"Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичаме)

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Правила угона
http://www.zamunda.net/details.php?id=300956&hit=1
...весь автобизнес в городе контролируют две враждующие группировки, одну из которых возглавляет депутат и бизнесмен Идрис Далаков, а другую владелец автосклада – Влад Ботов. Заручившись поддержкой властей и милицейского руководства, автомафия выработала особый кодекс – правила угона. Закрыв глаза на беспредел, самые влиятельные люди города могут не тревожиться о неприкосновенности своих авто.
Осем серийки с добро качество, изгледани на един дъх.
Тегленето и натаманяване на субките е тегаво, както на предния филм, но на желаещите ги предоставям в архивирано файлче.
Приятно гледане.
 

Attachments

  • Prawila.ugona.2009.XviD.DVDRip.rar
    108.3 KB · Прегледи: 12

ininia

Потребител
ФТКС
Днес изтеглих и изгледах филма "Желязната лейди" с Мерил Стриип.Един прекрасен филм и МС напълно си заслужава наградата.Гледайте го!
Филмът ме накара да се позамисля.Много често масовите протести срещу дадено управление разкриват само личните интереси на отделни групи хора и не са показател за качеството на управлението.Факт е,че Маргарет Тачър пое една Великобритания на ръба на пропадането и за единадесет години изправи икономиката на крака и направи болшинството англичани с доходи за завиждане.Тази дъщеря на бакалин знаеше какво иска,бореше се за него и не се подаде на демагогия и лицемерие.И затова си отиде след като си свърши работата.
 

didarai

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Днес следобед гледах по History HD "ВСВ на Източния фронт" 2 серии.Първата за обсадата на Ленинград и втората за Сталинград.На рекламите излизаха и надписи на английски "руската гледна точка" .Не знам кой е правил тези серии и дали са взели руснаци участие в тях ,но това бяха най-обективните серии до сега които съм гледал за ВСВ по западна телевизия(серии) за Източния фронт.Клането си е било повсеместно и изпълнено с множество героични факти на фона на сухите цифри и макар вбити само в час филм ,за пръв път го виждам толкова добре представено(факти и тук там някоя героична съдба/битка) илюстрирани на всичко отгоре може би най-добре до сега.Намерих ги на руски в нета,но истината е ,че (може би щото сме свикнали до болка през годините с руските филми за войната),по ми въздействаха докато ги гледах на английски(имаше и субтитри разбира се,но там работата е съвсем друга.....много загуби при превода).Има и в двата филма случаи при които се води битка за 1 км. широка ивица площ, на която всекидневно се убиват с непреклонност и омраза и двете страни, без да имат превес едни над други( в Ленинград с години.........за 1 км жизненоважна полоса :eek: ) .Не ,че с ме били до сега ограничени от към липса на достатъчно знания за героизма на руснаците(беше дори досадно станало),но.....всеки път като видиш цифрите и научиш някоя нова история си е впечатляващо.Както системната германска точност,упоритост и омраза с която са искали да ги изтрият ,така и със стряскащите жертви(волю-неволю) на руснаците знаещи ,че отивайки някъде им остават от дни до минути живот.
Не знам кога ще ги повтарят по ТВ пак,но ето линковете в Тубата.Тва са първите части само(от 5 клипчета на цялата серия).
Great War. Series 3 - Siege of Leningrad. part 1 of 5
Great War. Series 4 - Stalingrad. part 1 of 5
Трябва да се гледат :exclaim:
пп
Гледах от руския превод и за Москва.Във финалните надписи се оказа ,че филма е правен от руснаци.
 

TeXHo

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

ivodoc написа:

Снощи го гледах. Задължителен за фанатиците на тема военноморски флот. За щастие, безумията (гаврите с физиката) бяха малко. Като цяло ми хареса. Напомня за Трансформърс, но там филма е 15% военен, 70% фантастичен и 15% романтичен. Този е 70% военен, 25% фантастичен и 5% романтичен.

Заключение: искам да го гледам пак ;)

От тук надолу има текст описващ част от военната техника, взела участие във филма. Тъй като всичко от изброеното се вижда на трейлърите, не мисля, че би развалило на някой кефа ако го прочете преди да гледа филма. Все пак, предупреждавам :)

От корабите, участващи във филма, мога да посоча: Разрушител клас Арли-Бърк, Самолетоносач клас Нимиц, Военноморски кораб клас Айова, Надуваема лодка с твърдо дъно "Зодиак".
От използваното оръжие най-запомнящи се са 406мм корабни оръдия Марк 9, Сий-Уйз (CIWS) Фаланкс, Противокорабни ракети Харпун, 127мм Бързострелно оръдие Марк 45. Има и леко стрелково оръжие - М4 и Снайперска система .50, мисля че беше на Барет.
Има и много други, но изброените горе участват в най-паметните моменти от филма.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

TeXHo написа:
ivodoc написа:

Снощи го гледах. Задължителен за фанатиците на тема военноморски флот. За щастие, безумията (гаврите с физиката) бяха малко. Като цяло ми хареса. Напомня за Трансформърс, но там филма е 15% военен, 70% фантастичен и 15% романтичен. Този е 70% военен, 25% фантастичен и 5% романтичен.

