Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Та не разбрахме колко Дж беше пушката, за която така се засегна одеве?
Нещо не я споменаваш повече...

16J първия ден, втория 12J нямах въздух:'(


При кого "при вас"? Тук срещу мен се наежиха 8-10 човека. Разбрах написа:
Ще взема да пусна анкета:lol:

А на мероприятия реших да идвам след известно прекъсване за да се виждам с хората написа:
Е тогава си отговори сам за себе си на въпроса с това твое поведение ние искаме ли да те виждаме?
 

Dominus

Редовен Потребител
Е той понеже не харесва думата лазер, щото е забранен реши да го нарече крушка, която пък не е забранена.
Нека си го направи с крушка, но не можеш да пробутваш лазер с името крушка само щото и двете излъчват светлина.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Съмнявам се, че маршали преди са обсъждали някъде точно този въпрос.
Но нека те да кажат най-сетне: обсъждахте ли?
Че всички само се позовават на вас, а вие мълчите...
Почти всички който ти отговориха са били организатори и съответно и съдии..
Та специално за теб преди малко направихме обсъждане на твоя въпрос...и отговора трябва да ти е ясен.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Е той понеже не харесва думата лазер, щото е забранен реши да го нарече крушка, която пък не е забранена.
Нека си го направи с крушка, но не можеш да пробутваш лазер с името крушка само щото и двете излъчват светлина.

Е то крушка която се направи да излъчва концентрирана светлина не е ли лазер :)

Лазер - Лазерът (на английски: laser – light amplification by stimulated emission of radiation) е източник на монохроматична, кохерентна, насочена светлина, тоест лазерът изпуска тънък, добре насочен, кохерентен сноп с постоянна дължина на вълната (еднакъв цвят), постоянна фаза и голяма яркост, за разлика от некохерентните източници като електрическите лампи, които излъчват вълни в почти целия електромагнитен спектър и във всички посоки.
Лазерна показалка - Лазерната показалка (или писалка) представлява малко ръчно устройство, което съдържа източник на енергия (обикновено батерия) и лазерен диод.
Лазер със свободни електрони - Лазерът със свободни електрони (ЛСЕ) (на английски: Free Electron Laser, FEL) е вид лазер, в който излъчването се генерира от моноенергетичен сноп електрони в ондулатор – система от периодически редуващи се електрични или магнитни полета.
Лазерен далекомер - Лазерен далекомер е преносим компактен прибор, измерващ разстояние посредством отразен светлинен лъч. Използва се лазерен източник на светлина, заради кохерентността на лъча, трудно постижима с други средства.
Лазерен диод - Лазерен диод е лазер, в който активната среда е полупроводник подобен на този, използван при светодиодите.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не е Васко и посмъртно никой не може да направи такава крушка да свети като лазер с малка апертура.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Да разбирам ли, че ми забранявате да дойда?

Ти май искаш да те превърна в мъченик?
По-рано мъжете където плюеха не лижеха!
Е сега времената са други. И мъжете не са същите.
Ти си реши.
 

Dominus

Редовен Потребител
Дали измерва време или мери ъгъл и двата случая използва лазерен източник. Без него нито единият метод не е възможен.
Също мисля, че отговора ще е ясен.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Оффф пусто любопитство. Обещах да не влизам тук, ама... Бая сте напреднали с писаниците. Много писано а нищо съществено..
Миша, всички се опитват да кажат едно.
Да приемем че дивайса ти работи. Познавам те и смея да вярвам че може да се направи.
НО... Мен ще ме е срам да изляза пред цялата световна ФТ общност с оптика за 100 лв и да "победя".
Представяш ли си как ще изглеждам в очите на тези хора? Хора, които са посветили живота си на ФТ. Няма да изреждам имена.
Може би ше ме наградят, защото няма да имат избор, заради откритите от теб дупки в правилника. Да приемем че ще е така. И какво ? От следващия сезон още стрелците от България ще са олицетворение на измамата . Вярно, ще сме прецакали системата. Но заедно с това ще сме прецакали и другите стрелци и свои братя по оръжие. Хора които са стигнали до това световно с труд и тренировки ..
Това се опитваме всички да ти кажем. Мадявам се да разбереш. А относно дивайса - щеше да е една много приятна тема на разговор за масата.. Мисля че устройството си има приложение в много дисциплини.
Може след време да направят оптики със ссъщата система.. Може и да бъдат разрешени за ползване във ФТ . Тогава може и да ги ползваме . Но сега няма как да стане. Убеждавайки ни да ги ползваме, ни караш да потъпкваме моралните си убеждения . Затова получаваш това лошо отношение. Спирам дотук и се надявам тая тема най-накрая да завърши. Дивайса ще го обсъдим на масата. Ако имаш прототип - още по-добре.
 

братушка

Редовен Потребител
Много по голямо предимство би дало ако се измисли стандартизиран конец с инструкции за четене на вятър и ползването му.
Мислих по въпроса - няма начин да измеря скоростта на вятъра на разстояние няколко метра от пушката. А да се мери само до пушката не е достатъчно.
Но пък знам сега как да намаля влияние на вятъра върху страничното изместване на чашката няколко пъти.

ПС: То всъщност и вие го знаете. По-точно ако аз кажа как - ще викате: то и ние го знаем, то се знае от преди христа...
Но този път подсказки от мен няма да има.
 
Последна промяна:
Нагоре