Самоделни PCP-та

Yasho

Потребител
Мисля че ако нещата се направят сериозно,марка модел серия,макар и по малка,както каза и Lynx по рано нещата ще са по различни.Напълно съм съгласен с това,което казва mmst,точно затова не се и продават защото изглежда като да сме се хванали двама и да направим някво сторине в гаража.В щатите в таз насока мисленето на купувача е настроено съвсем по различен начин ,но ние сме си в бг.
 

Dominus

Редовен Потребител
Мисля, че проблема не е нито български, нито в марка, модел и лиценз.
За да се продава обаче една пушка, тя трябва най-малко да изглежда фантастично.
Да крещи на куповача " купи ме"
 

Yasho

Потребител
абсолютно полирана оксидирана напудрена иииии......
трябва да изглежда истински.


п.п макар че от личен опит знам как седят нещата да намериш и качествена работна ръка,трудно но не е невъзможно...
 

bgbul

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Винаги съм се чудил на оръжейните заводи в БГ. Оплакват се че вече нямат работа, а никой не му роди главата че може да наводнят оръжейните магазини с родно произведени въздухарки. Лошото е че на отговорните постове както навсякъде стои някой чичка с мислене "от онова време" и не му пука.
Ще се включа в темата с въпрос породен от по-предишен пост.
Защо смятате, че един приклад от орех е 250 лева - заради дървесината или заради изработката?
Относно заводите - те си работят ЕДИНСТВЕНО, ако има поръчка.
Дай им поръчка за 1000 броя от твоята пушка с техн. документация за да могат да я изработят и си чакай готовата продукция в уречения срок.
Нали разбираш, че заплащането е предварително (80%) .
Има няколко изпълнени такива поръчки и то за немски клиенти и за араби.
Изпълнени са пушки за вискоки спортни постижения в Бенчреста и нито една не остана в България. Договор... немец.
Дали сега някой майстор в бенча не стреля с българска пушка - не се знае.
Така, че имате много смели и сполучливи идеи. Моля се да ги осъществите.
Друго което не осъзнавате в момента:
Ако имате сполучлива пушка (образец) макар и самоделна как доказвате, че е сполучлива и уникална?
Някой ходи ли на интернационални състезания с нея?
Става ли шампион с нея (да нашамари другите марки, модели) ?
За качеството на едно оръжие може да се говори единствено в цифри и резултати.
Няма значение с каква скорост излиза проектила - ако няма група на 50 - 100 м няма полза.
Няма значение каква група прави от 10 изстрела, ако на 20 и 30 засича или групата се разсейва?
Няма значение колко е тежка, красива или новаторска, ако не е на нивото на големите пушки, а това се доказва на състезанията.
Ако качествата ги докаже на състезанията - тогава сте късметлии. Или сте изкопирали добре някой съществуващ модел или сте създали нещо уникално.
Патентовайте го и го рекламирайте.
Още когато се докаже на състезанието, вече са ви забелязали (големите), щом видят патента регистриран сте в играта - идват предложенията за закупуване на патента или за съвместно производство.
Избора е ваш: -
1. Или продавате патента и мислите подобрен вариант.
2. Или договора е за съвм. производство с ваше единствено представителство в България.
Цената определяте вие и давате преференциални цени на нас - от форума.
На мен ми давате една рекламна за да ходя по състезания и да ви рекламирам от стълбицата за награждаване .
опааа ... трябва да кацна.....айде че започна да ми харесва ......
Дерзайте момчета. Имате кадърни мозъци, имате големи познания. Успех !
Така са тръгнали и големите - с една самоделка като вас.
 

Dominus

Редовен Потребител
добре Яшо, като си мераклия ще ти дам CAD файловете на армс400, най трудоемката работа-констуирането.
пишете CAM програмата и ръчкате фреата да бачка. дори ще поизменя модела за да не приличате на брадчедите.
докарайте й търговски вид и ще видим има ли потенциал начинанието.
 

Yasho

Потребител
5ко не разбирам какъв ти е проблема,естествено,че обичам да продавам с това си вадя хляба,да продавам различни стоки,в момента имам собствено производство и продавам доста добре,макар,че не е свързано с пцп.А ако набия едни 100К лева в производство на пцп тогава ще се старая да продавам двойно повече,не разбирам каква ти е идеята в изказа той обича да продава?????



