Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Има една поговорка едно л.йно колко повече го ровиш то толкова повече мирише. Айде (Миша) вземи постъпи като зрял човек , дай стъпка назад и помисли как можеш да допринесеш за това, което е изградено през годините, а не да упрекваш и търсиш причините в другите защо еди какво си не се е случило. А ти какво направи за да не се случи? Защо винаги си с рогата напред? Егото ли ти е голямо или просто това ти е начин на живот? Можеш ли да участваш в едно общество, което не е "твое лично творение" и да допринасяш за него да се развива или те влече да видиш дали можеш да го разтуриш? Аре зарови тъпата томахавка и действай като зрял мъж. Аз се включих на по-късен етап в хобито ни, но от тогава на всички целта ни е една : да се развиваме и да си прекарваме прекрасно заедно (едното без другото някак не върви).
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Продължавате да лъжите и щекалкавите....

Забрави да споменеш колко 16Дж имаше тогава. На 2-ра Н-на имаше само 2 РСР-та... в цяла България...

PS:
Твоите лични 40Дж на състезание по ФТ 2008г
005607106-big.jpg
Пушкатa е в калибър 4,5 още я пазя. И е 400J. Когато отново се опитваш да манипулираш хората поне се придържай малко към фактите, а и към джаулите.
Фт се стреля и с пружинка.

А за снимката благодаря

ПП. Може да я взема На Асеновград да видят и другите 40J топ в кал. 4,5мм.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Надявах се да не пиша повече в тази тема, а може би и в този форум, но просто преля:



Ето това е откровена лъжа.
И другото е на половина лъжа.
Пътвото състезание по ФТ се състоя пролетта 2007. На 2-ра Национална.
http://www.snimka.bg/?album;aid=126318;old=1
За повече: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Срещи-Фотогалерия.180/

Редица упоменатите ще намерите на снимките.
А въпросната групичка се отцепи в процеса на учредяването на БАФТ. Обидиха се защо ще бъде регистрирано в Русе, а не в София. (е, поне около този въпрос се случи най-голямата кавга).
Повече няма да коментирам. Останете със здраве.

Миша, не ти прави чест да използваш думата "лъжа"!!! Мога да се ровя, да преровя и да ти покажа кой и за кое лъже! За да не го правя и защото ще бъде много по-чистоплътно и не всяващо раздор, ще те помоля да се върнеш и да прочетеш от самото начало настоящата тема и да осмислиш и да си припомниш положението от края на 2008 г.! Написано е тук и то доста кратко и ясно.
Приятно четене!
А що се отнася за отцепването от БАФТ, голяма част от отговора ще откриеш отново в началото на темата.
И нещо кратко в заключение. Използването на надпис за даден спорт, дисциплина и каквото и да е без спазването поне малко на правилата за тази дисциплина или спорт ли наричаш "полагане на основи"? Ако е така, спирам да пиша на момента.
 

братушка

Редовен Потребител
Егото ли ти е голямо или просто това ти е начин на живот?
Егото е голямо на тези, които си приписват заслуги, които нямат.

Аз по принцип вече свикнах, че хората ми приписват собствените си мисли и изводи.
Никъде и дума не съм казал или написал, че имам някакви заслуги. Каму ли някакво "мое лично творение".
Нито ще го кажа някога.
Това си го помислиха някои хора сами, но по някаква причина приписаха на мен.


PS:
А за снимката благодаря
Прегледай раздела с фотогалерия - там ще намериш много.
Таман ще припомниш как беше. Може би...
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
А за 40J нищо ли няма да кажеш.
Отново четем избирателно, а!

А сега си спомних, че на въпросната среща си бях забравил щуцера за зареждане и двата дни стрелях с каквото имам в резервоара. При 40J това е по 0,1см3 на джаул. Ебати разхода!
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Някой не иска да чете!

26 Ноември 2008 (по спомен постът е на Милен)
Това е първият пост на настоящата тема пряко свързана със спора:
"Пускам темата с цел сондиране на нагласата сред колегите за обособяване на такъв клас в състезанията по ФТ, които провеждаме на националните срещи. За момента са ми известни три такива ПЦП-та: fatalen (EV2), cdman (AA S200), и моята, което означава потенциално 5-6 участници.
Въпросите които ме вълнуват са дали има ли други колеги с такива пушки, които биха се включили, както и такива, които за момента нямат такова оборудване, но по принцип се интересуват от този клас."

26 Ноември 2008
Това е шестият пост от същата тема:
"Бих искал да попитам! вие ще си направите клас 16j ами ние с пушките над 100j кво ще правим?
Ще седим и ще цъкаме.... или ще ни направите и на нас клас 100j+"

В шестия пост се корени и причината, поради която сме се "отцепили" (според Миша) от БАФТ.
Жалко, че за повече от 10 години още не е проумял защо сме се "отцепили".
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Егото е голямо на тези, които си приписват заслуги, които нямат.

