натискам,Пушката е Валтер Доминатор 1250 Група почти няма,С оригиналната цев има отлична група,Изглежда експеримента ще излезе несполучлив,Ще се радвам ако някой с повече опит или знания даде савет,
Благодаря предварително
 

andi

Редовен Потребител
питаи ка4ика . правилно ли е обработена и напасната ( входна фаска )? пробваи с по леки - жсб 1.03 гр или 0.92 гр . А ако намериш бенджамин съ4ми стават униклани групи на 50м с тази цев
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
тамън и аз исках да питам как е фаската дай някаква снимка когато можеш, и просто от любопитство, защо си сменил цевта при условие че си бил доволен и е правила добри групи:)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Смених цевта заради Качика :)защото ме уверяваше че ще прави добра група на по далечни разтояния,а сега и двамата се чешим по главите,Немога да разбера дали има входна фаска между двата размера,На входа имам ф 5,7 дълбоко 13мм, и след това е оригиналния размер,Дали между двата размера има някаква фаска?От оригинала не се развира
 

njatanasow

Редовен Потребител
andi написа:
питаи ка4ика . правилно ли е обработена и напасната ( входна фаска )? пробваи с по леки - жсб 1.03 гр или 0.92 гр . А ако намериш бенджамин съ4ми стават униклани групи на 50м с тази цев
andi ти от личен опит ли пишеш хубави неща за тази цев или само си виждал стрелбата и,Виждам че и ти имаш Валтер,Ако си сменял цев помагай а черпнятя е от мен :)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
От къде може да се купи цев .45 .50 кал за смоделка???Гледам валтер имат само 9мм???
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Walther Barrel Blank .22 16mm dia X 605mm long, Polygon Rifling with choke

Какво означава точно Polygon Rifing???И по добра ли е тази цев от нормалните само с шок?
 

HellBoY

Потребител
До колкото знам , това са студено ковани цеви. Нарезите не се нарязват , а в обработената заготовка се вкарва дорник от много твърд метал и се млати с пневматичен чук - минавайки през заготовката остава отпечатък. Дорника има съответната форма и стъпка(според боеприпаса) и така вътрешноста на цевта се получава негов огледален образ. За нашето хоби не знам дали са подходящи , но ги водят че имат много голяма износоустойчивост. ???
 

andro

Потребител
Полигоналната цев няма класически нарези ,а май става въпрос за такава.
 

HellBoY

Потребител
Дефакто не са нарези а отпечатъци :) Вътрешната форма на цевта представлява усукан осмостен - ако си го представите :)

Ето разликата :
 

Attachments

  • 493px-Polygonal_vs_normal_rifling_s.png
    493px-Polygonal_vs_normal_rifling_s.png
    32.1 KB · Прегледи: 199
A

Anonymous

Гост
Полигоналните цеви са измислини от японците и първоначално са били слагани на снайперските пушки. Предимство е, че при облечен куршум газовете които протичат между куршума и цевта са по малко. За оловни проектили не се знае кое е по добре. Преди бях питал и аз кой тип цев е по подходящ за нас ама никой май не ми отговори ???
 

andro

Потребител
Полигоналната цев се зацапва по трудно и се чисти по лесно!Стреля еднакво добре с облечени и съблечени поектили.Обаче както казват специалистите разлика в точноста практически няма.Само гъзарията е по голяма аз съм с полигонална и така нататък... :pardon:
 
A

Anonymous

Гост
някой може ли да замери калибъра на .25 цев ? .245 - .255?
и как да се сдобия с такава по-дълга?
 
Нагоре