Самоделни PCP-та

Yasho

Потребител
е то вече няма да е самоделка,а защо да не си купиш пушка произведена в България,лесно ще е решен проблема с гаранционния период тъй като ще има части на място,което до момента никой магазин неможе да го осигури повярвай ми знам от опит колко е тегаво с резервните части.А и в БГ се произвеждаше доста дълго огнестрелно оръжие предпочитано в целия арапбски свят
 

5ko

Потребител
ДА огнестрелно защото цената беше атрактивна. Резервни части гаранция първо трябва да има произведени и продадени.БРЕНД лесно не се прави.Имам предложение да се съберат 1000 човека и да предплатят а пък аз КАКВИ ПУШКИ ЩЕ ИМ НАПРАВЯ!
 

lynx

Редовен Потребител
5ko написа:
Момчета като гледам много сте се размечтали.Тази пътека е дълга и стръмна.Колко от вас биха си купили такава БГ пушка. Вижте колко желаещи имаше търга който направих за самоделно ПЦП.

5ko, твоя търг не отразява реално интереса и броя на желаещите, да си купят родно производство въздухарка.
Аз съм оглеждал внимателно твои неща и са направени супер.
Ако имаха официално марка, модел и документ за произход, аз първи бих се метнал да си взема от теб, особено пистолета най-много ми харесва.
Тук хората обсъждат вариянт за легално производство с документ при покупката.
Гарантирам ти, че ако твоята пушка имаше вариянти да се узакони и регистрира лесно, желаещите щяха да са доста повече.
Знаеш, че в някои райони на милата ни Родина не е лесно да регистрираш самоделно ПЦП.
При вас лесно стават тия неща, но в другите градове е по-сложно.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тука има мегдан много да пиша ;) Аз съм твърдо за такова производство истината е че има много стръмни пътеки както казаха. Освен всичко изброено има и други неща които не са споменати и отнемат също много време - трябват определени сертификати за които трябва да отговаря фирмата на определени условия а тези сертификати са си необходими мисля за търгуване в определени държави или на всякъде. Определено най- евтино като за начало е да се работи с под изпълнители - това трябва да са фирми които са специализирани в определен тип производство с подходяща технологична и машинна база и възможно най-евтино да произведе някой детайли. Много мога да пиша относно такъв вид производство, знам фирми които могат да свършат работа за определи неща и евентуално на добри цени. Ценообразуването което Linx е дал е ъпсурдно по-ред причини, защото тука не говорим за производство на 1- детайл, а на много и за целта ако има необходимата машинна база специализирана с прибори и инструменти за производство на еди какъв си детайл цената е в пъти по-ниска от посочените от него, защото ще има правилна технология и времето за изработка ще е в пъти по-малко. Проблем виждам най много в прикладите лично аз ако идеята е да са от качествен орех по-ред причини. Най добре е за първо време да се правят по полимерни сплави и стават доста бързо но първоначалното вложение не е малко мисля.
И т.н. и т.н. за сега толкова много съм мислил и аз върху тези неща, но не ми се пише толкова много. Наистина желая успех и реално ми се иска да си имаме родно производство :cheers: но ще е трудно да не се лъжем ;)
 

Yasho

Потребител
м да именно затова говоря законно производство с марка просто в по малки серии,и чесно казано не ми се вижда толкова невъзможно
 

5ko

Потребител
Момче младо, като произведеш едно общоопасно средство има легализация, стандартиция, патентоване, документи за съответствие, разрешителни, регистрации по инстируциите. Лесно е да се опъват локуми зад монитора, и да се смята с калкулатора. Както виждате в постовете за закона за оръжието, вече в много служби на кос искат документ с измерване, че пушката е над 24Дж, за да я регистрират. Опитай се само да си извадиш разрешително за ремонт и търговска дейност, след това разрешително за производство. Кажи колко пари, време и нерви ти е коствало и тогава ще говорим. Техн. проблеми са най-малкото, те идват после.