И кои са тези които нямат заслуги? Симо може би? Или Божидар, а може би Милен, Павката и Оги и много други? Хора, които никога не са спирали през всички тези години да дават от личното си време, нерви и средства на хобито ни. А къде беше ти и какво направи за развитието? Или когато ти е угодно събираш дисагите и да те няма. Епа то така е най-лесно, нали знаеш когато кораба тръгне да потъва кои го напускат първи?
Ето това ако ти наричш хора без заслуги ти давам приз: Златен Скункс.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
А за снимката благодаря
А за 40J нищо ли няма да кажеш.
Отново четем избирателно, а!
Четем всичко, отговаряме избирателно.
Признавам - сгреших за калибъра, по-точно нищо не казах за него. Просто не помня. Помня, че там нямаше нито една с 16Дж. И ти не си подтвърдил, че твоята беше именно 16Дж. А това, че казах именно 40 - намерки, като средно за онова време...
И така: беше ли 16Дж?

Божидаре - в БАФТ имаше 16Дж отделени в отделен клас. Не помня кога точно се случи това. Според "натрупаната" бройка реално налични такива. Просто и другите не бяха отхвърляни.
И да - основната разлика между БАФТ и ФТКС беше именно в това: ФТКС само 16Дж, БАФТ за всички, включително и 16Дж.
Най-вероятно това е дълбочинната разлика, довела до разцепването.
За съжаление във времето оцелха само 2 групички: в София и Мускетарите. Като само ФТКС имаше официална регистрация.
Новодошлите от няколко години просто няма към кого другиго да се присъединяват.
Но реално могат да се присъединят само такива с 16Дж.
Да, помагате, но на практика само в посока 16Дж. А другите къде да идат?

Тук имаше фраза за възраждане на Бенчреста. Питане: под името на ФТКС ли ще бъде възраждан?

Знам, че ще ме разберете както на вас ви е удобно, а не така както аз го написах.
Затова ще кажа така: до тук не съм казал нито дума лоша за ФТКС и това, което се прави от негово име. Няма и да кажа.
Аз искрено се радвам, че ФТКС оцеля и нещата наистина вървят само напред. Че поне такива с 16Дж имат възможности за изяви.
Просто за мен името на форума "airguns" не само 4,5-16Дж и не само ФТ.
А възмущавах се срещу конкретни думи и действия на конкретни хора.

И кои са тези които нямат заслуги? Симо може би? Или Божидар, а може би Милен, Павката и Оги и много други?
Пак същото - чети внимателно какво написах аз, пък после реагирай. Ставаше дума за "полагане на основи", а не за заслугите през годините...........


ПС: пак ще се уточня - списъкът с "полагащи основите" трябваше да бъде МНОГО по голям и не САМО с имената от София.
 
Последна промяна от модератор:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Когато имаш претенции загъваш ръкавите и работиш. А не обвиняваш и не се правиш на интересен.
Така че като искаш 45j 1000j правиш организация и работиш всичко друго е чешане на езика.
 

братушка

Редовен Потребител
Когато имаш претенции загъваш ръкавите и работиш. А не обвиняваш и не се правиш на интересен.
Така че като искаш 45j 1000j правиш организация и работиш всичко друго е чешане на езика.
Боже ти господи !!!!!!!!!!!!!!!!!
Откъде пак измисли това и ЗАЩО го приписа точно на мен ??????
Я ми намери поне един цитат, че искам нещо подобно !!!!!!!!!!!!!!
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Само да напомня заглавието на темата:
Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Миша, вероятно още 10 години няма да разбереш кое, за какво и защо се е случило.

"Да, помагате, но на практика само в посока 16Дж. А другите къде да идат?". Това е равносилно на
"Бих искал да попитам! вие ще си направите клас 16j ами ние с пушките над 100j кво ще правим?
Ще седим и ще цъкаме.... или ще ни направите и на нас клас 100j+"!!!!!!!
Значи отново ние сме виновни, че не мислим за всички, а тези всички да чакат наготово!?
"Другите" нито сме ги вързали, нито сме им взели пушките, нито сме им забранили да стрелят с тях нито, нито, нито...
Не ни вменявай да се грижим за всички и за всеки! Няколко човека са направили нещо и са устояли през годините, което за радост е привлякло нови хора, които се забавляват все повече и повече.

ПС: пак ще се уточня - списъкът с "полагащи основите" трябваше да бъде МНОГО по голям и не САМО с имената от София.

Ми добави ги ти! Аз не съм последна инстанция и не се вживявам като такава! Само знам, че това бяха първите хора, които участваха в зората на ФТ, а не на БАФТ-и. Пак ти казвам, прочети поне началото на тази тема!!!

Апропо, фактът, че пусна подобна "закачка" точно в тази тема идва да потвърди мнението ми за неслучайното насаждане на интриги и омрази. Защо не си пусна за обсъждане изобретението в раздел "Работилница" примерно? Или в "От нищо-нещо"? Чак тогава то би имало "място" в тази тема!!!
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
"Да, помагате, но на практика само в посока 16Дж. А другите къде да идат?". Това е равносилно на
Равносилното в случая го направи ти, но пак своите изводи ги приписа на мен.
Аз написах това, което написах. Останалото са си ТВОИ ЛИЧНИ мисли.
Не ги приписвай на мен, моля.

