Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

ilian

Потребител
Вчера пробвах стрелба на около100-110м при страничен вятър на пориви.Мишената беше кутия от боя,нарочно си избрах един изоран блок за да си виждам попаденията.Еми от 20 изстрела само едно попадение,като имаше отклонения и по35-40см,пушката е около45-46j с баракуда.А на 50м пак по същата кутия имаше нещо като група леко разтворена по посока на вятъра.Тоя номер съм го пробвал и без вятър или едва доловим на голямата дистанция почти без пропуск :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
за групата на 25 метра с хатсан под 20мм искам да го видя...моля останалото което ще кажеш ...няма смисъл-око да види
Напълно възможно и реално постижение. В другия форум имам снимка (поне имах, не знам дали админа се е задоволил само със безсрочен бан) с 20-ина изстрела на тази дистанция на механични, събрани колкото монета от 1 лв. Да, 1 лв. е повече от 20мм, но ако се стреля с оптика това е дори голяма група.
Но като не вярваш на думи, потърси резултатите от националните срещи за дисциплината БР ППП. Ще намериш резултати с Хатсан доста под 20мм.

П.П. На тия дистанции някои стрелят по габърчета, ти за група 20мм се съмняваш...
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги :) Позволете на един новак да се вмъкне в разговора с две неща:

1. Може би ще бъде от полза на някой да се запознае със специализирания сайт www.100mairgun.nl. Там има много интересни данни, примери, резултати и наблюдения на братята холандци за стрелбите на далечни разстояния. За онези като мен, които не са ти с нидерландския, но владеят английски, има възможност за нелош google превод (българският такъв е под всякаква критика).

2. Сигурно ще си спечеля врагове с тази забележка, но изказвам публично недоволство от стрелбата на някои колеги по бутилки и други предмети от стъкло. Най-малкото защото ако на моята пределна ми възраст случайно ми излезе късмета и ме хареса някое гадже :yahoo:, което да заведа някъде, където са вилняли въпросните колеги, бих си изпонарязал задните (или нейните такива) части на тялото. Моля за мъничко милост, ако обичате :stop:. На останалите - :cheers: по случай жегите.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
кольо написа:
Здравейте колеги :) Позволете на един новак да се вмъкне в разговора с две неща:

1. Може би ще бъде от полза на някой да се запознае със специализирания сайт www.100mairgun.nl. Там има много интересни данни, примери, резултати и наблюдения на братята холандци за стрелбите на далечни разстояния. За онези като мен, които не са ти с нидерландския, но владеят английски, има възможност за нелош google превод (българският такъв е под всякаква критика).

2. Сигурно ще си спечеля врагове с тази забележка, но изказвам публично недоволство от стрелбата на някои колеги по бутилки и други предмети от стъкло. Най-малкото защото ако на моята пределна ми възраст случайно ми излезе късмета и ме хареса някое гадже :yahoo:, което да заведа някъде, където са вилняли въпросните колеги, бих си изпонарязал задните (или нейните такива) части на тялото. Моля за мъничко милост, ако обичате :stop:. На останалите - :cheers: по случай жегите.
по точка 2 -неписани правила на русенската група са: да не се стреля по стъклени бутилки,всички отпадъци след стрелбите да се връщат в града и на тръгване огънят се обезопасява.така е вече повече от 3 години и мастото,където се събираме изглежда както първия път.
 
A

Anonymous

Гост
Браво на русенци :bravo:. Ненапразно това е един от първите европейски градове на България заради контакта си с цивилизования свят по Дунава. Докато онова мръсно и кално селце София си е стояло още дълги години в Ориента.
 

andro

Потребител
Тази мишена ,макар и на малка дистанция ...Можем ли да одговорим достойно?
 

Attachments

  • image.axd.jpg
    image.axd.jpg
    187.5 KB · Прегледи: 396
  • 49_1_small.jpg
    49_1_small.jpg
    152.1 KB · Прегледи: 426

akiro

Потребител
Третата ми група, след като купих Хатсана ми беше идентична, но на 16 метра.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Такааа... Мислех да пиша в темата на Анди, но реших че тук е по-удачно. Искам първо да кажа че публикувам това не за да хваля някого или на някой пушката а за да споделя опит. Днес с част от групата се събрахме край Ловеч, и тъй като моя Аасн ме изостави в началото още /уплътнение на иглата на БК/ реших да опитаме далечна стрелба с пушката на колегата Илиян, въпреки променливия, на моменти силен, страничен вятър. Стрелбата беше идея на място- напълно импровизирана без никаква подготовка. Без теглени чашки и без хубав фотоапарат /снимах с телефона за което се извинявам/.Първо замерихме пушката. С Диаболо Баракуда 1,37 гр. от 195 до 150 бара, пушката направи 17 изстрела в коридор от 267 до 264 м/с. Пристъпихме към стрелба. Слави по окомера си сложи една мишена на около 100 м. която дистанция по-късно се оказа 120 м. Мишената беше лист А4 с убойна зона в средата с размер малко по - голям от левче. Върху нея сложихме пластмасово парче броня от кола. Резултата беше следния:
%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5012.jpg

Първия изстрел направих аз с пушката и тогава зейна дупката в парчето пластмаса.
%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5001.jpg

Повтарям че вятъра беше отвратителен, което донякъде личи от видеото.
След това Илиян опита да направи група, но резултата който се вижда ни разочарова и решихме да премерим разстояние с което си действие разбрахме че стреляме на 120 а не на 100 м. както си мислехме отначало.