УСПЕХ!
Петко

Спирам да пиша, че напреднах във форумната йерархия!
 

Yasho

Потребител
може да съм млад и зелен но за да започвам да го пиша значи знам какво трябва от към документи и само ще ти дам един бонус защо за оръжие не се иска СЕ сертификат не само СЕ не се иска сертификат но няма да влизъм в подробности,ти кажи как да направим качествен продукт пък разрешителните ги остави на мен
 

5ko

Потребител
Yasho написа:
може да съм млад и зелен но за да започвам да го пиша значи знам какво трябва от към документи и само ще ти дам един бонус защо за оръжие не се иска СЕ сертификат не само СЕ не се иска сертификат но няма да влизъм в подробности,ти кажи как да направим качествен продукт пък разрешителните ги остави на мен,се пак доста време съм летял до ирак ;)
То за шампоани и клечки за зъби искат сертификат, а за оръжието не в никакъв случай нищо не искат, даже дават на малките деца под 3 години да си играят с пистолети.
Я кажи сега, че ми е интересно, ти колко суматри продаде за три години?
 

Yasho

Потребител
п.п точно затова и на митница като внасяш хладилник ти искат СЕ сертификат а като внасяш оръжие нищо,е естествено съответния док.че имаш правото да го получиш.
 

5ko

Потребител
Пушиш ли да идваме в неделя да ти носим по 3-4 стека, хем да имаш какво да пушиш, хем да даваш да не те закачат мангалите.
 

martins

Потребител
Хора стига бе, колко от вас са поръчвали пушки извън ЕС и колко от вас са давали сертификат някакъв или са доказвали някакво съответствие. Говоря не само за пневматика а и за онестрелно.

Офф:
Някой спомена за изчезващи постове, тоз някой да знае че е прав, изчезват. Заклевам се не съм пиян или под въздействието на транквиланти и подобни :)
Май наистина има някакъв екзотичен проблем с форумчето.
 

Yasho

Потребител
е тва обеснявам ма няма кой да чуе както и да е
важното е дали можем да направим качествен продукт или не
 

