Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

A

Anonymous

Гост
ХАХАХ нищо чудно да стигне и до километър, ама за тази дистанция ще му трябва бързомерец поне 2х40 ;)
 

bai techo

Потребител
С тази оптика ,на това разстояние ??? ???
може да я уцели само на .....щафета :D ;)
ако си прехвърлят съчмата докато се изасни образа в оптиката :lol:
 

andro

Потребител
Не ми се коментира по вече ,гледах го за последно, 99 % монтаж .И то калпаво направен,да го духа Алито,пардон Зайцев .
 
A

Anonymous

Гост
Опитвам се да намеря къде точно видях БК 0.115, но безуспено до сега, но във всички случаи не е 0,03 , баракудата 5.5 има по високо БК, a е по лека и в никакъв случай не е по аеродинамична. Ще потърся утре още. Има вероятност да съм се заблудил и да съм видял БК на куршум .22lr eley.
 
A

Anonymous

Гост
Ralfi написа:
Опитвам се да намеря къде точно видях БК 0.115, но безуспено до сега, но във всички случаи не е 0,03 , баракудата 5.5 има по високо БК, a е по лека и в никакъв случай не е по аеродинамична. Ще потърся утре още. Има вероятност да съм се заблудил и да съм видял БК на куршум .22lr eley.

Ами то това проектилче много прилича на куршумче от .22lr , аз също мисля, че е доста над 0.032 БК-т. Просто си помислих, че аз съм видял нещо друго. А ако е по висок това е само в + за Eley-то. :cheers:
 

belyatamax1

Потребител
Колеги целил съм шишета на 150м с 35j с Хасана.На мен изобщо не ми се струва толкова "Невероватно"
Имам ли пушка в този клас над 100дж. едвали ще стрелям на 100 м да целя 30см цел........
 

ilian

Потребител
Днес за първи път от както започна зимата ми се получиха прилично нещата на 100м :yahoo:.Задрасканата дупка е от видията с която си закрепих мишената за едно дърво,ограденото попадение е първия изстрел(оказа се,че и едвам доловимия ветрец мести попаденията :pardon:).Времето беше страхотно ;) обилен снеговалеж и беше около 2-3гр. :crazy:,позицията за стрелба много удобна(за такова време ;))задната седалка на комбито :bravo:.Диаметъра на кръга е 65мм
 

Attachments

  • Picture 192.jpg
    Picture 192.jpg
    158.8 KB · Прегледи: 212

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ilian написа:
Днес за първи път от както започна зимата ми се получиха прилично нещата на 100м :yahoo:.Задрасканата дупка е от видията с която си закрепих мишената за едно дърво,ограденото попадение е първия изстрел(оказа се,че и едвам доловимия ветрец мести попаденията :pardon:).Времето беше страхотно ;) обилен снеговалеж и беше около 2-3гр. :crazy:,позицията за стрелба много удобна(за такова време ;))задната седалка на комбито :bravo:.Диаметъра на кръга е 65мм

Алоо снайпериста
Дай да ти разпечатам малко мишени че ти е блед молива и ти влошава групите ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако знаех щах да се отбия, ма не си носех пушката с мен... Браво Илиянски :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Една привечер преди няколко дена издебнах да няма мн вятър и разпънах "менажерията" на поляната . Исках да прострелям през 5-10 м до 100 , защото явно по оста : Валтер-Анди-Черигън , някои бърка . А и да си отговоря : 1.03 или 1.17 ?
Заради някакъв избягал от жена си таксиджия трябваше да пререждам и местя всичко 2 пъти , та докато стигна до 50м се стъмни и взе да завалява. Втората рулетка (50-100м) я стрелях на прожектор и малко я претупах .
Обаче, 100 метра ( мерени с 50м рулетка - благодарение на Т... ) си ги направих както си трябва ( само дето стрелях около 19,30ч , ръмеше и на 8Х )
И съм мнооооого доволен от 1.03 !!!

пп. И от 31мм група де........... ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^
 

Attachments

  • 100метра.JPG
    100метра.JPG
    481.4 KB · Прегледи: 242
  • Photo-0063.jpg
    Photo-0063.jpg
    768.5 KB · Прегледи: 191

vanko

Редовен Потребител
Като за 100метра ми харесва групата която си направил.Дистанцията никак не е малка,и 3см група си е мн добре :clap:
 

lynx

Редовен Потребител
За 100 метра е супер, който не стреля на тази дистанция значи не знае за какво иде реч ;)
 

ilian

Потребител
Браво и от мен :bravo:,цяла зима се мъча и аз на тея 100м и някой път става ,някой път е пълна трагедия :wall:.На няколко пъти ставаха групи от по 50мм и то от 10 изстрела,но си е голяма мъка.Чакам с нетърпение да се постопли малко времето,че да се пооправят нещата с групите ;)
Малко стрелба от днес на 115-120м,32изстрела,вятър от 2ч(незнам колко мс беше но би отказал много хора да стрелят за група).Малко прекалих с броя на изстрелите,това са попаденията най-отдолу,просто пушката има 28 изстрела в плато от 3мс, 263-266мс с жсб1.17 ;).Хартиеното тиксо е 19мм :p
 

Attachments

  • Picture 195.jpg
    Picture 195.jpg
    29.3 KB · Прегледи: 125

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Днес сменях оптики... Липърса се качи на Дианата и отидох да си я прострелям.
Лека полека стигнах до дистанция 100м. И пуснах група 10 изстрела (ФТ седнал). Като отидох да видя :eek:
голям кеф :yahoo: 10 см. група. Та реших да се похваля :D

без тези двата които отварят групата, останалите осем се събират в 45мм. :pardon:
 

Attachments

  • docu0001.jpg
    docu0001.jpg
    75.7 KB · Прегледи: 167

ilian

Потребител
:clap: :sniper2:Като те знам как мериш разстоянията тея 100м са били поне 110-115м ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз в тази тема май не съм писал отдавна ;) ;) ;) Пушка Feinwerkbau 300su, сефте на дистанция 100 метра с тази пушка, стрелба от ФТ поза, енергия 11,8 J, чашки JSB 0.547 г. , вятър на пориви от дясно, и един луд стрелец :crazy: :crazy: :crazy: Попаденията очертани с кръгчетата бяха 1-вите като за прострелка , след това направих другата група очертани попаденията с квадрадчета, 3-тата група тъкмо взе да става много хубава че и вече прецених какви са горе долу страничните корекции на вятъра до 9 изстрел групата щеше да е 60,5 мм, и вятъра взе да духа и насреща освен в страни, и резултата се вижда :mad: Все ще дойде по-хубаво време и ще направя и по-добра група със скобника ;)
 

Attachments

  • 100.JPG
    100.JPG
    507.8 KB · Прегледи: 283
Нагоре