п.п мисля че на пазара най масово за момента в бг се търси все още мощност барабан пълнител няма значение да е многозарядно и тук има и друг фактор който ни дава голямо превъзходство пред всички европейски производители;)
нишата с пцп пистолети също мисля че е свободна на пазара
 

batnan

Редовен Потребител
Какво се дъвчете, всеки продава.Отиваш 8 часа на работа и продаваш тия 8 часа на шефа си, който ги препродава и печели.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Относно заводите - те си работят ЕДИНСТВЕНО, ако има поръчка.
Дай им поръчка за 1000 броя от твоята пушка с техн. документация за да могат да я изработят и си чакай готовата продукция в уречения срок.
Нали разбираш, че заплащането е предварително (80%) .
Има няколко изпълнени такива поръчки и то за немски клиенти и за араби.
Изпълнени са пушки за вискоки спортни постижения в Бенчреста и нито една не остана в България. Договор... немец.
Дали сега някой майстор в бенча не стреля с българска пушка - не се знае.
Колега да не би да твърдиш че в България се е е правила въздушна пушка макар и за друга фирма ??? Айде кажи моля ти се кой завод я е правил, че ми стана интересно - за 2-3 завода съм убеден, че не са ;)
Отделно за тези пушки за бенчрест за която пишеш - ако бяха толкова добри и е имало въобще такива, щеше да ни се носи славата и да се продължава да се правят подобни пушки ;) и пак да попитам коя е фирмата изпълнител на тия чудеса ???
Това страшни легенди за нашите оръжейни заводи се носят и за това съм много скептично настроен към подобни казани неща.
Оги аз нали ти казах защо не се правят преди време , НЕ ИСКАТ директорите, а имат оборудването и могат да го изкарат на много ниска цена, като се има предвид какви заплати дават из заводите ??? :wall:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Любо, четох внимателно поста на колегата и никъде не се споменава за въздухарки.
Може да са правени флоберки и това да има предвид като пише за тези пушки изработени в България.
 

Yasho

Потребител
Dominus ще съм много благодарен за файла ако стане и многозарядна още повече,нали разбираш,че в момента рибата още е в морето,ама докато не приготвиш тигана няма да се засилиш да я оловиш та аз на ташак на майтап всичко съм започвал така,та почвам да мисля по малко за котлона олиото пък накрая ще видим я фанем риба я не ама докато не се намокриш риба няма да ядеш:))))


п.п но пък хубавото е че колкото повече ми се казва няма да хванеш толкова повече се надъхвам да стане обратното:)))))
 

Yasho

Потребител
В крайна сметка нещата ги виждам така,за да направиш внос на пцп което да е продаваемо трябва да се пазариш с завода за минимална цена,този пазарлък се ръководи само от едно нещо колко бройки си готов да предплатиш,за да дойде на цена която те устроива и се приготвяш с едни 50хилки.За годината обаче реализираш само 1/3та другите остават в стока,естествено през това време пазара търси и друг модел,набиваш пак 50 1/3 блокирани и си до там,ако трябва да внесеш 3ти модел няма как да стане.От моя гледна точка ако си малък производител за месеца пазара иска 10бр от едното 5 бр от другото и 20 бр от третото,палиш машините и изпълняваш,в дадения случей блокираш минимални пари в материял който държиш на склад,естествено имаш инвестиция за машини но тя е еднократна и равностойна почти на парите които си блокирал с 3-те вноса.На всичкото отгоре както знаем малките предприятия или цехове са доста гъвкави и с малки разходи,се пак говорим да задоволяваме местния пазар,е ако нещата тръгнат и продукта се оцени и в други държави тогава ще го мислим как да разрастваме.Не ми се вижда толкова невъзможно на практика а и щом другите го могат ние да не сме по смотани от тях.
 

bgbul

Редовен Потребител
soundmax написа:
Колега да не би да твърдиш че в България се е е правила въздушна пушка макар и за друга фирма ???
Не е въздушна пушка естествено.
Огнестрелна.
В Шейново (част от Арсенал) , но не знам дали всички части са там. Поне така ни казаха.
Тогава още бенчрест не бях чувал и си мислех, че е за военните, но сега осъзнавам, че си е била най-яката българска спортна пушка. ВЕРОЯТНО за бенчрест или за подборен лов ..... казвали ти някой?
Дано намеря нещо за нея. Единствено точихме "лиги".......
Много вероятно е да е била не българска, а просто произведена в България по чужда документация.
Наивно е да се смята, че ей така ще се намерят документите за подобно оръжие.
А дали някой някъде не си произвежда и в момента........
Както и да е - единствено смятам идеята за чудесна.
Кажете за приклада от орех нещо?
 

lynx

Редовен Потребител
Yasho написа:
п.п мисля че на пазара най масово за момента в бг се търси все още мощност, барабан, пълнител няма значение да е многозарядно и тук има и друг фактор който ни дава голямо превъзходство пред всички европейски производители;)
нишата с пцп пистолети също мисля че е свободна на пазара

Да, Яшо, тук мисля че си много прав.
Като съм скитосвал из оръжейните магазини, няколко пъти съм присъствал на покупка на въздушно оръжие.
В общия случай разговора между купувач и продавач протича по следния начин:

- Здравейте, търся си нова въздушна пушка, но искам да е много мощна.
Имам в къщи една стара китайска, но вече е много "слаба". От 20 метра не може да счупи шише, а като нова дупчеше консерва от грах двустранно.

