ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

|CL|NIKI

Потребител
И Валтер цевта която си купих за Кериъра не е твърда - мека е. Но ПЦП е друга бира.
Просто на единия хатсан е по твърда на другия по мека... незнам защо така.
А това за флоберките :D - почти всеки 2ри има флоберка или от китайка или от руска или от Гамо...... :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Мога да потвърдя напълно, че има разлика в стоманата за цеви на хатсаните. На бившия х80 стоманата беше калпава, но си бях купил отделно и цев от 125ца. Разликата е толкова голяма, че си помислих че са ми пратили нехасанска цев. Тази цев от х 125 после претърпя малко стургарски интервенции. Тогава ме учуди, че стоманата и е по твърда от стоманата на цевта на Б30. Стругаря каза, че е някаква незакалена, но високовъглеродна стомана.
 

mitaka101

Потребител
май има разлика в качеството на стоманите , това ще се окаже извода накрая май не мислиш ли
Ами явно аз съм попадал все на меки - хващам ги на менгеме за цевната кутия и дърпам с ръка в горния край. Вече се специализирах дето има дума. Тази, която закалих - късата - я изправях на струг (преди закаляването) с измервателен часовник и чук.
Нищо не твърдя, само споделям опит.
 
A

Anonymous

Гост
Водят се странни пререкания, вместо да се изказват практически начини за "изправяне" на криви фабрично или в последствие дула! Единствено колегата обясни за начин с 20-тонна преса. А ако не разполага човек с такава??? Просто в любителски условия споделяйте опит-другото е спам!
 

petkof

Редовен Потребител
Няколко пъти е писано как да се изправи крива цев на хатсан, и мисля само веднъж на метеор ар1000 магнум, назад в темите.Може да се опита да се намери.Доколкото си спомням става и с обикновен чук. :)
 

mitaka101

Потребител
Водят се странни пререкания, вместо да се изказват практически начини за "изправяне" на криви фабрично или в последствие дула!
Няколко пъти съм го писал как се изправя - с ръка и менгеме.
Хващаш цевната кутия на менгемето, а с ръка другия край на цевта и дърпаш в посока обратна на изкривяването.
Ако силата не ти е достатъчна - ползвай тръба за удължител.
Аз лично съм изправял ака няколко цеви, една от тях няколко пъти.
 
A

Anonymous

Гост
В края на октомври LOTHAR WALTHER ще пуснат цеви 9мм за въздушно оръжие:
---------------------------------
LOTHAR WALTHER
We are setting up production now on 9mm airgun barrels. They should be ready for ordering about late october.

The OD will beprobably 0.700-0.750" Length is to be 28".
Twist will be 18-or 20". (650fps) However, at the velocity you are getting 16" would be better.
For a single one, you are looking at $125 give or take some. Possibly less depending on quantity.
-------------------------------
:cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Те хубаво ще пуснат, ама на нас ще продават ли? И по какъв ред?
Малко трудничко ми се струва да се уреди човек да си внесе безпроблемно 9 милиметрова ВАЛТЕРска цев.
Имам предвид самосиндикално да си я внесе. Без чужда помощ, на лицензиран оръжейник или оръжеен магазин.
 
A

Anonymous

Гост
Щом като е за въздушни не виждам проблем. Скоро ще се разбере тази работа може и да е шано :crazy:
 

vanko

Редовен Потребител
Тук на скоро колега беше споделил че след почистване на цевта за събиране на групата може да изхарчиш 50...200 че може и 1000чашки.Не ми се вярваше но вчера ми се случи тая случка и на мен.До сега съм си чистил цевта само с памучно парцалче като преди това пръскам със спрей Hillman и оставям да постои така около час.Сега прекарах и четката за да се изчистят нарезите от евентуални наклепи,отиваме да стреляме и какво става.Чашките хвърчат на където си искат.Бе викам си,оптика ли се разбута какво стана...шаш и паника :D (а само преди 2 дни чупихме едно бирени шишета на 70м,останаха гърлата големи като кибритена кутийка,счупих ги и тях едно след друго 5 бройки) сега обаче уж почистена цев а стана провал.Започнах аз корекции на оптиката,хоризонтали-вертикали същата работа,отриви отвсякъде.Една кутия чашки замина,няма и няма оправия.Сега съм решил докато не започне проблем с групирането никакво чистене,ако ще и година да мине. Та реших да споделя с вас де и като се върнахме от :rambo: се сетих за поста на колегата който за жалост излезе прав :yes: ПП Стрелям само с Баракуда...Мач или Диабло не съм менил чашките за да се очаква зацапване на цевта .Така че лично мое мнение е да се почиства след 5,6 кутии или само при отваряне на групата без видими причини,слаб вятър и др. Моля за поправка ако бъркам нещо :cheers:
 

andro

Потребител
Ще ме уморите с това чистене на цеви! :lol:Целта на почисването на цевта е основно да се почисти барутния нагар който остава след стрелба с цел предотвратяване на последвалите процеси ,ръжда и така нататък.В нашия случай няма барут няма изгаряне.Цевта на Бама не е почисвана откакто съм го купил ,което не означава че не полагам грижи за останалите части.Е и пушката си стреля така както като нова че и по добре ..Ако попадне вода може да се подсуши и после една две съчми дали няма да я осушат напълно?Да не бъркаме пневматиката с огнестрелното оръжие .Межу другото стрелях скоро с Комета 4.5 мм.Която освен че вместо оксидация имаше жалки остатъци примесени с ръжда ,за цевта отвътре един господ знае как е изглеждала ,Обаче стреляше завидно точно ...
 
