Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

didarai

Редовен Потребител
Поредното (май ще спра ,че става отегчително ;)) суши.Хосомаки са тренировка за РусИ ;).
И пиле с бамбук и гъби.
 

Attachments

  • 11.JPG
    11.JPG
    179.7 KB · Прегледи: 73
  • 12.JPG
    12.JPG
    169.3 KB · Прегледи: 62
  • 13.JPG
    13.JPG
    124.3 KB · Прегледи: 64

petkof

Редовен Потребител
Аз имам въпрос.На първата снимка, черната обвивка около ориза, какво е всъщност? :)
Зет ми се върна скоро от Япония и разказва, как шеф механика имал да го черпи и преди да се качат на самолета решил да го заведе в хубав японски ресторант.Влезли и понеже надписите били само на иероглифи трябвало да избират ястията по външния им вид.Зетя си пада по месото и разказва как си избрал няколко хубави рибни филета, с които мислел да си хапне добре."Буча филето, с вилицата вдигам и на нея остава едно листче риба дебело колкото тънък вестник и в чинията ориз заобиколен с нещо като кожа!" :eek: :eek: :eek: Оставили бая пара и останали гладни.Като се върна първата му работа беше да ми звънне да паля скарата и да слагам Мавруда на масата! ;) Тия японци май "много тънко го дават"! :D
 

didarai

Редовен Потребител
Нори!Пресовани червени водорасли (до колкото знам)
https://www.google.bg/search?q=%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%B8&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=iqZBU7igJcOwywOmlYDAAw&ved=0CCoQsAQ&biw=1024&bih=464
Има вкусни има и не толкова.Преди да го навия на суши е хрупкаво.Ако се яде веднага също разбира се.Ако постои, неизбежно се овлажнява от ориза и тогава наистина прилича на кожа и не е чак толкова вкусно , но пък е много полезно.От няколко години винаги има в Кауфланд.Преди само в Метро бях виждал.10-тина листа са около 4-5 лв.

пп
При калифорния и филаделфия рол , норито е вътре.Легендата е , че дразнело американците като е отвън , за това започнали да го ръгат вътре.По мои наблюдения .....дразни и българите ;) , но хрупкаво наистина е вкусно.
 

hyankov

Потребител
didarai написа:
По принцип , месото с кокал и около него , винаги е по-вкусно.

Това го забелязах скоро. Джолан с кост - ВКУСОТИЯ, обезкостен джолан - никакъв вкус. Защо, много се чудя.
 

didarai

Редовен Потребител
Джоланите от години ги сваляме директно от свинята и пека винаги цели и заедно с кожата която препичам до хрупкавост.
http://forum.airguns.bg/index.php?action=dlattach;topic=299.0;attach=31283;image
А иначе ........кокала има какво да пусне за да става месото с него по вкусно ;)
Балканту(теро)рист инструкциите за перфектен бульон включват и варене/печене на кости , но лично на мен такъв силен бульон не ми допада , дори за зеленчукова супа.
 

hyankov

Потребител
Малей, пък аз днес изрязах мазнината до колкото мога че ми беше гузно да ям толкова калорично ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Мазнината го пази да не изсъхне , а и може да се махне после ......както правя аз :)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Ей,приятели,че бива ли тази вкусна мазнинка на джоланчето да я махате след печене!Чиста загуба на вкуснотия! :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Едни сиренарки от днес, които бяха опустошени на момента.
 

