Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

petkof

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Още преди да се разбере, че в храните се използват ГМО, доста родители са забелязали, че децата им акат зелено след употреба на малките вафлички в големите кутии.Мой приятел работещ в щатите ми разказваше как след като за първи път ял пиле там, сутринта не можал да се познае в огледалото от отоци и зачервявания.После обясни как доктора го прегледал и веднага го питал "За първи път ли ядете пиле в Америка?Още два-три пъти и ще свикнете!" :eek:
След това за него и жена му, купували пиле от 1 долар за килограм, а за децата от 12 долара за килограм. :eek: Стане ли това и тук, и нас ще ни носят в инвалидни колички заради това, че няма да можем да ходим от свръх тегло.
Братовчед ми, който пък работи в сервиз за автобуси в Англия, разказваше как усилвали захващането на седалките и полиците за багаж с допълнителни болтове на автобуси, които ще возят американски туристи защото стандартните болтове се късали от натоварването!!! :eek: :eek: :eek:
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Някой изгледа ли филма за който пуснах торента? Работата никак не отива на добре. Едно че идва 2012г и планетата Х (нибиру) и се очакват простотии да се случат
http://www.youtube.com/watch?v=6GQQbvz70s0
ами и тия с техните отрови искат ни довършат :-X :-X :-X :-X :-X
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Тъкмо го изгледах.
Гледах и за делфините дето японците ги ловят и избиват.
Потресен съм. :eek:
 

HellBoY

Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Aми после се чудят как така всяко 5-то дете било с наднормено тегло . . . и кат спрaт вафлите и шоколадите на ученическите лафки щяли да решат проблема , ама си затварят очите за това какъв е корена на проблема :mad:

И производителите не са виновни , щото например един домат не може хем да е сочен и вкусен . . . хем да е твърд и да трае цяла седмица . А търговеца с раздрънкан Форд Транзит набор88 идва при теб и ти казва "Искам домат дето да трае цяла седмица и да има вид" ако нямаш ще иде да вземе от тоя който има . . . или от Турция и така . . . хубавата стока се отглежда за домашна консумация , а за продаване това дето и животните не го ядат :pardon: Като казвам това "и животните не го ядат" не се шегувам :-\
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Изгледах филма.
По принцип съм скептично настроен към всякакви разкрития на световни конспирации. Доста скептичен бях и към някои от показаните в "Духът на времето" неща, просто имаше много място за манипулации в част от тях.
Но този филм ме шокира.
Половината от нещата, каква ти половина, 1/4 да е вярно - спукана ни е работата.
След време може и да съжаляваме, че през 2012 не е станало нищо.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

КОРЕЙСКИ ПРОРОЧЕСТВА
2012 година е едно, може да се каже, спасение. В момента човешка свобода едва ли наистина съществува. Хората често живеят живот подчинен на нуждите на оцеляването - едно сиво и еднообразно ежедневие. Ние не сме свободни от проблемите във взаимоотношенията помежду си; нито на семейно, нито на родово, обществено или национално ниво. Ние не сме свободни от кроупцията и престъпността, недоверието и завистта

Идва момент да се прекрати един много дълъг период в човешката история, периода на егоизма и на злото. 2012 е стартова година, ускорен старт за бързото просветление на човечеството и излизане от кризата

Ето защо идването на 2012 година е един шанс, това да не се случи, като спрем порочното развитие. Дали хората трябва да се плашат от 2012 година … 2012 година ще отвори повече възможности, от колкото проблеми. 2012 година не е края на света а годината на изчистването. Това е прага след който ние ще започнем да чувстваме наистина нова светлина.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

2012 е само една дата.
Ако не се променим ние хората, все тая, промяна към по-добро няма да има. Даже очаквам с приближаването й да ставаме по-лоши, защото много хора ще живеят като за последно.
Но тази насока на разговора е за друга тема.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Dejmos написа:
Даже очаквам с приближаването й да ставаме по-лоши, защото много хора ще живеят като за последно.
Да живеят като за последно наивниците.Просто нищо няма да се случи!
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

The_Incredible написа:
Вячеслав написа:
За енергийните напитки съм сигурен ,че количествата Таурин и кофеин или както е по -правилно Кафеин ,не сответсват на етиката . Същото е и при алкохола произведен в любимата ни татковина . Бг алкохола е с около 5 до 7 процента по-нисък на съдържание от това ,което е описано ан етикета. С приятели сме си правили ташак и се оказва , че Гродвовата на пещера е 34% мастиката е 40 при оказаните на етикета 47 за сравнение Мейкърс марк $ makers mark$ си е с доказаниет 45 % алкохолно съдържание. Не ,че пием само Мейкърс ,но ни беше попаднало и го направихме за сравнение. Доказахме , че изпиването на бутилка купешки алкохол не е гаранция за издръжливост. Товае колкото на шега ,толкова е на сериозно ,а сериозното е ,че спиртомера струва 1 лев ,а куромер за отровата и храните в Бг , а и в световен мащаб още не се продава. :-X