A

Anonymous

Гост
andro написа:
Целта на почисването на цевта е основно да се почисти барутния нагар който остава след стрелба с цел предотвратяване на последвалите процеси ,ръжда и така нататък.В нашия случай няма барут няма изгаряне.
И мойте впечатления са такива, не познавам човек, който да си е почистил цетва и да си е харесал стрелбата след това. И аз съм я чистил веднъж на Хатсан 80 и определено не стреляше добре след това. За около 1 кутийка се "оправи".
 

vanko

Редовен Потребител
И мойте впечатления са такива, не познавам човек, който да си е почистил цетва и да си е харесал стрелбата след това.
Taka e,макар че има и други мнения:tender от форум all.bg
Ако нарезите са пълни с олово и то не е изстръгано с месинговата четка, забрави да имаш добро групиране. Обяснението е, е сачма, на която не може да се придаде добро вътрене чрез нарезите, започва да лети в спирала и попада където си иска на мишената.
E да ама от сега нататък: стреля ли добре пушката,никакво пипане,чистене на цев,човъркане и тн..
 
A

Anonymous

Гост
vanko написа:
E да ама от сега нататък: стреля ли добре пушката,никакво пипане,чистене на цев,човъркане и тн..
Именно... :cheers:

Пък ако теорията на Tander от форум all.bg aко се затвърди на практика да пишеш да знаем...
 

ininia

Потребител
ФТКС
Не може да се генерализира въпросът - да се чисти ли цевта или не.На моя ЦФХ ако не я почистя слд 100-120 изтрела,не мога да с отърва от флаери.Имам и хатсан - там е поне 500 изстрела.А доколкото знам от собственици,при Бам колкото повече стреляш,толкова по добре.Така че всеки трябва а намери оптимума за своята конкетна пушка и чашките които ползува.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, правилно. Всеки сам си преценява за неговата пушка.
Ако стреля добре-не пипаш.... и обратното.
Както казваше един човек "Когато играта върви, не се правят смени в отбора!" ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
andro написа:
Ще ме уморите с това чистене на цеви! :lol:Целта на почисването на цевта е основно да се почисти барутния нагар който остава след стрелба с цел предотвратяване на последвалите процеси ,ръжда и така нататък.В нашия случай няма барут няма изгаряне.Цевта на Бама не е почисвана откакто съм го купил ,което не означава че не полагам грижи за останалите части.Е и пушката си стреля така както като нова че и по добре ..Ако попадне вода може да се подсуши и после една две съчми дали няма да я осушат напълно?Да не бъркаме пневматиката с огнестрелното оръжие .Межу другото стрелях скоро с Комета 4.5 мм.Която освен че вместо оксидация имаше жалки остатъци примесени с ръжда ,за цевта отвътре един господ знае как е изглеждала ,Обаче стреляше завидно точно ...

И съм съгласен с теб и не съм съгласен. :) След стрелба с чашки остават немалки оловни отлагания. На някои цеви това не им пречи особено. На други цеви тези отлагания са фатални за точността. Б50 е пушката за която съм чувал че може спокойно да не се чисти цевта. Но ако опиташ да направиш това с някоя друга пушка, най-вероятно няма да имаш успех. Мога да ти дам за пример CZ-то с което стрелях до миналата година. В зависимост от чашките то запазваше групираност между 200 и 500 истрела. След което започваш да наблюдаваш групи от по 15-20 сантиметра на 40 метра дистанция. И друг път съм го писал това че всичко зависи от това каква форма имат и как са полирани нарезите.
 

ssn

Потребител
Здравейте!
Имам една китайка Б3-3 (фиксирана цев). Според мен цевта си е права, защото като погледна се вижда хубаво кръгче, но е набита накриво в цевната кутия (по мое мнение) и сега бие вляво и малко горе (за второто не съм много сигурен). Някой оправял ли е подобен проблем и въобще заслужава ли си да се рискува - дори да я изправя (окривя) да сочи напред, то патронника ще си влиза както досега леко накриво в конусното уплътнение на цилиндъра. Китайска им работа, но за тия пари толкова. Затова пък занимавката с пушлето доставя удоволствие, което си е ...абе разбирате ме.Четох във форума, но не намерих лек за такъв случай.

Живи и здрави!
Станимир
 

andro

Потребител
Подобни изпълния има и при къде по реномирани марки!Рядко ,ама ги има.Ако имаш оптика може да се компенсира проблема,но по добре да не мъчиш според мен да я оправяш със сила.Като си купуваш следващата пушка си отваряй очите ,ако ще да е и Вайхраух! :pardon:
 

lynx

Редовен Потребител
ssn, недей да преценяваш на око кое е криво и колко да го доизкривиш.
Има си прибори и машини за тази работа. Може да се подведеш и да стане още по зле. Затова занеси пушката на майстор и той ще направи каквото трябва, доколкото е възможно да се оправи.
;)
 
Нагоре