"Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичаме)

didarai

Редовен Потребител

didarai

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Снощи от нямане кво да правя гледах МИБ 2.Ето една култова сцена с Beatbox на Уил Смит на която той уж разговаря с извънземно на неговия език и на която се смях с глас.Добре е да се види цялата за да се навлезе в историята,но иначе "музикалната" част е след 1,20 .
http://www.youtube.com/watch?v=Xl9kWE-7 ... re=related
Преди това с едно око гледах и "Последния легион".Той разбира се нямаше много историческа стойност,а по-скоро си беше приказка(за тва и не ме кефят такива филми,като ще е исторически .....да е такъв,като ще е фентъзи,......да е такова).В него обаче за да става филм, бяха показани разни археологични обекти ,включително такива с големи каменни формирования дялани от човешка ръка,та си спомних посещението ми в Никополис ад Иструм преди няколко седмици.Интересното е ,че този римски град е доста добре запазен(но разкопан може би не и на половина) и се намираше само на 10 минути път от едно от селата ми (и 20 от Г.О.) ,а не знаех за съществуването му.Та в него има много добре запазени 2 дълги улици на които човек може да види големи каменни блокове обработени от човешка ръка , без да се налага да ходи непременно до пирамидите или стоунхендж.В долните няколко снимки може да се добие представа(направих доста,но ще постна само няколко).
Чудя се дали не ни е необходима такава тема със снимки и кратки описания на посетени от нас места в България,щото има много красиви такива(често на една ръка разстояние) за които не знаем. ???
Така(пак случайно) научих и за Крушунските водопади и тези на Хотница ,но от тях съм пускал вече снимки тук.
На връщане снимах и един фазан който беше само на 2 м. от колата и ни гледаше с интерес.До сега не ми се беше случвало,щото обикновено веднага драсват,да не говорим ако спре кола.
Ето и снимките:
 

Attachments

  • DSC01232.JPG
    DSC01232.JPG
    271.2 KB · Прегледи: 24
  • DSC01235.JPG
    DSC01235.JPG
    218.1 KB · Прегледи: 23
  • DSC01241.JPG
    DSC01241.JPG
    224.4 KB · Прегледи: 21
  • DSC01242.JPG
    DSC01242.JPG
    244.5 KB · Прегледи: 17
  • DSC01243.JPG
    DSC01243.JPG
    164.3 KB · Прегледи: 15
  • DSC01247.JPG
    DSC01247.JPG
    239.6 KB · Прегледи: 28
  • 0001.JPG
    0001.JPG
    233.8 KB · Прегледи: 21
  • DSC01236 [1600x1200].JPG
    DSC01236 [1600x1200].JPG
    377.6 KB · Прегледи: 25
  • DSC01252.JPG
    DSC01252.JPG
    295.6 KB · Прегледи: 49

didarai

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

нИ моА дЪ разбирЪ що самУ глеАтИ тоз фазан :( :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Чудя се дали не ни е необходима такава тема със снимки и кратки описания на посетени от нас места в България,щото има много красиви такива(често на една ръка разстояние) за които не знаем.
Да, няма да е лошо да има. "Красотите на България" или нещо подобно.

П.П. Чудим се защо чужденците не идват у нас, като има толкова неща за гледане. Просто не знаят за тях. Не е изненадващо, след като и ние не знаем... :-[
 

qtex

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам


*изображение=линк към сайта на издателството

Преди 3-4 седмици си купих книгата "Кал, пот и сълзи" на Беър Грилс от мола на Опълченска в София. Честно казано не очаквах много. Даже очаквах да съм дал пари на вятъра, но я взех, защото имах "свободни" 20 лв. в джоба, които реших да не изпиват с колегите, а да си взема нещо за четене, макар че имам достатъчно романи и други книги вкъщи. Останах доста приятно изненадан. Доста интересна "приключенска" автобиографична книга. Разказ за силата на човешкия дух в трудни моменти.
Покрай дъждовния уикенд ми трябваха 2 дни за да я прочета (по-рано не можах заради университета). Ако нямате какво да четете в момента може да и хвърлите един поглед.
 