След това премерихме 100 м. и поставихме мишената там. Снимки не можах да направя, но ето тук :
http://freeplace.info/CaMyPau/shooting/1.avi
Файла в оригинал в 3GP е ето тук:
http://freeplace.info/CaMyPau/shooting/1.3gp
може да се види стрелбата. От видеото се вижда 330 мл. бутилка от вода в която по-късно Илиянчо направи 5 поредни попадения:
IMG_4387.jpg

IMG_4388.jpg

IMG_4389.jpg

IMG_4396.JPG

От снимките се виждат 5-те дупки. Показвам ги пак казвам не за хвалене, а за споделяне на опит, тъй като някой във форума не харесваше Асана.

Сложихме друга мишена на 100 метра. Тъй като преди това Слави беле стрелял по нея, отбелязахме дупките с хартиено тиксо за да се виждат попаденията от Илиян. Ето резултата:
IMG_4382.jpg

5 изстрела - 5 дупки.
Следва видео 2. Мишената е отново на 100 м.

http://freeplace.info/CaMyPau/shooting/2.avi

и в 3gp формат оригинала:


http://freeplace.info/CaMyPau/shooting/2.3gp

Резултатите от тази мишена не съм снимал но се виждат на видеото. Прекалено силния вятър и голямото разстояние си казват тежката дума.

Имаше една ламаринена капачка от метална кутия фастъци, която се вижда на видеото. Когато преместихме на 70 м. Илиян направи 4 попадения, 3 от които поредни защото стреляше и по други "примамки" :)

%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5015.jpg

IMG_4383.jpg


Както се вижда на 70 метра групата се сви значително, но това беше само експеримантален опит.
Другия път ще сме с 2 пушки, мерени чашки, хубав фотоапарат, хубава камера за видео, и надяваме се, по-слаб вятър.
Поздрави и много точни изстрели !!!!
 

akiro

Потребител
Аз ли нещо не виждам или...къде е резултата?? :eek: :cheers: Аааааа... ето, че се яви :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Резултата е перфектен, егати извънземната група :eek: :eek: ;)

П.П. Резултата се появи , но по моите критерии е доста зле :-\
 

andro

Потребител
Хм,пък на мен ми беше кофти да сложа моята мишена на 104 м с Бам 21 с про хънтър ???
 

ilian

Потребител
Абсолютно и на мен не ми хареса,пушката стреляше с много прилична скорост ис приблизително еднакви изстрели обаче вятъра ги вееше баракудите като мухи :crazy:
 

akiro

Потребител
При на моменти силен вятър ??-кво се очаква изобщо ?? все-пак-парчето броня е добре... 5 -6 см група виждам :eek:
 

st_beer

Редовен Потребител
Който не харесва мишените на други колеги при това на такива дистанции и изказва коментари от рода отчайващи и др .Следващата седмица в неделя нали Анди организира стрелби на делени дистанции. Аз смятам да гостувам на група от Пловдив и ще ми е много интересно да видя как се стреля на тези дистанции и какви групи се правят.
За бам 21 няма изобщо да коментирам изказването имал съм такава пушка и зная какви са и възможностите. Аз лично такива дистанции дори не съм мислил да гоня като стрелба с въздушна пушка. Ще се включа направо на от 200м нагоре ;) ;) ;) ;) ;) Последното е майтап.
 

ilian

Потребител
На клипа се видя много добре силата на вятъра,целех се в средната мишена на горния ред.По шишето си правих корекции заради вятъра и се получи добре ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Изводът е, че ако има вятър няма никаква точност.
Просто няма смисъл да се хабят чашките......
 

ангел иванов

Потребител
Точно другата неделя не се чака вятър,така че ще става.
Относно групата на колегата,видяхте че няма невъзможни неща.И с въздухарка се постигат. :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
А понеже нямаше как да премеря точно разстоянието не публикувах резултата от моята стрелба от прозореца. Сега когато премерих на поляната паралакса ми беше пак на около 110 ярда, колкото беше от прозореца.

МИшената - тухла върху комина на отсрещната кооперация.

1%20-%20zaden%20plan.jpg


Настройка на оптиката:

2%20-%20nastroika1.JPG

3%20-%20nastroika2.JPG


Въздух:

4%20-%20naliagane.JPG


Муници със скорост 265 м/с.

5%20-%20municii.JPG


Комина отдалече:

6%20-%20komin%20za%20prostrelka.jpg


Прострелката:

7%20-%20prostrelka.jpg


Резултата:

Това в ъгъла на циглите няма да питате какво е.... парче хоросан :-[
 

Attachments

  • rezults1.jpg
    rezults1.jpg
    514.4 KB · Прегледи: 240

ilian

Потребител
Eдна лека корекция относно капачката от консервата беше на 70м :pardon:
 

ангел иванов

Потребител
Редактирай си последната снимка колега,че е като бой на негри в тунел,няма как да се разбере какво се вижда. :)
Налягането не е ли ниско?
 
Нагоре