- Може да ви предложа този модел и онази там на рафта. И двете са много мощни, стрелят с 300 м/сек.
Тези са едни от най-мощните на пазара и цената е изгодна.
Ако ви окомплектоваме пушката с оптика и помпа, ще ви направим голяма отстъпка.

.......и т.н.

Според мен, Суматрите се продаваха добре заради огромната мощност, многозарядни са и цената е приемлива.
Силната пушка е лесно да и намалиш мощноста, а обратното не е много лесно.
Засега на нашия пазар фактора "мощност" е определящ и това се търси най-много.
За да се продава по-лесно, трябва да е нещо с доста джаули и голям резервоар.

Търсенето на читави ПЦП пистолети е разбираемо, поради ниското предлагане.
Впрочем, у нас из магазините не се предлагат никакви ПЦП-пистолети, няма ги в наличност.
И това е разбираемо, един пистолет е почти същото като пушката, само че няма приклад и цевта и резервоара са по-къси.
Като цена хубавите ПЦП-пистолети струват колкото пушка.
 

Yasho

Потребител
м да лично на мен ми се стори доста интересно тва кросманското,марудер пистолет с барабана ако иде малко нагоре и с мощноста ще се продава доста добре,така мисля



п.п другото към което ще има интерес е друловия макар и маломощен цо2 заради бързата стрелба,кефа е голям а е и доста точен
 

anibis

Редовен Потребител
Във Варна една фирма която хал хабер си няма от оръжия почна да прави за износ уивър бази за огнестрелно/шина/ и както се говори ще почнат да правят и цевни кутии но не знам кога ще ги почнат. Иначе са подписали договор за тия шини и за цевните кутии. ;) :cheers:
Това го знам от кухнята. ;)
Така че има фирми бол под изпълнители, които могат да ви са от полза :yes:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако се правят мощни пушки ще се продават най-вече в БГ. В повечето страни свободния клас е 16 джаула. Мисля че и вариант 16-ка не е за подценяване, като се има впредвид че много по-лесно ще се продава и навън. Все пак там пазара е в пъти по-голям...
 

павле

Потребител
;)
Я вижте сега това :rambo:
Крадко ревю .
Има две цеви 4.5 и 5.5 очаква и 6.35 още не съм намерил подходящо парче .
Мощност в момента 23 дж. по разбираеми причини, при тестовете достигна и доста високи нива достойни за мощна пушка .
Възможностите за настройка са неограничени и не оточнени към момента , неоточнени понеже не съм се спрял на определен вид чашки или калибър .
Заглушената цев си върши работата до към 30 дж.
За момента действам с бързомера и си търся някакъв готин механичен мерник .
Няма да се прави серийно има само една уникална броика за мен .
Вероятно някой ще си познае части от заготовката . :cheers:
Нищо от конструкцията не е тайна такаче питаите смело .
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    312 KB · Прегледи: 454
  • 2.JPG
    2.JPG
    307.9 KB · Прегледи: 332
  • 3.JPG
    3.JPG
    307.2 KB · Прегледи: 272
  • 4.JPG
    4.JPG
    309.6 KB · Прегледи: 313
  • 5.JPG
    5.JPG
    309.2 KB · Прегледи: 260

ХолдОвъ

Потребител
Защото тук се хвърлят едни цени искам да попитам по-знаещите от мен..Как така Crosman успяват да произведат и да продават най-продаваната пушка в щатите на цена около 6 дневни надника--МИНИМАЛНИ..подчертавам за 6 минимални надника....Става въпрос за Бенджамин Марудер която имам....Минималния надник е определен със закон..Ето цифри..Минимален надник $7.25 на час--Цена на пушката $400 и това е с търговската надценка и платено ДДС..За незнаещите $400 е нормален надник за 2-4 дена..Цената включва и материалите и изработката и рекламата и печалбата и опаковката ако щете..А сега някой да направи сметка ако ще се конкурира с тях колко трябва да струва такава пушка в БГ.....Малко оф топик..Много мои познати се оплакват че в БГ заплатите били ниски...Ето ви нагледен пример да се разбере защо са ниски......
 

ХолдОвъ

Потребител
Да си продължа реда на мисълта ми от горния пост...В момента не виждам начин да се прави евтина качествена пушка в България..Просто нямаме капацитет за това..И неможе да се съревноваваме с утвърдени производители...Но може да се наблегне на друго..Бутиковото производство..Нещо от рода на Едгън..Качество качество и пак качество..Всяка пушка да е пипната отвсякъде..ръчен труд и тестове...И която нестава--отпада...Трудно се постига но веднъж създаде ли се име искаш големи пари..И има кой да ги плаща.
 
Нагоре