Заключение: искам да го гледам пак ;)

От тук надолу има текст описващ част от военната техника, взела участие във филма. Тъй като всичко от изброеното се вижда на трейлърите, не мисля, че би развалило на някой кефа ако го прочете преди да гледа филма. Все пак, предупреждавам :)

От корабите, участващи във филма, мога да посоча: Разрушител клас Арли-Бърк, Самолетоносач клас Нимиц, Военноморски кораб клас Айова, Надуваема лодка с твърдо дъно "Зодиак".
От използваното оръжие най-запомнящи се са 406мм корабни оръдия Марк 9, Сий-Уйз (CIWS) Фаланкс, Противокорабни ракети Харпун, 127мм Бързострелно оръдие Марк 45. Има и леко стрелково оръжие - М4 и Снайперска система .50, мисля че беше на Барет.
Има и много други, но изброените горе участват в най-паметните моменти от филма.
Вчера и аз ходих да го гледам като цяло съм доволен от филма одавна го чаках :), честно казано очаквах малко повечко и имаше откровенно тъпи моменти във филма които са лишени от всякаква логика като за толкова развита цивилизация която ще ни превзема ??? ама нищо нали трябва да стане филм ;) за сега "деня на независимоста" от този жанр ми води по точки ;) Да ти кажа трансформърс ме кефи повечко в някои отношения, въпреки че си прав, че там има повече дъръ -бъра ;) ;) ;)

ПП: Забравих да напиша и аз : ИСКАМ ДА ГО ГЛЕДАМ ПАК ;)
 

cdman

Администратор
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Още един глас +1 за Бойни Кораби. Идете да го гледате на кино. Според мен филма е много добър, запомня се и сега ми се гледа отново. Тея дни ще го направя , а това е много рядко един филм да ми се гледа 2 пъти подред на кино.
 

TeXHo

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

cdman написа:
Още един глас +1 за Бойни Кораби. Идете да го гледате на кино. Според мен филма е много добър, запомня се и сега ми се гледа отново. Тея дни ще го направя , а това е много рядко един филм да ми се гледа 2 пъти подред на кино.
Ако ходиш се обади и аз да се включа. Поканата важи и за други хора от София ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

cdman написа:
Още един глас +1 за Бойни Кораби. Идете да го гледате на кино. Според мен филма е много добър, запомня се и сега ми се гледа отново. Тея дни ще го направя , а това е много рядко един филм да ми се гледа 2 пъти подред на кино.
На мен, пък, ми се стори с адски тъпа история и пълен с недомислици... ама хайде - нали има ефекти и американците пак спасиха света... :bravo:
 

TeXHo

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Ако търсиш история - няма да я намериш в Холивудски филм с актьорски състав от В-листа. В Батълшип, единствено Лиам Нийсън е от А-листа, а неговата роля е поддържаща - взел си е парите човека, колкото да има голямо име на плаката. Същото и за Риана, но при нея идеята освен в парите, е да стъпи пред камерите.
Който иска да гледа Батълшип, да се настрои за повече от това:
800px-Uss_iowa_bb-61_pr.jpg


и по-малко от това:
titanic.jpg


и ще си остане ДОВОЛЕН! :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

TeXHo написа:
.....и по-малко от това:.....
Много добре.
Лично за мен "Титаник" беше разочарование. Това не беше филм за Титаник, а една обикновена любовна история, в която за да е по-сълзливо, единия трябваше да умре. И вместо любовникът да бъде убит от разярения съпруг, го убиха, като потопиха кораба :crazy:
Пърл Харбър беше горе-долу същото.
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Колеги, издирвам един български филм с участието на Павел Попандов и Стефан Мавродиев.Ставаше въпрос за закупуването на някакъв квартален магазин, двамата имаха един москвич, който обърнаха на такси, ловяха котки за кожи, търсеха имане, абе - какво ли не, само и само да изкарат пари за търга...
Помогнете, как се казва филма, че да го намеря в Замундата :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Не не, забравих да упомена, че не е този.Филма съм го гледал само веднъж по телевизията и оттогава мистериозно изчезна.
 

qtex

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Още един глас за "Бойни кораби"!!! Страшно се изкефих... :yahoo:
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

qtex написа:
Още един глас за "Бойни кораби"!!! Страшно се изкефих... :yahoo:

Свалих го, но за мой ужас се оказа версия снимана с камера в кинозала... А като му гледам историята не съм сигурен дали искам да го гледам на кино... Но ще видим, предвид сушата в жанра като нищо може да уговоря жената да ходим да го гледаме.
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Внимание спойлер!