Колега предвид бедният ми опит смея да твърдя, че грешиш! Не подкрепяп "купешкия" алкохол напротив! Предвид факта че съм практикувал доста барманската професия... и скромния ми опит в домашното производство смея да твърдя, че за точния градус на алкохола основен фактор е температурата!!! Не че бутилка Пещерска не е замръзвала... ама и от казана вадя литър ракия на 52 градуса (топла), а в избата с 10 градуса по ниска температура след ден да ми показва 46 градуса, малко.....! При което последва следния експеримент... същото шише(52градусова от казана) при стайна температура 26 градуса, възвърна градусите си, тоест 52! Поздрави не се заяждам, споделям!

Ето на кой ще пишем двойка по химия. :) Или по физика може би?
Нека ти обясня че това което ти наричаш спиртомер, всъщност е плътномер. С него мериш плътността на измерваната течност, а тази плътност е разграфена в еденици алкохолен градус но забележи при определена температура( ако си спомняш от училище плътността на веществата зависи от температурата). Обикновено е за 20градуса. За различни температури се прави корекция.
Но да ти кажа не се притеснявай не само ти не знаеш какво мериш и как мериш. И бяща ми ме питаше тая есен как така виното имало отрицателен градус като го мерел. :lol:
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

vanko написа:
Dejmos написа:
Даже очаквам с приближаването й да ставаме по-лоши, защото много хора ще живеят като за последно.
Да живеят като за последно наивниците.Просто нищо няма да се случи!
Да, няма да се случи.
Но това няма да попречи на разни болни мозъци и фанатици. Част от тях наистина ще живеят така, все едно няма да има утре и ще постъпват така, все едно никой няма да им потърси сметка...

И понеже стана дума за ГМО.
Тия дни гледах едно филмче по Дискавъри. Показаха "ферма" за дърва. Останах с впечатление, че дори е в пустинен или полупустинен район, водещият каза нещо от рода "Не мога да повярвам, че виждам гора в пустинята".
Огромна площ, разделена на блокове, посадени в редички дървета на различен етап от израстването им. Който блок стане готов - влизат и режат всичко. И веднага след това садят новите. Различни видове за различни цели.
Освен това дърветата се кастрят, за да нямат големи странични клони и съответнои чепове в дървесината, режат им върховете на определен етап, за да не стават много високи и да се развиват на дебелина... Голям добив, малко отпадък, висока ефективност.
Какво е общото с ГМО? Казаха, че могат да контролират химическия им състав, и по-точно съдържанието на лигнин. По-малко лигнин - по-мека дървесина за хартия; повече лигнин - по-твърда дървесина за мебели и строителството. Не знам дали може чрез химическо въздействие да се повлияе така на развитието на дървото. По-вероятно е да има генетична манипулация.
В този случай подкрепям ГМО. Бързорастящи видове, в изолиран район, ограничена възможност за въздействие на други растителни видове... При условие, че алтернативата е да продължим да сечем в екваториалните райони и далечния север. Аз лично бих предпочел биотехнологиите в този случай. А и в някои други - за производство на лекарства (както посочиха инсулина) и нови материали.

Но стане ли дума за храни, трябва много внимателно да се действа. Лекарствата се тестват с години. А те са химически вещества. Въздействието на генетично ниво може да бъде по-тихо и на първо време незабележимо, но и по-продължително, по-опасно, да се предаде в поколението... Така че тестовете на ГМО за хранителни цели трябва да са много стриктни, продължителни, в поколения наред опитни животни, със засилен контрол за недопускане "замърсяване" на контролните групи и т.н.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Dejmos написа:
И понеже стана дума за ГМО.


Но стане ли дума за храни, трябва много внимателно да се действа.
В тоя ред на мисли силно притеснително и за нас и за децата ни! Не знам как ще им се отразят тези храни,които са отскоро,още не са изследвани но добри неща за тях...не се чуват.Ние и в момента ядем храна с ниско качество,представям си какво ще стане,ако освободят режима за ГМО. Остава да се надяваме поне чрез протестите правителството се стресне малко и наложи промени в закона че май завидяхме на дебелите Американци и решихме и ние да станем като тях.

