Учредяване на Спортен клуб по стрелба с въздушно оръжие

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Колеги,
Предвид последните събития, които се случиха с ареста от ГДБОП, предвид идеята, която се зароди (да се организираме) и по предложение на колегата emci74 помолих модератора да открие под-форум в който да откриваме теми, свързани с учредяване, устав, членове, предложения и т.н.
Благодаря на cdman
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Малко инфо за развитието на казуса:
Все още не се знае кога ще приключи експертизата на иззетите пушки. Но получих уверение, че ще бъдат много внимателни.
Ако не могат да се справят с някоя - просто ще я прескочат.
Други претърсвания и изземвания няма да има (по това производство).
ПП - лошото е, че са назначили за вещи лица специалисти по огнестрелно оръжие. Но то и няма вписани вещи лица по ВО.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И каква е идеята на учредяване на такъв клуб и каква е връзката със събитята покрай ареста!?
Сигнала е откровенна клевета и Николай,подведен от местния началник на полицията практикува без нужното разрешително!!! Относно ареста-това е! Проблем покрай ВО няма никакъв! Точките от закона касаещи ВО са ясни. Закона относно частта му касаеща ВО си е супер. Може ли разяснение!?
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Като са арестували Гадняра са го уведомили, че в най-скоро време ще минем на разрешителен режим. В този случай, за да притежаваш ВО, ще трябва да си член на спортен клуб по стрелба или организация.
Идеята е да имаме готовност. Да имаме подготвен устав, цели, седалище и т.н.
На срещата на 18-ти ще обсъдим.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ПП - лошото е, че са назначили за вещи лица специалисти по огнестрелно оръжие. Но то и няма вписани вещи лица по ВО.
Ти не можеш ли да ги насочиш да питат в някой оръжеен завод за експертиза, туко виж се появил някой да вдява от ВО :rolleyes:

ПП: а на тая среща на 18-ти само определени хора ли ще знаят за нея, и ще бъдат поканени?
 

emci74

Редовен Потребител
Колега, явно не следиш темата "Приятелско надстрелване".
Там се дискутираше срещата в Павликени.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ти не можеш ли да ги насочиш да питат в някой оръжеен завод за експертиза, туко виж се появил някой да вдява от ВО :rolleyes:

ПП: а на тая среща на 18-ти само определени хора ли ще знаят за нея, и ще бъдат поканени?
Следи темата "приятелско надстрелване". Ще ми е приятно да те видя...че не съм те виждал от сто години. Май от Националната среща Варна 2013-та.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Идеята е да имаме готовност. Да имаме подготвен устав, цели, седалище и т.н.
На срещата на 18-ти ще обсъдим.
Идеята за учредяване на спортен клуб по стрелба с ВО е много добра и я подкрепям с две ръце. Ако се опитат да приемат някоя глупост, която ще ни отдалечи от хобито, няма да е зле да имаме и готовност за протестни действия. Само собсвениците на вписани ВО над 24 джаула са над 100 хиляди. 1/3 от тях ако излезем на жълтите павета си мисля, че ще се позамислят.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Като са арестували Гадняра са го уведомили, че в най-скоро време ще минем на разрешителен режим. В този случай, за да притежаваш ВО, ще трябва да си член на спортен клуб по стрелба или организация.
Идеята е да имаме готовност. Да имаме подготвен устав, цели, седалище и т.н.
На срещата на 18-ти ще обсъдим.
Нали темата е за мисли и разсъждения ...КНО е на разрешителен режим,но притежателите на КНО не членуват и не са длъжни да членуват някъде. Сами ли ще искаме да си налагаме ограниченя...? От кога това,че някой полицай е казал нещо означава нещо...? Ей такива въпроси изплуват в главата ми,ама малко по малко,та немога да ги задам наведнъж.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Чета, умувам, пак чета и пак умувам !!!
Нищо не ми идва в главата като идея какво да измислим и сътворим което хем да ни бъде от полза в хобито, хем да ни дава някаква свобода в поддръжката на ВО, хем да бъдем отговорни и да спазваме правила и прочие и да сме доволни. Не съм наясно доколко може и дали е възможно учредяването на един клуб да ни бъде от полза в свободата за поддръжка на ВО както своето,така и на колега от клуба, сещате се на къде бия. Нека юристите тук да помислят и споделят какво и как е възможно ако може нещо да се мисли в тази насока. То е ясно като бял ден, аз ще присъствам в провеждането на курс за оръжейник ,няма как, налага се !!!
 

