Учредяване на Спортен клуб по стрелба с въздушно оръжие

Васил Василев

Редовен Потребител
Всяко зло за добро. Така Николай ще се легализира един вид и дай боже занапред той и другите от форума, които осъществяват подобна дейност бъдат хората към които органите се обръщат за компетентно мнение . А глобата не е сигурна . Изглежда ако има дело ще е прецедент и решението на съда ще е от голямо значение за в бъдеще. Не съм юрист ама май при нас зависи от предишни дела какво е било решението. А в случая съдията е важно как ще изтълкува закона . Може и да прекрати делото знам ли .Това всичко е ако съда е безпристрастен разбира се . Нещо ,което май не е честа практика. В материалите по делото би трябвало да има всичко , кой ,кога и какво е написал в сигнала или жалбата.
При анонимен сигнал,нема как да знаеш кой те е топнал.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тоя сигнал не е доставен от пощенски гълъб,който след доставката на бележката рязко е умрял! Та в тоя ред на мисли,анонимност няма.
 

Amfo

Редовен Потребител
При анонимен сигнал,нема как да знаеш кой те е топнал.
Не съм много сигурен . Анонимни сигнали не се обработват доколкото знам . То ако беше така щяха да ги пращат наляво и надясно с писма по пощата. Обикновено заставаш с името и думата си зад сигнал . Ако се стигне до дело трябва да ти се предоставят всички материали по делото. Единствения начин е със защитен свидетел. Но темата е за клуб по стрелба . Хубаво е да наблегнем на тази тема и наистина да се създаде нещо .
 

DGman

Редовен Потребител
БОНУС СРЕЩУ ДОНОС
Според мен зависи колко добре борави с думите/доносника/и на какви мисли ще те наведе начина на представяне.Иначе казано секога могат да те насерат /и за ваичко/
 

andrey.y

Потребител
това отговаря на въпроса как се регистрира спортен клуб:


най-важната стъпка е регистрация в спортна федерация:

 

Amfo

Редовен Потребител
Необходими документи



Спортната федерация подава заявление по образец за издаване на спортен лиценз

в което посочва данни за заявителя, към което се прилагат:
1. учредителен протокол;
2. устав;
3. описание на дейностите по вида или сходните видове спорт, за които се иска издаване на спортен лиценз, а за многоспортовите федерации по обединяващ принцип – и посочване на съответния обединяващ принцип;
4. информация за международната спортна организация по образец, ако има такава;
5. правила за осъществяване на спортната дейност в съответствие с правилата на международната спортна организация по т. 4, ако има такива;
6. заявление за членство или документ, удостоверяващ членство в международна спортна организация по т. 4, ако има такова;
7. списък по образец на спортните клубове – членове на заявителя, с посочен единен идентификационен код и актовете за приемането им за членове;
8. декларация по образец за съответствие с изискванията на чл. 15 за членовете на заявителя;
9. списък по образец и доказателства за образованието, професионалната правоспособност, квалификация и опит на лицата, които извършват обучението, тренировъчната и състезателната дейност в членовете на заявителя, както и договорите с тези лица;
10. програмата по чл. 20, т. 7 и акта за приемане;
11. правила за провеждане на състезания от държавния спортен календар и акта за приемане;
12. годишен спортен календар за провеждане на състезания и акта за приемане;
13. правила за статута на спортистите аматьори и на професионалните спортисти, за придобиването, прекратяването и отнемането на състезателните права на спортистите и акта за приемането им – само за спортна федерация по един или сходни видове спорт;
14. списък по образец на спортните обекти по чл. 20, т. 9 с приложени документи за собственост, договори за ползване или наем или предварителни договори за сключване на окончателен договор след издаване на спортен лиценз;
15. бюджет на сдружението и акта за приемане.
(2) Образците по ал. 1 се утвърждават със заповед на министъра на младежта и спорта и се публикуват на интернет страницата на Министерството на младежта и спорта.
(3) Документите по ал. 1 се представят в оригинал или заверени от заявителя копия. Документите по ал. 1, т. 7, 9, 10 и 12 се представят и на електронен носител.

(4) Заявлението и приложените към него документи се представят на български език. Документите на чужд език се придружават с точен превод на български език.
(5) Заявлението и приложените към него документи могат да се подадат и по електронен път при условията и по реда на Закона за електронния документ и електронните удостоверителни услуги и на Закона за електронното управление.



Малко става сериозно . Но пък форума става федерация а регионалните групи от форума стават спортни клубове . Донякъде всичко опира на организация на целия процес от нас самите . И няма да се размине без пари . Може да се пробваме пък да става каквото ще става .



