Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Има скрол за снимката и нарочно я оставих голяма за да се вижда. На 21" LCD не се скролва много за сметка на по малките CRT монитори. До 110-120 бара пушката ми си е в плато, и затова не помпих а снимките са след стрелбата, така че самата стрелба е от към 150 бара.
 

andro

Потребител
Ето мишената за която писах ,че не посмях да кача.Стреляно с Бам 21.104 метра мерени.Прав от упор.Чашки Про хънтър и за да спазя клишето направо от кутията.Вятър на 2 часа слаб .
 

Attachments

  • 070510175134.jpg
    070510175134.jpg
    148.9 KB · Прегледи: 281

st_beer

Редовен Потребител
@andro
Ще бъдеш ли на Оризари? Ако ще идваш вземи бама. Бих искал да го видя с очите си това как го правиш и каква прострелка на пушката. Не че не вярвам във възможностите на пушката понеже съм целил туба от масло 5 л на 80 м и резултата беше подобен. Обаче искаше голяма корекция и после на по близки дистанции 40-на м стрелбата е скръб направо. Аз лично не виждам смисъл в стрелбата на такива дистанции с въздушна пушка след като трябва се пренастройва оптиката и още куп неща които оказват огромно влияние на самия изстрел.
Винаги съм се питал какво точно доказваме при стрелбата на тия 100+ метри?
Ще ми е драго да погледам демонстрациите на колегите стрелящи на тия дължини. Аз лично идвам да си почина и да се видя с хората.
:cheers: :cheers:
 

andro

Потребител
Бама е занулен на 50м.На дистанция 100 м. стрелям на третата долна точка на милдота,оптиката е Лийпърс .Какво искам да покажа ,да пратиш на такова разстояние 1 гр. които да порази ,уцели целта съобразявайки се доста независещи от стрелеца условности ,не знам явно трудно може да се обясни и всеки има своя истина.Тази моментна концентрация ,когато мозъка ти преценява всичко и подготвя изстрела ,лично аз мислено изминавам полета на чашката ,малко шантаво може да звучи, но често се получава ,да не казвам как се вдига адреналина при едни други мишени :-[А за пренастройването на оптиката го патих в Русе ,където самонадеяно я оставих на тази прострелка и за голям резил със зор уцелвах по близките мишени ,че и доста пропуснах.Обаче пък свалих две на пределните дистанции .И в заключение ,колеги показвайте своите резултати от стрелбите,добри или лоши със съответния коментар ,има полза .Лично аз, страшно се амбицирам като видя отлично простреляни мишени !
 

ангел иванов

Потребител
Вчера вечерта реших да направя репетиция ;) за неделя.За голям мой късмет-никакъв вятър нямаше на кариерата където стреляме.Още миналата седмица с Корсата бяхмш измерили 100метра с 20 метрова рулетка.Бутилката беше на 180 атмосфери и започнах да стрелям от 8-то деление на пушката просто по насипа да коригирам оптиката донякъде. След 20 изстрела нещата се стабилизираха, намалих на 5 деление и сложих мишена.Стрелям легнал с двунога,сачми баракуда,задялжително претеглени,само 1,37гр използвам.По леките и по тежките не по мишени.След 9-ия изстрел задуха прочутия ни вятър-кариерски,и 2 изстрела паднаха долу ,след което се отказах.
Групата стана 11 сантиметра.Не знам дали е добре или зле,преценете.На пушката никога не е замервана скорост,надявам се в неделя някой колега с хроно да я замери за да знам колко джаула е.всичко по нея са заводски настройки,не е пипана нито от предишния собственик доколкото знам нито от мен.
 

Attachments

  • 05072010545.jpg
    05072010545.jpg
    444.7 KB · Прегледи: 171
  • 05072010544.jpg
    05072010544.jpg
    608.1 KB · Прегледи: 171
  • 05072010548.jpg
    05072010548.jpg
    365.8 KB · Прегледи: 188
  • 05072010549.jpg
    05072010549.jpg
    363.1 KB · Прегледи: 181
  • 05072010550.jpg
    05072010550.jpg
    303.1 KB · Прегледи: 199
  • 05072010552.jpg
    05072010552.jpg
    311.9 KB · Прегледи: 167
  • 05072010558.jpg
    05072010558.jpg
    555.6 KB · Прегледи: 181
  • 05072010559.jpg
    05072010559.jpg
    566.1 KB · Прегледи: 190

ilian

Потребител
А ето вчера какво се получи без никакъв вятър,10изстрела с чашки баракуда5.5.Имаше 2 флаера над мишената,чашките не съм ги теглил защото няма с какво но итака се получи добре :) дистанцията е 100м .Пушката е АТ44,забравих че си смених подписа :cheers:
 