Attachments

  • DSCF94111.JPG
    DSCF94111.JPG
    196.6 KB · Прегледи: 39
  • DSCF94212.JPG
    DSCF94212.JPG
    218.1 KB · Прегледи: 40
  • DSCF94170.JPG
    DSCF94170.JPG
    208.3 KB · Прегледи: 33

petkof

Редовен Потребител
Тази вечер докато печахме прясна хамсия на сач с единадесетгодишният ми син,той ме попита:
-Татко можеш ли да правиш суши?
-Не,сине но познавам един човек,които може и го прави впечатляващо,както от към визия, така и от към вкус.Ако беше дошъл на Националната среща в Русе,както те карах,щеше и ти да опиташ от двете тави,които той донесе там.
Това е случка от тази вечер, но още са ми пред очите и на небцето,хапките на колегата didarai,които той донесе на срещата в Русе.Сушито свърши за брони минути и нямаше недоволни май! :D ;)
За справка как изглеждат,предната страница на темата и някои по предни.Забранено и да се гледат, освен на препълнен стомах! :D :cheers:
Въпреки поясненията на няколко капитани,яли суши в Япония,че не е вкусно,на мен ми хареса. ;)
 

didarai

Редовен Потребител
;)
Ми да вземе да се научи баща му ;)
Сушито си е долу-горе редене на продукти.Един вид , подредена салата ;) . Не е нещо сложно .След 2-3 опита ще стане добре.
Ще помагам ако трябва.
Наздраве Петко :cheers:
--------------------------------------------------
Иначе да споделя и някои нови преживелици.
Първо........в Кауфланд често пускат замразен гръцки сафрид.Въпреки силно предубеденото ми мнение към замразената риба , вече няколко пъти вземах и беше перфектен.Като пресен.Ако залежава по складовете обаче не се знае до кога ще е такъв.Та който го обича , може да го пробва.

Второ..........голямо дърво гризнах с една глава от Тлостолоб.Предният път ми дадоха една за чорба не много голяма (даже малка направо) но с част от "врата" .Извадих голяма купа с месо от нея , дори се впечатлих.
Носи жената онзи ден друга (разни рибари постоянно ми пълнят фризера) голяма колкото .......свинска. :eek: .Викам и : луда ли си ?От тва ще излязат 3-4 кг месо.Кво ще го правя?(Дарителите искаха супа).Заедно с нея още 2 торби "ребра " (според нея).Чудех се как да подходя към мат'риала ??? и най-лесно ми се видя да я опека във фурната , обезкостя и тогава в чорбата . Мислех да я пека права ,но.........не се събра така във фурната. :wall:
Сложих я легнала.(Супата от тази риба , а и други мазни винаги я правя без бульона.Много силен и мазен и неприятен става и винаги ползвам само месото).Пекох я 2 часа :wall: след кето не издържах и погледнах резултата.Резултата...............никакъв. :mad: Хванах голям нож и я парчетосах.Вече бе към 22 ч. вечерта и............. :eek: баси майката , в тъпата тиква няма месо :wall: 2 огромни очи , огромни мазни хриле , огромни кости като от челюсти на тревопасно и..............2 лъжички месо на темето отгоре .Няма и за половин чорба даже , а аз бях нагласил най-голямата тенджера.Добре , че бяха "ребрата" (разбирай гръбнак) , та спасих положението.
Та..........не повтаряйте грешката ми .3 часа готвене на огромна глава и накрая ползвах от нея само 1% ??? цяла тава с камарата боклуци директно от фурната отидоха в кофата.
-----------------------------------
Тези дни имах гости , и исках да спретна ребърцата с меда и сусама , но............за беда не намерих подходящи и смених рецептата с пилешки крилца. Също обраха точките :)
 

petkof

Редовен Потребител
На здраве Евгени! :cheers:
Честно казано,не знам дали скоро ще се хвана да правя суши,по-скоро ще дойда в Горна Оряховица да го пробвам пак! ;)
Ако пък реша да уча жената,ще ти пиша пак! :D ;) ;) ;)
 

didarai

Редовен Потребител
petkof написа:
...,по-скоро ще дойда в Горна Оряховица да го пробвам пак! ;)
Ако имаш път насам , обаждай се , ще метнем едно ;)
Стига да не съм някоя изчанчена смяна , че се въртя през седмица на 3 .
 

