Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

ilian

Потребител
Я да раздвижим темата ;),това е от преди малко на 146м според гугъл.Стрелях прав,като подпирах пушката на едно дърво :crazy:(вънка е -4 градуса).Всичките изстрели са от едно зареждане с въздух,просто в тая студ имам само 20 хубави изстрела :pardon:
 

Attachments

  • Picture 151.jpg
    Picture 151.jpg
    168.7 KB · Прегледи: 297

ilian

Потребител
С ЖСБ 1.17г. ,с баракудите имам повече изстрели но не така добри като с жсб-то
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ

ilian

Потребител

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Оправих си линка... Изстрела в номер 6 беше за прострелка,защото предните минаваха над мишената. След което уцелих с този, почнах да се прицелвам по-ниско, защото Слави каза че минал пак отгоре ...а тоя в ляво си е чист флаер, незнам защо избяга така встрани..
 

andro

Потребител
Е не е една ,а аколо две секунди и кой да прочете какво пише в началото на клипа.Тия не ги канете на състезания ....
 
A

Anonymous

Гост
Пише че стреля с Eley wasp magnum 0.22 BC=0.088+ (в ЧеарГуна БК е около 0.032) :pardon:, който са с тегло 30греина (~1,95гр.), спомената е и кинетичната енергия 80ft/lbs (към 107J) ??? Но колко е вярно незная, пък и с тоя бързомерец Bushnell Trophy 1x28 RED DOT хептен не е за вярване.
 
A

Anonymous

Гост
Ами не е точно така на капачката има една дупчица, през нея вижда червената точка, като се получава нещо като онези едновремешни оптически прицели на спортните пушки. Така евентуално може да се призели и на по-големи дистанции ама чак пък на толкова големи :pardon:
 

andro

Потребител
Много фалшива работа.Поне десет пъти го пуснах ,има разминаване в звуковия фон и др.неща .Според флага вятър няма ,но звука на нещото което прилича на реактивен двигател много рязко изчезва ,което е невъзможно .После звука от изстрела е по слаб от този на попадението .Това по което стреляха да не е бил някой филджан -поднос?Първо се чува звука от попадението ,а после и се вижда и то самото .Тоест звука изпреварва действието.
 
A

Anonymous

Гост
kikodt написа:
Пише че стреля с Eley wasp magnum 0.22 BC=0.088+ (в ЧеарГуна БК е около 0.032) :pardon:, който са с тегло 30греина (~1,95гр.), спомената е и кинетичната енергия 80ft/lbs (към 107J) ??? Но колко е вярно незная, пък и с тоя бързомерец Bushnell Trophy 1x28 RED DOT хептен не е за вярване.

Малко корекция само... elley magnum има БК 0.115.
 
A

Anonymous

Гост
Ами то и да има вятър флага е поставен на завет в просеката така че едвали ще хване някакъв по слаб вятър. :D
Ама като цяло аз на сто метра с увеличение х6 на обикновена оптика, едвам виждам попадението въпреки, че стрелям с по-голям калибър. Тоя на 300м как видя нещо през тази дупчица :eek:

ПС. @Ралфи
Ами така твърди В. Заицев, не аз ;). А в Чеар Гъна наистина го водят БК 0.032. Как го намери БК-то 0.115? Парабулата му е доста голяма едвали 20см ралика ще го оправят чак толкова.
 

HellBoY

Потребител
Малиии , не ми се мисли какво ще прави ако свали капачката ... може и до босфора да фърли :D
Bullshits !!!
 

andro

Потребител
То вятъра само да им беше кусура .Явно факта че мишената е на завет е причината за почти перфектните попадения ;)Че тоя направи ,ако съдим по дупките около 20 см група на 300 м!
 
A

Anonymous

Гост
andro написа:
То вятъра само да им беше кусура .Явно факта че мишената е на завет е причината за почти перфектните попадения ;)Че тоя направи ,ако съдим по дупките около 20 см група на 300 м!

Едва ли ако мишената му е на завет ще помогне с нещо, ама флагчето е, а то е уж за показване на вятъра и турска пропаганда най-вече май. :D :p А групата май че е по-малка щото цялото бялото кръгче (яйце) е с диаметър 32см по данни на В. Зайцев - ама турския.
 
Нагоре