Attachments

  • Picture 099.jpg
    Picture 099.jpg
    26.5 KB · Прегледи: 207

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги пишете си пушките какви са ;) поне Ангел Иванов си е снимал с какво е стрелял :)
 

belyatamax1

Потребител
Беселин написа:
Е тоя вече лъже като дърт циганин само дето е турчин.
http://www.youtube.com/watch?v=PfNYHZR8 ... re=related
Това неможе да са 300м.Абсурд просто.Изхвъргач нещастен :mad:
Сигурно стреля прав а?
чува се изстрела и около 4 секунди пада "нещото",разстоянието може да е 300 м но от кой изстрел не се знае ???
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ами какво да кажа че е вероятно от доста изстрела един да е уцелил може и да може но не ми е ясно как пък счупи бутилката ако е както знам 50J пушката на 300 метра енергията пада под 8J (ако не се лъжа) и там идва вече чуденето инак времето е малко повече от 2 сек което май е горе долу нормално ако не се лъжа, да бяха писали 250 метра даже нямашее да се замисля дали е истина тя пушката си е много точна, в Русе видях за какво ставаше въпрос с нея, даже аз дето я хванах севте тази пушка направих 3 изстрела на около 200м, казаха ми корекцията и имах 2 попадения, ако не се лъжа в 2л бутилка, заради което съм склонен да повярвам отчасти на клипа ;)

ПП немога да си представя пък собствениците на тези пушки какви резултати могат да постигнат :)
 

Grimit

Потребител
Аз засякох 2.76 !
Някой да сметне скоростта и ще разберем поне от части истината.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Grimit написа:
Аз засякох 2.76 !
Някой да сметне скоростта и ще разберем поне от части истината.

При начална скорост от 300 м/с с чашка от 1 грам, каквато е приблизителната дулна скорост на гладиатора, времето необходимо на чашката, за да достигне целта на 300м е под 2 сек!!!
 

ilian

Потребител
Незнам как ги правят тея стрелби ама за мен товаси е мисията невъзможна :no:В момента асана ми съм го нагласил на 46дж с баракуда и ако има вятър от 60м нататък почва да ги вее яко.А до тея 300м все някакъв полъх ще има и чашката ще иде м...... си :-\
 

angelmr

Редовен Потребител
Не е въпрос на вятъра. В 90% от случаите когато до около 50 метра имаш точност а над тази дистанция нямаш, проблема е в прекалено големите разлики в началната скорост.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
По-големия проблем е не само силата на вятъра а посоката му дали е постоянна и дали не е се променя ъгъла на атаката спрямо направлението на стрелба и чашката съответно и разбира се дали е правилно определена посоката от стрелеца , иначе при постоянна посока на вятъра е възможно да има относително добра точност защото лесно може да предположиш страничната корекция, но с комбинация от вятър от зад или насрещен както е най-често става вече ужас ???.
 

ilian

Потребител
Поне при мен е от вятъра защото имам 17изстрела в перфектно плато в коридор от 3мс.Аз и затова като стрелям но 100м правя 3 мишени по 5 изстрела и съм на помпата :crazy:,абаче вятъра си ме вее както си иска :wall:
 

big_dragon

Редовен Потребител
.
fatalen написа:
Grimit написа:
Аз засякох 2.76 !
Някой да сметне скоростта и ще разберем поне от части истината.

При начална скорост от 300 м/с с чашка от 1 грам, каквато е приблизителната дулна скорост на гладиатора, времето необходимо на чашката, за да достигне целта на 300м е под 2 сек!!!
Скорост на звука е скоростта, с която звуковите вълни се разпространяват в дадена среда. Най-често под това понятие се разбира скоростта на звука във въздуха (343 m/s = 1234,8 km/h), но може да се отнася и за други среди, като тя зависи основно от плътността на средата.

След елементарно пресмятане при дулна скорост 343 m/s и време 2.76s (ако това е времето м-у изстрела и звука от удара в мишената) се получава разстояние 473.34 метра.

Звучи доста нереално за пневматика

PS Не съм съобразил че, скороста на проектила на 300 метра е 100 м/с.
В този случай разстоянието действително се получава около 300 метра.
 
A

Anonymous

Гост
На мен едно нещо ми направи впечатление.
Забележете, че звукът от попадението в бутилката е едновременно със самото попадение (33-34-та секунда от клипа). Това няма как да стане на разстояние 300 метра, защото за тази дистанция звукът ще пътува малко под секунда от мишената до стрелеца/камерата.
Другата възможност е камерата да не е при стрелеца, а близо до мишената. Но пък ясно се чува звукът от ударника на пушката, така че това трябва да се изключи.
 

potrebitel 13

Потребител
Мисля че ни манипулират с разтоянието. Първите 50м ги е мерил вярно, но после сякаш са през 20-тина метра табелите.
 
Нагоре