TeXHo

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Ако някой фен на военния жанр не е гледал Мъже от стомана (Act of Valor), може да му обърне внимание. Темпото на филма е отлично, стрелбата много. За реализъм не смея да говоря, тъй като не съм ходил на война. Този път няма фантастика.
 

prinz Eugen

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Довечера по бТВ старо и много добро :bravo: - 22:30 "Пропадане" - : Трилър, Драма, Криминален, САЩ, 1993 г.; Режисьор: Джоуел Шумахер, В ролите: Майкъл Дъглас, Робърт Дювал :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Снощи по босфор ТВ гледах един наистина страшен филм. Не помня лола ли се казваше, лара ли, ама "е па такова животно нема". Българска продукция изглеждаща така все едно са хванали студенти по актйорско майстворство в първи курс и са накарали един сценарист да напише сценарий като дипломна работа (или може би дори курсова работа, дипломната работа би била по-качествена). Историята нямаше никакво развитие, никаква логика в действията, репликите на актьорите бяха толкова клиширани, все едно са писани от дружинна ръководителка от тошово време. Направо нямам думи, толкова беше велик филма. До сега не бях гледал модерно Българско кино. Мисля и да не повторя. Ако за такива филми се опитват да ни вменяват вина че сме ги били пиратствали не благодаря, аз такава отврат не бих пиратствал, пари да ми дават. А за да го издържа това нещо 2 часа на кино ще искам хонорар от поне една минимална работна заплата.
 

didarai

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Да не е "Лора от сутрин до вечер "? Снощи го даваха по БТВ.Ако не е той,та и този при твоя.И въобще на мен също не ми хареса нито един от новите български филми които гледах.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

didarai написа:
Да не е "Лора от сутрин до вечер "? Снощи го даваха по БТВ.Ако не е той,та и този при твоя.И въобще на мен също не ми хареса нито един от новите български филми които гледах.
Точно този е. И най-ме беше яд защото няма как да сменя програмата на този телевизор, само с една ръждясала антена е, а там няма добър сигнал за другите ефирни телевизии (те не че останаха много).
 

usera2

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Генерал Нил /General Nil/ http://zamunda.net/details.php?id=312333&hit=1 . "...това е филм, който не е могъл да се направи преди 1990..." За тези които още въздишат по "онова време". По действителен случай.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

usera2 написа:
Генерал Нил /General Nil/ http://zamunda.net/details.php?id=312333&hit=1 . "...това е филм, който не е могъл да се направи преди 1990..." За тези които още въздишат по "онова време". По действителен случай.

Абе то по действителен случай е и оня макеоднския филм за фотболния им отбор който играел в Българското първенство по време на войната, ама колко е достоверен... Ще го изгледам че принципно съм фен на филмите вдъхновени от воени проблеми. Дано е добър, дано не са вкарали политика в него че ще е голям провал в такъв случай.
 

didarai

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

В момента по History върви филм за траките.С много интересни факти от нашите земи.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Една реплика за филма за македонския футбол.През времето когато "Вардар" от Скопие играеше в българското първенство аз бях дете и баща ми ме водеше на мачове (беше отчаян левскар).Скопският отбор се приемаше много радушно и имаше не по-малко привърженици от другите отбори,които да викат за него.Беше съвсем естествено,че в първенството участвува отбор от един от големите областни градове.
 

anibis

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Това трябва да се гледа, невероятен психарски филм забранен под 18г :eek: No Reason / Без причина (2010)
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

В неделя гледах "Стреляй смело". Уникален филм. Клайв Оуен в главната роля. Знаете как Чък Норис, Брус Уилис и Стивън Сегал размазват наред всички изпречили им се лоши типове. Е, тоя ги слага и тримата в джоба си. Едновременно ;) И не знам какви бяха тия моркови дето ги хрупа цял филм, но наръга и уби 2-3-ма с морков :eek: :lol: А, да. Бебетата на 2-3 дни са най-нечупливите неща на света.
 

bor1968

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Dejmos написа:
В неделя гледах "Стреляй смело". Уникален филм.

Благодаря за филма.
Намерих го от Замундата и го изгледах. Като се изключи, че главния герой е малко като Супермен или Батман е много приятно филмче и се гледа на един дъх.
:cheers:
 
Нагоре