Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

Dominus

Редовен Потребител
Дрън, дрън.
Много изчанчени разбирания имаш за забраните.
"То може и да е забранено, но аз ей тъй за мъничко от време на време"
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Абе Миша ти подиграваш ли се с нас бе?
Абе пуснах ти 2 подточки от правилника която изключват твоето изобретение и не може да го позлваш.
Едната изключва лазерните прицели. Ти тук ще кажеш то нема да е лазерен ще е с крушка :), е добре аз ще те питам има ли го в списъка с позволени аксесоари към пушката? Еми няма го. Еми имаш ли право да го ползваш? Просто като БОБ. Аз не съм се напрягал никога толкова колкото с тази твоя дискусия. И смело заявявам, че ти не можеш да бъдеш основател, ръководител или каквото и да било свързано с хора и общество от хора. Можеш да си част от нещо, в което само ти да си участваш и да не засяга други хора. Иначе си тотал греда. Начетен и грамотен човек, но до там.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Целта ми беше да има именно разсъждения (не кавга де, а дискусия).


QUOTE]


нещо от тел. цитата се объркс
vas2308
E да но отговор НЕ не може по правила....беше неприемлив и не беше приет от теб. Не каза може ли да пробвам...и.т.н.т
 

Dominus

Редовен Потребител
Така е Вас. Дискусията продължава докато получа удовлетворителен отговор.
С думи прости докато дойдете на моя.

тази "крушка-лазерче" ще се пуска само за кратко при измерване на дистанция. В процеса на прицелване и стрелбата ще бъде изключена и няма как да се ползва като мерник или целеуказател.
Иначе да взема и аз да го питам Абрамов, ти колко пъти си стрелял докато гледаш през лазерен далекомере бе хитрец.
Да, ХИТРЕЦ. Наричам те ХИТРЕЦ. Можеш да ме обвиниш че те обиждам.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Добре аз не мога да го ползвам, но не мога нали?
Направи го в Работилница много хора ще се изкефят 100%, но не е за тук просто.
Мен си ми харесва да съм преебания с оптика за няколко хиляди, но пък гледа хубаво и има хубава скала :).
 

Dominus

Редовен Потребител
Просто правилата имат свойство да бъдат променяни. Включително "световните".
Виждал съм го толкова пъти....

само защото се появи от някъде човека с лазерчето, който смята че трябва да му е всичко гладко в живота.

Вксъщност сега отново имаш възможност да ме обвиниш в обида, но по-голям егоизъм трудно може да се открие. Да, егоизъм. Егоизъм е да искаш правило да се променя заради теб самия.
Със същите аргументи можеш да поискаш да отпадне забраната за шофиране след употреба на алкохол, ако в един момент започнеш редовно да се опомпваш.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Иначе да взема и аз да го питам Абрамов, ти колко пъти си стрелял докато гледаш през лазерен далекомере бе хитрец.
Явно много ти е слаба фантазия. Приеми, че то не прилича на нищо, което си виждал досега.

Добре аз не мога да го ползвам, но не мога нали?
Направи го в Работилница много хора ще се изкефят 100%, но не е за тук просто.
Ще ти разкрия една моя тайна подла мисъл: надявах се да се изкефя, когато българския отбор, организиран и воден от ФТКС, на следващо световно сложи всички в задния си джоб защото ще има съществено техническо предимство, което ще бъде допуснато до употреба заради пропуски в техния световен регламент. А може би не пропуски, а специално отворени вратички.
Все едно - такова ще мине само 1 път. Защото тази джаджа или ще я забранят изрично или на последващото (каквото и да е по ранг) състезание всички ще имат от същото. Просто защото е доста примитивно и лесно за изработка. И предимство после найти...

Затова писах, че ще го разкажа първо на малка групичка от ФТКС, пък те да решават.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ма Миша и тук бъркаш. Проблема не ни е да измерим мишената, вятъра е проблема, който не е константен и трябва да четеш по всичко мърдащо по трасето. Всички мерим дистанцията с относителна точност, която не може да ни попречи да я свалим ако всичко друго е изпълнено правилно.
 

