Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

petkof

Редовен Потребител
hyankov написа:
бел.ред.: това са 1400ккал, не препоръчвам да го изядете с една порция кюфтета ;)
Какво препоръчваш за порция на човек пренасящ 25 тона на ден във вид на 25 кг. чували с вдигане от земя и пренос на 15 м.? ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
st_beer написа:
То е само за топване в него. Не е да се изяде на една порция. От тая рецепта излизат две големи кофички като тая от снимката:
Биричка, хубав хляб. Поздравления :cheers:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Може да са и 2х1400 кал,понеделник ще си го направя! ;)
(в момента нямам сух чесън).
 

didarai

Редовен Потребител
Последното суши и едни калцоне-та които правих скоро.
 

Attachments

  • DSC069287.JPG
    DSC069287.JPG
    549.2 KB · Прегледи: 51
  • DSC069297.JPG
    DSC069297.JPG
    450.1 KB · Прегледи: 44
  • DSC069317.JPG
    DSC069317.JPG
    431.1 KB · Прегледи: 45
  • DSC06935.JPG
    DSC06935.JPG
    698.2 KB · Прегледи: 58

hyankov

Потребител
Браво за сушито, ние ориза не можахме да го докараме така когато се пробвахме. Другото което забелязах е че да си направиш суши вкъщи излиза по-скъпо от това да си го поръчаш :D
 

didarai

Редовен Потребител
2 такива подноса = 30 лв.
15 лв. беше само соьмгата , но няма как да излезе по-скъпо от в ресторант.
Ориза ........много миене преди варенето и 1:1,2 ориз-вода.
 

petkof

Редовен Потребител
didarai ако идваш към Русе, подготви се с една две такива тавички суши!? :crazy:
Страхотно изглеждат! :bravo:
 

petkof

Редовен Потребител
А така!Браво!Каква напитка му стои добре на сушито,че да се подготвим овреме?
Нали не е фатално,че ще е от предния ден? ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Ми кат за нащи ширини , и бело вино и ........всяко друго бело с по-висок % става . (Няа са излагами със саке , чи то кат детски сок ;)).
За сушито .......тук двама дебелаци са му фенове от 2 години и само вчерашно го ядат :crazy: ......ни съ отказват :( .
 

rashko

Редовен Потребител

Вячеслав

Потребител
Като фен на истинската карантия или "отпадъчен материал" както го наричат обикновено, съм луд фен на първия линк :cheers:
http://prikachi.com/images/808/7097808U.jpg Лошото е, че по нашите магазини "бели бъбреци" или направо казано тестиси, не се намират. Иначе хората, които не са опитвали такива пържени и после заляти с масло , не са опитали истинския вкус на животното.Пък и до някъде това е отношение към него. Не е честно да се изхвърля най-мъжката част от животното.Почти като паниран мозък е!
 

didarai

Редовен Потребител
Разни неща , дет съм готвил и изял :crazy: ;)
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    739.7 KB · Прегледи: 61
  • 2.JPG
    2.JPG
    1,019.1 KB · Прегледи: 48
  • 3.JPG
    3.JPG
    631.9 KB · Прегледи: 49

petkof

Редовен Потребител
:clap: Перфектно изглеждат! :cheers:
На първата снимка тъмните субекти, гъбки ли са?На мен ми се виждат като ребърца! :D ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Това ми е едно от любимите (ако не и най...) и не моа са запра като го направя :crazy: Въпреки , че го правя много вкусно , така и не постигнах оригинала : китайски ресторант на Пиротска .....преди 20-тина години , но обмислям една технология която още не съм пробвал.Не съм ял по-добра кухня въобще де.
Напред в темата някъде съм дал рецептата.Свински ребърца , препържени бавно до хрупкавост (обезмастени предварителни и не от свиня ветеран) , чесън , кориандър , ч.п. , соев сос , джинджър и накрая глазирани с мед и сусам. :confused:
 

petkof

Редовен Потребител
Не съм ял такива ребърца, но това което разказа за тях е твърде достатъчно за да задействам някой китайски готвач! :D ;)
Аз съм фен и на агнешките такива, но мариновани в кисело мляко,прясна мента и други,запечени на дървени въглища или добре опалена тухлена пещ. :crazy: :cheers:
Даже май напред я бях пуснал тази рецепта.
 

didarai

Редовен Потребител
По принцип , месото с кокал и около него , винаги е по-вкусно.(пържолата на скара с кокал е по-вкусна от карето , а са едно и също месо).Ребрата както и да ги направиш (дори само варени със сол за мезе) са вкусни . С горните обаче............няма спирка
 

ininia

Потребител
ФТКС
Такова роло с вградени в него варени яйца,пушена домашна сланинка или пушени гърди и понякога дълги резенчета от домашни мариновани краставички правим и у нас (по точно женами,а аз ям :)).
Но ме интересува соса върху който е положено ролото.Евгени,кажи му рецептата. :) :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Соса е един от най-лесните и може би най-вкусния.Почти винаги го правя когато пека месо.
По БК (балкан турист) се води "печен сос" , по дискавърски .......Грейви ;) .
Грейвито е и с намятани разни зеленчуци , но по принцип всяко месо като се пече , остава кафява (да не е прегоряла и черна че горчи тогава) "коричка" по дъното и стените на тавата.Ако се долива когато трябва с вода , тя не прегаря и накрая остава на мазнина.Стандарта е със запържено или печено брашно , но аз просто изваждам месото , наливам вода в тавата и я слагам на котлона.Като разтвори кафявата вкуснотия , сгъстявам с брашно и подправям с малко ЧП и пикантина ако е безсолен.Накрая бучка прясно масло и всеки ще обере точките.Добре е да се прецеди през гевгир , за да остане гладък. Към всяко месо разбира се става различен , но винаги вкусен.
Успех и добър апетит бай Иване :cheers: !

пп
Рулото (Стефани) по стандарт си е с горното , но може да се пълни , кой с квот си иска.
За да е вкусно и да не се разпадне обаче трябва качествена кайма.Аз меся 50:50 свинска и телешка. Като потече бистър сок от него като го натиснеш и е твърдо , след 5-6 мин. е готово.
 
Нагоре