017357202.jpg
 

valenti

Потребител
Здравейте почитатели на кулинарията! Бих желал да споделя с Вас, днешната вечеря, па макар и на снимка. ;) Имам един приятел ловец, който от време на време ми носи по някой друг дивеч! :)
Днешния специалитет е ГРИВЯК, приготвен от моята женичка,с много любов по моя оригинална рецепта
(строго пазена в тайна) ;) , но ще Ви споделя някои основни продукти, в приготвянето на тази уникална рецепта!
- 2бр. гривяци
-4 бр. печурки
- магданоз(на вкус)
- 4скилидки чесън
- 2 с. л. чисто масло
- дреболийките от гривяците
И МНОГО ДРУГИ ПОДПРАВКИ :pardon:

ето как изглеждаше тази невероятна вечеря>


2istbpv.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Мамина душичка ;) и как се е свило на топличко в чинийката гледай...гледай..
 
A

Anonymous

Гост
Като го гледам такова мазно мазно колко винце иска малеееее :cheers: ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Сега изгледах един филм, FOOD INC. Малко ми се стори научна фантастика, но си спомних една друга случка. Миналото лято, около 10 една вечер бях в индустриалната зона на СТЗ. На един светофар спря тир, каращ нещо за прицекланница ГРАУС. Камиона спря и ме настигна някаква адската смрад. Тира почака доста на този светофар. Цялото ремарке беше покрито с брезент. Исках да разбера що за миризливо нещо бива използвано като суровина за билешкит бутчета. Отзад ремаркето нямаше брезент. Тира беше натоварен с малки щайги, във всяка щайга по едно пиле, доколкото си спомням. Незная що за болен човек би нарекал тези неща вътре пилета, та те бяха квадратни, с криви крака и гуши. Почти не бяха останали живи сред тях.
Изгледах филма и си мисля след колко ли време тези работи ще дойдат в европа, и изведнъж се сещам, че ние в нищо не сме назад. Свалете си филма, ако искате да знаете истината откъде идва яденето.
http://www.youtube.com/watch?v=5eKYyD14d_0
Ето и един експеримент с едни свръхкартофки http://www.youtube.com/watch?v=j-ljW5YE ... re=related
 

bor1968

Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Баси антибактериалните картофки :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

В тия картофки има консерванти повече отколкото в коя да е египетска мумия бе.
Като деца гледахме един филм с Луи дьо Финес , "Крилце или кълка" и се смеехме много,кой да предположи тогава ,че този филм ще бъде пророчески.
Миналата седмица гледах едно предаване за храните по руската телевизия. Събраха към 50 мостри на рибни храни от московските супермаркети. Пакетирани храни от рода на рибни хапки,панирани рибни гофрети,рачешки опашки и тн и тн.... Лъскави опаковки ,и скъпо струващи храни. Пратиха мострите за анализ в тамошна лаборатория за храните. Какво се оказа ли ?
Ами оказа се ,че от 50-те различни рибни продукта,рибни следи се намериха само в един от тях. В останалите бяха химически овкусители,оцветители и предимно соя.
Това е положението. :cool:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Аз съм работил в МакДоналдс около 2001 година за около 5-6 месеца, едно от основните ми впечатления беше, че почти всички служители си носехме храна от вкъщи ;) като нов служител реших да хапна от техните хамбургери (за служителите храната е на 50% не е безплатана поне така беше) 1-я ден 4 или 5 хамбургера и си останах гладен на следващия изядох 7 за да се нахраня и това беше с тамошната храна. Имат много интересна система за съхранение- месото го замръзяват на -50 градуса (по-спомен го карам) за убият микробите а след това в камерите за -20 градуса на колкото и държаха и картовките, не знам от къде ги докарваха ама си идваха нарязани в пакети. Но инак това е едно от местата където съм работил и имаше много добра организация на труда за което им правя евала, всеки си знаеше мястото и можеше всичко, мислиха и за служителите си, правиха много яки купони, и забавления за персонала :)
 
A

Anonymous

Гост
Аз пък вчера поразчиствах основно фризера, та покрай цялата "дандания" намазаха кучетата ;) и аз...намерих забравена агнешка главичка :crazy:. Днес отлетя във фурната обилно намазана с масло, сол,цял черен пипер и джоджен в устата. Естествено я поливах отгоре с биричка за охлаждане от летните жеги вътре ;)

пс.: Яденето при мене става без прибори, само с дърводелски чук в едната ръка :D За по-"възпитаните" се обезкостява и поднася с нарязан магданоз малко чесън наситно и лимонче... :bomb:
 

Attachments

  • agnesha glavichka.jpg
    agnesha glavichka.jpg
    169.7 KB · Прегледи: 77

HellBoY

Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

При -50 ще убият не само микробите , а и почти всичко полезно заради което организма ни се нуждае от храна :-\ Може би затова си си останал гладен . . .

Не случайно най-вкусните паржолки са тези които се пекат веднага след като се заколи прасето , докато месото още не е истинало . А най-добрите пържени картофки са тези които токущо са изровени от двора :yahoo: Поне според мен . . . :-[
 
Нагоре