petkof

Редовен Потребител
didarai написа:
petkof написа:
...,по-скоро ще дойда в Горна Оряховица да го пробвам пак! ;)
Ако имаш път насам , обаждай се , ще метнем едно ;)
Стига да не съм някоя изчанчена смяна , че се въртя през седмица на 3 .
Имам ли път натам, няма да те оставя в неведение,че да си неподготвен! ;) ;)
:cheers:
 

hlapeto

Потребител
Прочетох "Горна Оряховица" , та се сетих :

1.Второто (или третото...?) гадже ми беше от там.
2.Сондирам мнения за тамошните "Централни хали" .
 

didarai

Редовен Потребител
Хахаха тез гаджета.Преди месец , стар приятел-съученик от ТУ Варна и живеещ сега там , с който бях загубил 10 г. връзка , взел , че ........взел за годеница горнооряховченка .И като и разказвал за старите времена , тя пък взе , че ме откри , та ........неведоми са пътищата божи , с тез.........гаджета ;)
За халите........... ??? Не знам какво да кажа , аз малко съм със завишени изисквания от към храната. Ще го кажа така: продукцията е родна и народна .Като качество от 10 бих и дал може би 6 ??? .Ако нещо по-конкретно те интересува , дай на ЛС.
 

hlapeto

Потребител
didarai написа:
Хахаха тез гаджета.Преди месец , стар приятел-съученик от ТУ Варна и живеещ сега там , с който бях загубил 10 г. връзка , взел , че ........взел за годеница горнооряховченка .И като и разказвал за старите времена , тя пък взе , че ме откри , та ........неведоми са пътищата божи , с тез.........гаджета ;)
За халите........... ??? Не знам какво да кажа , аз малко съм със завишени изисквания от към храната. Ще го кажа така: продукцията е родна и народна .Като качество от 10 бих и дал може би 6 ??? .Ако нещо по-конкретно те интересува , дай на ЛС.

...Ваня се казваше , ама толкова е.....а , че не ми се мисли просто!
За два-три месеца ни очатка всичките , дето горе-долу ставахме за нещо...

А за халите - разбрах , явно Цанко не е най-най там , но все пак "6" от теб е много висока оценка.
 

didarai

Редовен Потребител
Е......може би 7 ;)
"Нещата" са като от домашно заклана свиня (например) , но нямат много търговски вид. Има и доста ниски цени на някои неща , но като цяло са някъде около кауфландските. На мен Кауфланд ми е на 100 м . от входа , та за тва пазарувам основно от там.Ако е за гости винаги гледам вида да е максимално добър (пък било замразено от Кауфланд) , но не са ми проблем халите , ако ще си правя нещо за мен (аз не съм капризен , просто гледам ако може да е максимално качествено).Халите са ми далеч.Киселите им млека например , уж старата школа , са редки и не ми допадат , но и те си имат фенове. Намират се обаче някои по-трудно достъпни неща , като телешки "жили" и говоря за отбрани само такива , не цял джолан.

пп
Човек кат си няма късмет ............и Ваня не познава :'(
 

petkof

Редовен Потребител
Понеже температурите са лятно високи и не е правилно да се храним с тлъсто месо,а даже трябва да го избягваме, преди седмица взех едно агне,кандидат шиле/цените са под 4 лв. за живо тегло/ и надвечер по хладно,когато ги няма мухите, а има само комари, :D, разхвърлях едно.Правихме варено/курбан,но не съм снимал/ и печено,като за печеното бях "командировал" една леля от Трявна, да научи жената,че го прави върховно!Хеле след две години и три-четири агнета жената се научи да го прави и днес постигна същото качество и вкус. :cheers:
Относно въпроса ми за рецептата, жената вдигна рамене и каза "Не мога да я продиктувам просто така, трябва да се прави едновременно с този,който те учи и да се повтаря докато се наизустят похватите и последователността на приготвянето,защото и времето за определените операции е строго определено! :eek: Туй не бях го чувал още!Резултата обаче е много вкусен!Гарантирам! :cheers:
Ей така изглеждаше днешната ми порция.
741406924368.jpg

111406924484.jpg

821406924591.jpg
 
Нагоре