Само да напомня заглавието на темата:
Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.
Е и ? ? ?

През далечната 2008 година положихме основите на Фийлд Таргет в България наред с колегите Симо (BAD TORO), Пацо (sir John), Милен (milen.m), Пацо (sir John), Jost70 (Весо), Митака (Mitaka101) и още неколцина момчета, Павката и Оги от Троян,
Тук и в целия пост нямаше нито дума за клас международен или 16Дж.
А основите на ФТ бяха положени преди да се появи първата такава пушка в България.
 
Последна промяна от модератор:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Преди палеше скандалите преди двудневните в София почти без пропуск. Сега ще ти е трудно да поддържаш огъня, защото всеки месец ще трябва да си поддържаш формата, което не е непосилно за теб...

Аз мога да продължа дискусията само в Зимно цепене на дърва. Всяко друго място е безсмислено оттук насетне.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Няма такъв човек като теб който чете и пише само избирателно ! Жив и здрав с теб диалог не може да се води .
П.С. край ти си направил всичко в Бг и Света Фт Байконур, НАСА и все мисля че едва ли има някой какво да допълни.
 

братушка

Редовен Потребител
Защо не си пусна за обсъждане изобретението в раздел "Работилница" примерно? Или в "От нищо-нещо"? Чак тогава то би имало "място" в тази тема!!!
Защото продължавам да мисля, че ще бъде полезно точно за състезатели по ФТ в "клас международен".
И се надявах да стане именно дискусия. Но вие просто ме отрязахте и оплюхте.

И защото продължавам да мисля, че във фразата
  1. Any form of sighting system may be used with the exception of laser sights.
  2. No built-in or separate laser range finding device may be used.
има пряка забрана САМО за ЛАЗЕРНИ (с електронни черва) далекомери.

Но тази точно тема вече няма да коментирам, сами мислете.

ps: Даже не мерници, а прицелни СИСТЕМИ !!!

П.С. край ти си направил всичко в Бг и Света Фт Байконур, НАСА и все мисля че едва ли има някой какво да допълни.
Наистина ли не разбираш, че това е безоснователна персонална обида?
 
Последна промяна от модератор:

Dominus

Редовен Потребител
Защото продължавам да мисля, че ще бъде полезно точно за състезатели по ФТ в "клас международен".
И се надявах да стане именно дискусия. Но вие просто ме отрязахте и оплюхте.

И защото продължавам да мисля, че във фразата
  1. Any form of sighting system may be used with the exception of laser sights.
  2. No built-in or separate laser range finding device may be used.
има пряка забрана САМО за ЛАЗЕРНИ (с електронни черва) далекомери.

Но тази точно тема вече няма да коментирам, сами мислете.
Да не преравям актуалните регламенти: мога ли при ФТ да кача на пушката си лазерче? Не лазерен далекомер, просто лазерен "целеуказател"?
Я пак.
Туй лазерче явно си четеш веднъж като електронно, а друг път като нЯщо ново.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
А как можеше да се развие темата, ако се пита нормално, възпитано и питащия се съобразяваме с темата.
ПИТАЩ:
"Здравейте, имам два въпроса:
1, Може ли по международните правила (отчитайки заглавието на темата) да участвам с приспособление направено от мен което е ............защото ......ще е интересно на другите....ще Ви го покажа......"
2. Може ли с това оборудване да участвам в състезание организирано в България. "


ВЪЗМОЖЕН ОТГОВОР:
"1. Това приспособление НЕ е допустимо по международните правила, каквато е темата, защото....
2. Въпреки , че това не е допустимо по международните правила, може да попиташ в тема за организиране на конкретно събитие и тъй като пушката ти е 16 джаула ( няма да увреди инвентара на организатора) най вероятно ще ти се разреши да участваш, но точките ти няма да участват в класиране. Също така има подготвена пушка с оптика и всичко за ФТ (Хамерли + Биг Нико), която може да ползвате на състезанието и ще Ви бъде предоставена за да сравните с Вашето оборудване."


Приема се отговора и точка, без излишни разсъждения ама защо ....ама то така...ама вие...ама аз......не го пише изрично ......и т.н.т
Но това е ако се пита нормално, приема се мнението на другите и не се цели нещо друго!
 

братушка

Редовен Потребител
Приема се отговора и точка, без излишни разсъждения
Целта ми беше да има именно разсъждения (не кавга де, а дискусия).

Я пак.
Туй лазерче явно си четеш веднъж като електронно, а друг път като нЯщо ново.
Чети пак по-назад:
В мойта схема лазерче се ползва като проста крушка, само такава дето се вижда добре и през деня на ярка дневна светлина.
А думата "целеуказател" си беше в кавички....

Ще добавя само, че тази "крушка-лазерче" ще се пуска само за кратко при измерване на дистанция. В процеса на прицелване и стрелбата ще бъде изключена и няма как да се ползва като мерник или целеуказател.


ПС: пак ще спомена - всичко това не ми е нужно на мен лично. Аз вече не стрелям. Може и да се пусна някой път за кеф и заради спомени, но категорично без да се пиша в класиране.
Тази джаджа я предложих на ВАС.
 
Нагоре