Amfo

Редовен Потребител
Като са арестували Гадняра са го уведомили, че в най-скоро време ще минем на разрешителен режим. В този случай, за да притежаваш ВО, ще трябва да си член на спортен клуб по стрелба или организация.
Идеята е да имаме готовност. Да имаме подготвен устав, цели, седалище и т.н.
На срещата на 18-ти ще обсъдим.
Ами аз това си го мисля много отдавна . В случая тука от форума можем да си направим организация или клуб. Идеята е не за да може да се възползваме от бъдещето разрешително а да може да оказваме влияние върху законопроекти относно пневматично оръжие. И щеше да е хубаво това с клуб или организация да беше се случило преди 2-3 години . Това е мое лично мнение. Но все пак да не забравяме, че съединението прави силата .
 

mgrosco

Редовен Потребител
Според мен има няколко важни момента в такъв тип организация.
1- Всяка една натрупана маса от хора с еднакви интереси (в случая ВО) има правото да участва в хипотетичното формиране на нормативна рамка за регулиране притежанието на ВО. Тоест ако някой някъде се сети да пише закон, то ние като маса и участващите юристи в нея, имаме право на предложения и глас в творенето на тази наредба;
2- Възможно е в част от изискванията за да имаш ВО е да участваш в такъв тип клуб. Нещо като изискването да участваш в ловна дружинка за да имаш ловно оръжие. Ловните дружинки са регистрирани на същия принцип до колкото ми е известно.
3- Има и възможност пък за обратен ефект. Регистриаме клуба и се получава струпване на членове. Придобива гласност създаването на клуба и се привлича внимание към членската маса и пневматичните ВО. Някой се сеща, че от тия нищо не получава държавата и решава да твори тъпотии.
Аз лично бих участвал в този тип клуб. Най-малкото при трудни моменти като при Гадняра, ще може да имаме позиция и вместо да се търсят тепърва вещи лица - занаятчии, то директно да има хора които биха могли да помогнат на член от клуба.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Добре е да се надяваме на най-доброто, но да сме подготвени и за най-лошото. Обсъждането и обмислянето на такива стъпки, ни прави по-подготвени. Така, че едно връзване на гащите, никога не е излишно.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Пловдивската група Ше помагаме с каквото можем. За съжаление няма да можем да присъстваме на посочената дата (поне някои от нас), понеже тогава има кръг от шампионата по Фийлд таргет в Русе, но мисля че ще има представители.
 

t.marev

Редовен Потребител
.......ПП - лошото е, че са назначили за вещи лица специалисти по огнестрелно оръжие. Но то и няма вписани вещи лица по ВО.
Какво му е лошото?! Тъкмо ще се произнесат по най-опасното обвинение - преправянето на ВО в огнестрелно, ще се види, че нищо такова няма. То не би могло и да се направи.....А за липсата на курс за оръжейник, няма да се размине без глоба. Лошото е че Ники ще го разкарват и ще му създават главоболия.
Мисля си че сигнала е дошъл от някой колега от охранителния бизнес.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Абе завистници много. Дали охранител,дали "майстор",дали просто някой изпълнен със злоба и завист.... То ще стане ясно кой е. Друг е въпроса,дали Кольо и адвоката ще споделят с нас.
 

Amfo

Редовен Потребител
Всяко зло за добро. Така Николай ще се легализира един вид и дай боже занапред той и другите от форума, които осъществяват подобна дейност бъдат хората към които органите се обръщат за компетентно мнение . А глобата не е сигурна . Изглежда ако има дело ще е прецедент и решението на съда ще е от голямо значение за в бъдеще. Не съм юрист ама май при нас зависи от предишни дела какво е било решението. А в случая съдията е важно как ще изтълкува закона . Може и да прекрати делото знам ли .Това всичко е ако съда е безпристрастен разбира се . Нещо ,което май не е честа практика. В материалите по делото би трябвало да има всичко , кой ,кога и какво е написал в сигнала или жалбата.
 
Нагоре