Да видим сега - в общи линии сценария:
Изпращаме сигнал до далечна планета от друга слънчева система (да прескочим ефектите с видимите радиовълни). Най-близката позната ни звезда е на 4.24 светлинни години от слънцето - т.е., дори да речем, че планетата е от системата на Алфа Кентавър, радиовълните трябва да пътуват около 4 години и 3 месеца дотам.
Извънземните, обаче, се появяват практически веднага т.е. те не само са измислили пътуване със скорост по-голяма от тази на светлината, но на практика не пристигат за нула време, а дори за отрицателно ( -4 години и нещо).
Същите тия извънземни, дето ги могат тия фокуси, са толкова смотани, че се блъснаха в сателит и единият от корабите им даде фира - за наш късмет - баш комуникационния кораб, с помощта на който трябваше да се обадят у дома и да докладват. А как разбрахме, че е тоя кораб - ами нашите веднага от разбитите останки на извънземен кораб с извънземна технология, разбраха, че е комуникационен - много ясно.
Така - хайде да речем, че на останалите кораби никой не си е взел телефона - вместо да пратят един кораб обратно (нали помним, че пътуват толкова мигновено, че чак пристигат в миналото) те решават да използват нашите комуникационни възможности и да пратят пощенски гълъб, който ще стигне след най-малко 4 години и нещо - нали се сещате - радиовълни и светлинни години...
Самите кораби - е личи си, че режисьорът на филма е режисирал и Трансформърс - толкова подвижни части, панели, стави, капаци и какви ли не чаркалъци по тия кораби - разбира се, космически кораби, които трябва да влизат с огромна скорост в атмосфера точно така трябва да бъдат - с множество отделни повърхности - и нашите са така - за справка космическите совалки, спускаемите модули, с които се връщат космонавтите, че и най-обикновените самолети...
Оръжията им също са впечатляващи - стрелят с нещо като патрони от калашников, ама хвърлени както са си цели - заедно с гилзата, които летят по балистични криви, както и с някакви въртящи се колела с опашка тип - меча на Ivy Valentine от Soul Calibur - разбира се, все оръжия подходящи за космически битки в пространството - без гравитация или повърхност, ко която да се търкаляш - хайде колелата поне летяха отчасти...
Освен това, извънземните не стрелят по нищо, което не се цели в тях.... ама пратиха 2 от гореспоменатите кълба да натрошат една военна база с все още неизлетели хеликоптери и, за да не си помислим, че само се защитават, и да се объркаме на коя страна от конфликта да застанем, бутнаха и една магистрала, пълна с майки с деца, която незнайно защо беше заплаха за тях... Незнайно защо, понеже очевидно цял военен линкор, носещ се към тях, не беше отчетен като заплаха, понеже оръдията му сочеха малко встрани - така де - абсолютно логично.
А то линкор ли бе, да го опишеш - тоя номер с котвата, дето го направиха - очевидно неща като маса, скорост, инерция и потенциална енергия нищо не значат... само не разбрахме веригата от какво беше направена, котвата, макарата и крепежите й към корпуса, а също така и т'ва, дето се закачи на него на дъното - сигурно от адамантий като ноктите на Wolverine от X-men...
А за самите извънземни - уж от планета с условия като нашата, ама пък не им понася слънцето - хайде да речем, тяхното слънце свети повече в инфрачервения спектър и по-малко във видимия, освен това май не можеха да решат добри ли са, лоши ли са - по въоръжени до зъби кораби не стрелят, а магистрали бутат, освен това телепатично показаха на нашия човек, че планът им е да ни бомбадират до дупка с ядрени бомби - за какво - никой не знае - сигурно им е притрябвала планетата - така де - свършиха се планетите, па и на тях им е много трудно да си намерят други с тези двигатели с мигновено действие... но пък, де да знам - може просто да не ги кефим...
Както и да е - накрая нашите гръмнаха всички извънземни кораби, не им позволиха да се обадят до вкъщи и с това проблемът беше решен веднъж завинаги - в крайна сметка извънземните няма да се поинтересуват къде, аджеба, са се затрили 5 космически кораба с екипажите им и няма да пратят друга военна мисия или поне разузнавач... пък и ако решат да пратят, те са толкова далече, че ще пристигнат чааак ... веднага.

Е, ми това е историята.
Другото са ефекти.
 
Нагоре