Тактически фенери и лазерни прицели

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от Anonymous, 26 Октомври 2008.

1. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,671
    от:
    Старата София
    Преди няколко дни си поиграх на живо с едно китайско мини зверче.
    Впечатляващи възможности за малките му размери и тегло(87 грама).
    Единственото, което не ми допадна е, че като се напържи на макс (4000 лумПена), след 1 минута се самонамалява :rolleyes:
    Цената му е малко гадничка, но кефа уж нямал цена :)
    По чуждите сайтове из Европа е около 100 лева, у нас му искат 130.
    https://fener-bg.com/product/ld70-f...Lt5IRnV4dwRayDyo4bY4LNI1iRTydJaBnczVNIQZDEAW8

ld70-fener-image_5ec581d977204_1280x1280.jpeg

Gadnqra, luft9waffe, batnan and 4 others like this.
  2. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    216
    от:
    София
    Китаиците вече правят много добри фенери,нямат нужда от тунинг.Този е с най-новия светодиод 20W свети на 700м.-изпробвано.
    https://aliexpress.ru/item/10050014...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

llcoolj and 7842 like this.
  3. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    818
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
  4. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    216
    от:
    София
    batnan, rivan, llcoolj and 1 other person like this.
  5. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    426
    от:
    Русе
    Преди 3 месеца си купих същият фенер. Потвърждавам, че свети брутално за размерите си.

batnan, Gadnqra and rivan like this.
  6. Марин Илиев

Марин Илиев Потребител

Публикации:
    83
    от:
    Бургас
    CONVOY M21A SST-40 какво вие мнението колеги за този благодаря предварително

7. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    216
    от:
    София
    Не е далекобоен.Има широк лъч.Този е по-добър-
    Конвой M21A KW CSLPM1.TG 6A

8. Djack

Djack Редовен Потребител

Публикации:
    196
    от:
    Бургас
    И M21B разгледай!

Марин Илиев харесва това.
  9. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,120
    от:
    Русе 0897860296
    Някой има ли впечатления от Acebeam K65gt? Интересуват ме и впечатления от новата технология, на лазерните фенери. Например Acebeam W30.

Марин Илиев харесва това.
  10. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    216
    от:
    София
    От конкретния фенер Acebeam K65gt. не но имам впечатления от светодиода SBT90.2 с които работи този фенер.Светодиода е с много лумени но и с огромна консумация по тази причина механичния ключ не издържа и се монтира електронен ключ.Механичния служи само да се включи електронния ключ.Заредена батерия 4000mA/h на максимален режим издържа 30сек.Аз не виздам смисъл от такъв фенер.Модела с бял лазер още не съм го виждал на живо.

Gadnqra харесва това.
  11. Бочко

Бочко Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,784
    Това за 18650 ли става въпрос?

Gadnqra харесва това.
  12. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,291
    от:
    Пловдив
    Според простата сметка, ако зареден акумулатор с капацитет 4 Ампер часа свършва за 30сек., то токът с който се разрежда трябва да е 28.8 кА. Много впечатляващо за светодиод, ако изобщо е вярно!

oblaka харесва това.
  13. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    216
    от:
    София
    Монтирах такъв светодиод на фенерче директно без драивер.Батерията е 21700 4000mA/h Свети много впечатляващо но само 30сек.
    Този светодиод е проектиран за медицински цели,за подсветка на мощни микроскопи и осветление на операционни зали.Видях че китаиците го монтират на фенерчета и реших да опитам,не си измислям това е само практически тест.

llcoolj and andi like this.
  14. pakfa

pakfa Потребител

Публикации:
    77
    Сметките показват 480А ток , а светодиода е с 13,5А максимален ток. Или диода прегрява , или батерията кляка.

batnan харесва това.
  15. Бочко

Бочко Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,784
    Тоците дето се вика, майната им. Мен ми е интересно с какви ръкавици държи фенера светещият, че ми се струва бая мощност трябва да се разсее във вид на топлина, ако другите данни са верни...
    Едни близо 2 KW си е малко котлонче, па макар и за 30 секунди...
    Според физиката и математиката най-вероятно батерията вместо с литий е пълна с пясъкИЙ и дизайнера на уепенката е написал само 4000мА/ч, защото е нямало място за 400 000 мА/ч.

Последна промяна: 18 Март 2021
    llcoolj, batnan, glavanov55 and 2 others like this.
  16. glavanov55

glavanov55 Редовен Потребител

Публикации:
    167
    от:
    Павликени
    Направо си е електоженче!!!!

17. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,291
    от:
    Пловдив
    И на мен на това ми прилича!
    Имаше преди години, масово се продаваха пластмасови касетофончета по пазарите и битаците, с ярки надписи: 200W, 300W и колкото ти сърце иска...
    Отмина модата на стотиците ватове, нагазихме в модата на хилядите ампер часове и лумени.
    Лъжата стана норма и ежедневие.

18. lu-bo

lu-bo Потребител

Публикации:
    216
    от:
    София
    Това е батерията.Светодиода го поръча приятел за да го монтитаме на осветително тяло за неговия сервиз.Преди това реших да го изпробвам на фенерче.За мен остана един съсипан рефлектор на които разширих отвора /светодиода е доста голям/ батерията купих нова специално за теста. Отдавна не вярвам на писаниците на китаиците но този светодиод наистина свети зверски.

Прикачени Файлове:

llcoolj, lynx, Gadnqra and 1 other person like this.
  19. staz

staz Редовен Потребител

Публикации:
    426
    Ябе я си запалете петромаксите!!!

20. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    43
    от:
    Варна
    Новобранец съм и искам да ви питам доколко читави са тия комбота лазер/фенерче, които се продават, и можете ли да ми препоръчате конкретно такова? Дали ще е от български магазин или алиекспрес е без значение, изискванията са цената да не е кожодерна и уредчето да не е някакъв боклук, ако е възможна тази комбинация. Бих искал да си взема и двете джаджи, но не знам дали да ги търся поотделно, или заедно. Сякаш заедно ми изглежда по-компактно. Ще ми се лазерът да е зелен, за да се вижда и през деня, но не е задължително, но е задължително да е точен, а фенерчето да има по-скоро фокусирана, отколкото разпръсната светлина, без да търся някаква голяма мощност.
    Уточнение: имам предвид да си светят поотделно, просто да са компактно събрани, нещо такова.

Последна промяна: 27 Април 2021

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена