Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

ангел иванов

Потребител
Май отдавна е време темата да се прекръсти-с по далечна дистанция.
Пушките много напреднаха и новобранци като мен стрелят на 100 м с успех.
Може би ново име-150 метра? :) :cheers: :)
 

lynx

Редовен Потребител
Ангеле, дай някоя мишенка на 100 метра да видим дали си добър :)
 

petkof

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
Twolf написа:
http://www.youtube.com/watch?v=_3YE9mGdxH8 - мисля че това е по темата , как ви се струва изтрела ?

Аз преброих около 85 крачки.Тичайки с не голям разкрач,вие кажете колко е разстоянието? ;)
Точно това щях да напиша и аз, само дето ги изброих около 80! :)
 
A

Anonymous

Гост
Точно това имах предвид като питах как ви се струва изстрела, дали са наисрина 90-100 метра или е оптическа илюзия... ама все пак аз и на 80 метра нямаше да уцеля ;)
 

ангел иванов

Потребител
Ееее,ама сте гавраджии... ;)Мишени Lynx,в понеделник,има :).Но мнението ми е че пушките са станали по- добри,а не че аз съм добър.При еднакви условия,с по качествена пушка вероятността да улучиш е по–голяма.
 

st_beer

Редовен Потребител
@Twolf
Не обичам да коментирам резултати на колеги затова и никога не съм писал коментар на тоя клип. Беше пуснат от колега от форума преди доста време не си спомням дори и от кого. Още тогава ми направи впечатление че разстоянието не е това което е писано. Другото което ми направи впечатление че стрелеца накрая взе бутилка огледа я и дори не показа пред камерата къде е уцелена бутилката.Както и при самия удар по бутилката течност изхвърча нагоре което не зная как се получава. Все пак ако е излъгал то го е направил само за себе си но не и хора които стрелят всеки ден и са наясно с нещата.
 

didarai

Редовен Потребител
st_beer написа:
.... Беше пуснат от колега от форума преди доста време не си спомням дори и от кого. Още тогава ми направи впечатление че разстоянието не е това което е писано....
Клипа е на belqtamax(belqta1).И аз преброих 85 крачки.Също мисля,че разстоянието е по-малко,.но..човека гледам е по-висок от мен.И бяга към колата.Т.Е прави по-големи крачки от това когато ходи,а аз като мерех разстоянието по-рано с крачки(без да крача с умишлено големи),една моя беше средно 77 см.Неговите сигурно са над 80 см. ,а като бяга може би близо метър.Друг е въпроса,че терена беше и неравен,но човека пише и в този форум,така,че и сам може да каже как ги е измерил тези метри.Ако го пита някой ;)
 

belyatamax1

Потребител
писал съм 100 ярда т.е.91.44метра!-измерени са с рулетка- 5метрова.Разстоянието е точно 93м от колата до отрязаното дърво.Висок съм 190 една средна голяма крачка е около метър,ако прекаля и повече :yes:
Тубата е 3 литрова което не е никак малко.Не е никакъв проблема д асе уцели нещо от такова разстояние,разбира се аз бях с газова пружина и доста "ремонтирана пушка".При липса на вятър или поне слаб но с постоянна посока не би трябвало да е проблем,разбирасе аз съм изстрелял килограми чашки с различни пушки.

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t ... &start=585
на тази страница са и едни други снимки с Хатсана и можете да си придобите представа за разстоянието,дори колегата Иван Димомв е разбрал за групата на 25 метра, но не и за какво става въпрос. :lol: :no: ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
1-во тази група на 25 метра не ти е и 20мм, а е повече щото не си мерил между най отдалечените попадения а просто си мерил по хоризонталата, и става така както гледам на око около 28-32 мм. Но в никакъв случай не казвам че не може и група от 20мм да се направи.
2-Тази бутилка си е безпроблемна мишена, пробвай по 1-л или 500мл по-голям кеф е като ги уцелваш, преди 2 дена с пушката на bagabonto Хатсан125 SAS БЕЗ газова пружина, и не отваряна стрелях по такива мишени 1литър и 500мл и той да се включи ако иска да каже колко рядко ги пропусках и то от ФТ поза, даже 500мл-та я уцелих и в дънато тъй като се беше завъртяла, имаше и пропуски разбира се, но стрелях на увеличение 6 и скалата нямаше мил дот. Та ти би могъл и по-добри резултати да покажеш сигурен съм. :cheers:
 

ангел иванов

Потребител
Това излезе като резултат в безветрен ден на кариерата.Легнал,с двунога.
 

Attachments

  • 10062010541.jpg
    10062010541.jpg
    228.9 KB · Прегледи: 248

lynx

Редовен Потребител
Ангеле, струва ми се че ако пробваш с Баракуда и JSB-Heavy при безветрие групите ще са ти още по-добри от показаната.
 

ангел иванов

Потребител
Колега Линкс,абсурд! Както казах не съм точен стрелец освен от упор. ;) Мисълта ми беше,че сегашните пушки-пневматични,нямат много общо с пушките от далечното ни-ми минало когато съм стрелял спортна стрелб 80-84г. Макар че според 99,9% от членовете на форума ;),ер-форсовете кондор и талон с които стрелям не стават за групи.Съгласен съм с тях-ама аз стрелям за кеф не толкова за групи.Като позадобрея,и се сдобия с с по-точна пушка,ще се пробвам и за групи :).А защо е така за чашките-при по-висока начална скорост 310-335м/с не трябва ли да са по-тежки?
П/С За колегата Яшо който ме помоли да пусна резултат за новите му чашки юн -джин,стреляно е с тях. :cheers:
 

belyatamax1

Потребител
soundmax написа:
1-во тази група на 25 метра не ти е и 20мм, а е повече щото не си мерил между най отдалечените попадения а просто си мерил по хоризонталата, и става така както гледам на око около 28-32 мм. Но в никакъв случай не казвам че не може и група от 20мм да се направи.
2-Тази бутилка си е безпроблемна мишена, пробвай по 1-л или 500мл по-голям кеф е като ги уцелваш, преди 2 дена с пушката на bagabonto Хатсан125 SAS БЕЗ газова пружина, и не отваряна стрелях по такива мишени 1литър и 500мл и той да се включи ако иска да каже колко рядко ги пропусках и то от ФТ поза, даже 500мл-та я уцелих и в дънато тъй като се беше завъртяла, имаше и пропуски разбира се, но стрелях на увеличение 6 и скалата нямаше мил дот. Та ти би могъл и по-добри резултати да покажеш сигурен съм. :cheers:
Ха-ха-хаааааа....разбирасе колега,даже си мисля да сложа 2 стотинки на 100м, но се опасявам,че нама да издържи пушката на толкова изстрела.....
за групата на 25 метра с хатсан под 20мм искам да го видя...моля :cool: :-\ останалото което ще кажеш ...няма смисъл-око да види
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Говоря ти за реални мишени който може да се уцелят разбира се и пушката ако има съответните качества не само стрелеца :D Забравих да напиша разтоянието около 90-95 метра бяха заложени целите, пушката му е с новия спусков механизъм и след като го нагласихме спусъка стана много прекрасна пушката, няма нищо общо с моята 125-ца с която съм нямал подобна повторяемост по такива цели на такова разстояние. Ще я пробваме и за група на 25 метра заради тебе и ще видим какво ще покаже мисля че ще се справи, но има колеги които са постигали групи от по 20 мм с Хасани на 25 метра уверявам те става. :cheers:
 
Нагоре