 

mgrosco

Редовен Потребител
Всяко зло за добро. Така Николай ще се легализира един вид и дай боже занапред той и другите от форума, които осъществяват подобна дейност бъдат хората към които органите се обръщат за компетентно мнение . А глобата не е сигурна . Изглежда ако има дело ще е прецедент и решението на съда ще е от голямо значение за в бъдеще. Не съм юрист ама май при нас зависи от предишни дела какво е било решението. А в случая съдията е важно как ще изтълкува закона . Може и да прекрати делото знам ли .Това всичко е ако съда е безпристрастен разбира се . Нещо ,което май не е честа практика. В материалите по делото би трябвало да има всичко , кой ,кога и какво е написал в сигнала или жалбата.
Аз мисля, че е възможно изобщо да няма дело. Като излязат експертизите със заключения, че не е променяно предназначението от ВО в ОО, то единствения ход е да се прекрати ДП-то. До колкото разбрах от статиите в интернет, това е предтекста за проверката и изземване на пушките.
 

Antoan28

Потребител
Аз мисля, че е възможно изобщо да няма дело. Като излязат експертизите със заключения, че не е променяно предназначението от ВО в ОО, то единствения ход е да се прекрати ДП-то. До колкото разбрах от статиите в интернет, това е предтекста за проверката и изземване на пушките.
Дано да е така защо Николай с идеята да ни помага ако му се наложат някакви санкции ще е отвратително
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Аз мисля, че е възможно изобщо да няма дело. Като излязат експертизите със заключения, че не е променяно предназначението от ВО в ОО, то единствения ход е да се прекрати ДП-то. До колкото разбрах от статиите в интернет, това е предтекста за проверката и изземване на пушките.
Натам отиват нещата.
 

Niki

Редовен Потребител
По казуса на адаша /Гадняра/ дело няма как да има,НО ако се задейства НАП те там е лошо.Всички плащания през Еконт и другите подобни не са апокрифни,за всеки се знае колко пари е получил за съответната години.Не си пуснал данъчна декларация,лошо.Не си платил данъци,лошо.А,и лихви се трупат...
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
По казуса на адаша /Гадняра/ дело няма как да има,НО ако се задейства НАП те там е лошо.Всички плащания през Еконт и другите подобни не са апокрифни,за всеки се знае колко пари е получил за съответната години.Не си пуснал данъчна декларация,лошо.Не си платил данъци,лошо.А,и лихви се трупат...
Взети са мерки.
 

mgrosco

Редовен Потребител
По казуса на адаша /Гадняра/ дело няма как да има,НО ако се задейства НАП те там е лошо.Всички плащания през Еконт и другите подобни не са апокрифни,за всеки се знае колко пари е получил за съответната години.Не си пуснал данъчна декларация,лошо.Не си платил данъци,лошо.А,и лихви се трупат...
Днес е крайния срок за подаване на годишни данъчни декларации с възможност за подаване за минали години. Лошото е държавната лихва която я смятат само те си знаят как. Но държавата има интерес да си платиш и винаги стигат до споразумения.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз пък мисля,че писането по тая тема на никого с нищо не помага. Най-мнго да навреди. Кольо си има адвокат. Адвоката не е вчерашен! Точка. Ако някой има нужда от нас,ще ни потърси!!!
 

незнайко

Редовен Потребител
Колеги , смятам , че не е добре да чепкаме повече тоя въпрос. Има човек , който е законово грамотен и се е заел с това . Вместо да помогнем , може да навредим. Мисля , че вместо да си дрънкаме ченетата с варианти ,е по добре да чакаме развитието на нещата. Както споменах , достатъчно грамотен законово човек се е заел с нещата. Нека не раздухваме огъня повече.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Заради такива тъпанари жегата около нашето хоби няма да намалее. За съжаление.
 

kokodjambo

Потребител
Бях чел преди, че за регистрацията на спортен клуб се иска някакъв имот и масивна сграда където да се помещава. Както са например ловните клубове/дружинки, всичките си имат ловен дом вече, май към 2008-2010та стана промяната. Но пък има много спортни клубове който се помещават под наем в разни спортни зали и други обществени сгради като училища. Новият спортен клуб ще закупували парцел и да строи сграда?
 

Вилян

Потребител
Заради такива тъпанари жегата около нашето хоби няма да намалее. За съжаление.
Струва ми се, че както всеки чук вижда само пирони.. и новините тъй. Ей го на, и ръжените трябва да забранят, жената го пробола в рамото !
Бях чел преди, че за регистрацията на спортен клуб се иска някакъв имот и масивна сграда където да се помещава.
Апартамента, който купих преди години имаше честа не един а 2 футболни клуба да са регистрирани на неговия адрес (знаех за което)... То зависи и като НПО или (Е)ООД се регистрира, но не мисля, че масивната сграда е нужна :)
 

kokodjambo

Потребител
За англия знам че нямаш право да регистрираш фирма на адрес за живеене residential и най вероятно и тук е така понеже нищо не измисляме сами. Но никой не го спазва това правило и тук и там и тези клубове щом като може като еоод да се регистрират винаги може ти да си главния акционер със 99% а можеби и 100% собственост на клуба което значи че инвестицията за имота си остава изцяло твоя а участниците са ти просто клиенти.
 
Нагоре