Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

belyatamax1

Потребител
днес се пробвах на тези прословути 200м само където моите бяха 208.
Мооооого гаден вятър-променлив като посока и сила на пориви и ииии
теста доказа,че.....може,.....но ако няма вятър.Другото е ,че без или с вятър бутилката може да се счупи.Имаше един голям камък до бутилките, където попадаха някои от изстрелите(олколо 20-30 ;) ) и всичките сачми бяха станали на шайби....
http://www.youtube.com/watch?v=5DqnH0TCOBU
 

Grimit

Потребител
Баси съвпадъка ! :eek:
И аз днес реших да се пробвам . Само дето моята дистанция беше 200 ярда , мерени с паралакса на три оптики ( за по сигурно ;) ) , мишените ,бурканчета от лютеница , успеваемоста 95 процента . Скороста не знам , но след като свършиха бурканите стрелях по тухлите върху които ги поставях ставаха чисти кръгли дупки , а от баракудите намерх само люспи олово . Другия път ще се подготвя и с фото , а смятам да пробвам и на прословутите 300 метра. :crazy:
 

belyatamax1

Потребител
незнам за вас,но с пружинка на 200 м едва ли има успяваемост,просто е въпрос на време да го уцелите при поредния изстрел, поне при тези условия.....,а при "идеалните" условия мода да кажа само,че ШАНСА е по-голям.
С PCP не съм пробвал как е но,но при този полет, доста неща могат да се променят


ангел иванов написа:
Беля, за колко време измери 103 метра с тоз шублер?
Или шублера не е 15 сантиметров? ;) :cheers:
време за спорта винаги ще намерим ;) ... :cheers: все пак да бъдем точни нали ;)
 

belyatamax1

Потребител
колегата това с лютеницата трябва да е било зрелищно,заслужава си да се гледа,"18+" жанр- хоррор трилър навсакъде пръска кръв и мозък.... :lol:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пичове с фунийки ли стреляте или с камъни (прашка), че да знаем какво да си мислим за резултатите, давайте информация не сте от вчера тука -Пушки, чашки, по възможност скорости, позиция на стрелба такива работи говорим за големи дистанции все пак, иначе поздравления за резултатите и пожелавам с времето да се подобряват до колкото е възможно :)
 

ангел иванов

Потребител
lynx написа:
Ето как премина и при мен, днешния полу-безветрен ден: ;)
Бонсови-Голямата поляна, дистанция 100 метра, мерени с двата GPS-a, чашки JSB-Heavy 5.5
020720629-big.jpg

020720630-big.jpg

http://media.snimka.bg/7233/020720631-big.jpg[/i
Засега единствения резултат който заслужава внимание и към който трябва да се стремим.
От 21 страници тема.
 

Grimit

Потребител
;) Колега , в какъв филм се вкарваш ;) Бурканчетата бяха празни , все пак сме в криза ;) ;) ;)
А относно пушката - Суматра на средна мощност с оптика 10-40-50 и чашки Баракуда мач (не че виждам разлика с обикновнната баракуда но...) не сортирани . Групирането на попаденията варираше от 50 до 70-80мм като по-интересното бе , че най- добрата група се получи при най-силния порив на вятъра :eek:
 
A

Anonymous

Гост
cdman написа:
Конкретният повод да пусна темата е една дискусия, която четох днес в интернет, където колега говори за свои попадения в сврака на 120 метра с хатсан 125 с механични мерни прибори, и повечето мнения бяха, че това е абсолютно невъзможно и пр. За мен е съвсем реално, особено ако е сбъркал дистанцията, която да е била примерно 100 метра. Предлагам в темата коментираме далечните изстрели, групи на тези дистанции, снимки на мишените и пр.
Има две страни това попадение или си много добър или е чист късмет. пробвал ли си се втори път? ко пак успееш от това разтояние ЕВАЛА
 

belyatamax1

Потребител
Здравейте Колеги,
днес ми остана време да се отдам на другата ми любов :rose: ето една снимка на 110м с бам 21 jsb 1.03 g
 
A

Anonymous

Гост
Това е отявлена форма на мазохизъм - 15 мин. ходене, 5 сек. стрелба. Че и чаша бира си замина ... :)
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Днес и аз пробвах за първи път стрелба на 100м. Стрелба от упора.
 

Attachments

  • IMG_5390.jpg
    IMG_5390.jpg
    592.4 KB · Прегледи: 276

ilian

Потребител
Е тая твоята пушка с всеки изминал ден започва да ми харесва все повече :bravo: :bravo: :sniper: :clap:
 

lynx

Редовен Потребител
Добре е, но за мен "група" е от 5 изстрела нагоре.
Тези 3 изстрела ми се струва, че и с евтина китайка най-много от 70-тия път ще направя подобно постижение на закрито. ;)
Късмета ще задмине случайноста!
 
Нагоре