Dominus

Редовен Потребител
Явно много ти е слаба фантазия. Приеми, че то не прилича на нищо, което си виждал досега.
ИЗОБЩО НЕ МОГА ДА СЕ МЕРЯ С ТЕБ ТУК

Ама ти все още си вярваш, че причината българския отбор да сложи всички в задния си джоб е липсата на адекватно определяне на дистанция.
Ти определено не знаеш що е то ФТ и няма и да разбереш.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Чети: "ти scandalo" не можеш да го ползваш.
Аз и не предполагах да го ползвам лично.
Чета от няколко дена и се сдържам..ама
При положение че ти се показват точка 1.4.2 която казва какво можеш да сложиш(твоето устройство май не е на снимките) и точка 1.5.1 описваща ясно че не можеш да ползваш далекомер
https://ft-bulgaria.com/rules/правилник-фт-състезания/
Ти продължаваш с твоя уред та уред...та дали ти ще го ползваш или го предлагаш на други все тая...НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА по време на състезание организирано от ФТ България.
На детето да дам правилника ...ще го разбере от първия път какво може и какво не може..ти не можеш.
Или го разбираш..ама го правиш с някалва цел
 

Dominus

Редовен Потребител
Абрамов, зарежи тия глупости с лампите.
Направи ми едно изобретение, като застана прав да стрелям, да имам същата стабилност като седнал и ще скачам с две ръце да променяме правилника.
Не е лошо да измислиш и някоя хитроумна джаджа дето да ми дава точна корекция на вятъра.
Е тогава ще ти покажа резултат.
 

братушка

Редовен Потребител
Ето че вече заприлича на дискусия... Алилуя.

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА
Това е тълкуване.
В световния правилник има едни пропуски, в българския други. И единия и другия вече бяха променяни не веднъж и ще бъдат променяни пак, не се и съмнявай.
Ама ти все още си вярваш, че причината българския отбор да сложи всички в задния си джоб е липсата на адекватно определяне на дистанция.
Ти определено не знаеш що е то ФТ и няма и да разбереш.

Четох тия дни спецификация на един марков мерник 10-50Х специално конструиран за ФТ: обещават точност за измерване на дистанция 1,5м на дистанция 50м.
Което означава, че на 50м може да имаш грешка от около 1.2-1.5см във вертикални корекции. Когато от самото начало се целиш с 1,5см по-надолу (например) от центъра на УЗ вече вероятността за пропуск се увеличава с около 20-25%. Това е без отчитане на фактора вятър. Ето тези 20-25% могат да бъдат елиминирани с прецизен далекомер.

Искаме феарплей.
Това е илюзорна мечта. Или философия на човек без амбиции за шампион.
Искаш феарплей - хвани заводски Хатсан и Таско 3-9х.
Имаш ли възможност за законно техническо предимство - ползвай го. Ако искаш да си шампион де...
 
Последна промяна от модератор:

Dominus

Редовен Потребител
Четох тия дни спецификация на един марков мерник 10-50Х специално конструиран за ФТ: обещават точност за измерване на дистанция 1,5м на дистанция 50м.
Което означава, че на 50м може да имаш грешка от около 1.2-1.5см във вертикални корекции. Когато от самото начало се целиш с 1,5см по-надолу (например) от центъра на УЗ вече вероятността за пропуск се увеличава с около 20-25%. Това е без отчитане на фактора вятър. Ето тези 20-25% могат да бъдат елиминирани с прецизен далекомер.

Там ти е проблема. Ти си теоретик. Четеш само сухи цифри и не можеш да стреляш.
Искаш магическа пръчка дето ще те изстреля до №1, но няма такава.
Измери си едни 50м на тихо и направи 10 истрела да те видим за какво толкова претендираш? Това ще покаже възможностите ти като стрелец. Ако не ги събираш в 15мм не ми се вясвай повече с теориите си.
Като го постигнеш ще продължим с лукумите и едва тогава ще си мислиш за ФТ и това как се справяш с наклони, вятър, стрелба прав и изкълчени пози.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Миша, хората на база техния ОПИТ, ти казват, че тези "грешки" за 2-3 мишени по цялото трасе са пренебрежими и предсказуеми. Пропуски заради грешно измерване са изключително рядки(освен ако не имало генерален проблем с прострелката).
Коефициента на влияние на "треперенето" на кръста по мишената е по-важен.
Вятъра отделно.
Не рзабра, че каквато и хитроумна джаджа да си измислил, няма интерес между ФТ стрелците да си затормозяват живота с нея.
Може би това те е жегнало, че не ти се отдава някакво внимание, но и ти така "на нож" си постави въпроса. Всместо да се обсъди техническата част, т и скачаш на правната регулация. А неколкократно ти се каза, че ФТ стрелците не искат да вървят по пътеката на надлъгване с правилника.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Миша, хората на база техния ОПИТ, ти казват, че тези "грешки" за 2-3 мишени по цялото трасе са пренебрежими и предсказуеми.
Я кажи на претендента за световната титла, че може да му спестиш по 2-3 пропуска на кръг.....
 
Нагоре