Yasho

Потребител
ако визираш моя редактиран просто не искам да отварям очите на конкуренцията,той беше конкретен одговор за колегата 5ко ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Като гледам така с годините, нито Хатсан е фалирала, нито FX, даже не съм чувал за фалирала фабрика.. Защо другите могат да произвеждат, да изнасят и да продават, а ние тук да не можем? Рачо е прав за тая черта в българина - никой няма да каже как ще се направи, а 100 ще кажат защо не може да се направи... С тая обявена цена за цеви, която Яшо спомена мисля че с подизпълнители може да се реализира пробно производство. Единственото което ще е дефицит е начален капитал и свободно време за тичане по институции и градове и фирми. Има много кадърни фирми които разполага с необходимата техника и ако се проучи къде може да се получи най-добра цена за определено количество, защо да не стане ? Ако проекта излезе успешен, може да се мисли за "производство на едно място", и тогава цената ще стане още по-конкурентна. Давам конкретен пример: Пращам на Дидо в Горна чертеж на няколко детайла, които той има цялото ноу хау да произведе. Той преглежда заданието и ми дава цена, на която ще е готов да ми произведе детайлите. Същото правя и с прикладите, като се допитвам до няколко производителя, и с останалите неща които са ми нужни, та чак до картонената кутия. Калкулирам си цена за всичко, начислявам си печалба... Тегля чертата и поглеждам пак пазара и цениет които са там и разбирам ще яде ли Асан баница или не... А колкото до това ще се купува ли родна пушка, да не забравяме че тя ще е в нашите магазини без мито и транспорт.. Пък и ще е родна. Аз бих си купил..
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, до скоро с един мой приятел имахме идеята да започнем производство (разбира се легално) на пневматика. Конкретно ПЦП - та и няколко типа пружинни пушки. Разбира се за целта трябва да се регистрира фирма с всичките му там подробности. Мислейки по въпроса стигнахме до идеята, че най-изгодния за нас вариант би бил ползването на услугите на подизпълнители, като по този начин ще падне себестойността на крайния продукт. Имам приятел, който сам си произвежда двигателите на своите модели (той е моделист), разполагащ с последен модел ЦНЦ от определен клас. За сведение никак не стават лесно и бързо нещата на ЦНЦ. Изработката само на корпуса на двигателя, който е около 15 кубически сантиметра с вътрешно горене отнема около един ден. Имайте предвид, че това е грубата работа, след която предстоят още много операции, докато двигателят получи своя завършен вид. Друг познат човек произвежда машини, чиито незначителни, но пък трудоемки детайли той поръчва в Китай, като качеството им е изключително високо, но пък цената им е с пъти по-ниска от тази в България. За сведение същият човек има завод (разбирайте завод с последна дума на техниката, но въпреки това той не си позволява да си губи вемето с производство на някои трудоемки детайли, които в последствие вдигат цената на продукта.
По груби наши калкулации едно перфектно ПЦП произведено с помощта на подизпълнители (не само в България) на нас щеше да ни излезе около 400 - 500 лева. Като казвам 400 - 500 лева става въпрос за ПЦП от доста висок клас. Конструкцията е такава, че не изисква кой знае каква екипировка, но пък визията и агресивният вид, който ще притежава ще грабне веднага потенциалния клиент.
В този ред на мисли стигнахме до идеята за някои по скъпи модели снабдени с резервоари от титаний и детайли изработени от неръждавейка и дурал. Цялата тази идея се улеснява и от факта, че в България вече има много образци ПЦП-та на всичкото отгоре и тунинговани от доста кадърни колеги. Конструкцията, която бихме искали да произвеждаме е изключително проста. Първоначалната ни идея беше да се произвежда еднозарядно и мощно ПЦП в калибрите 5,5 и 6,35 мм, като същото ще бъде изградено на модулен принцип: може да работи с един, два или три резервоара.
Не виждам защо всички говорат за орехови приклади, идеята на нашето ПЦП е прикладът да бъде изключително елементарен (тръбна конструкция) и в същото време ергономичен, правещ пушката прикладиста и красива на външен вид. Тази концепция позволява прикладът да бъде сгъваем, а модулната конструкция позволява същата тази пушка да бъде превърната за броени секунди в булпап, но това са само идеи, които едва ли някога ще осъществим, поради простата причина, че абсурдът в който живеем за чужденците е неразбираем.
Живеем в държава, където пневматиката е на свободна продажба, а в магазините, в които я предлагат, няма почти нищо (за разлика от Русия, където рестрикциите са жестоки, а магазините пращят от всякакви пневматични оръжия, макар и 3 джаулови).
Изключително много ми е обидно когато колеги от чужбина са ми задавали следния въпрос: "Защо в България не се произвежда пневматика?"
Значи ние се явяваме просто едни консуматори, едни аборигени, които не могат да направят нищо, а само се възползват от плодовете на другите народи.
Така ме пожелавам успех, на тези, които са решили да променят статуквото. Все пак сме един кадърен народ, чиито "кунки" не са завряни отзад. ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Винаги съм се чудил на оръжейните заводи в БГ. Оплакват се че вече нямат работа, а никой не му роди главата че може да наводнят оръжейните магазини с родно произведени въздухарки. Лошото е че на отговорните постове както навсякъде стои някой чичка с мислене "от онова време" и не му пука.
 

ХолдОвъ

Потребител
Чета тук и се чудя...Всички говорят някой да направи...Тоест сам....На вас известно ли ви е как холандците дръпват напред? Първи се сещат да направят дружества където всеки да може да участва с даден капитал(говоря простичко да ме разбере всеки)..Правят го защото в момента(тогава) е много скъпо за някой да има собствен кораб..И при положение че всеки трети кораб не се връща от индия а е изчезнал корабовладелците изчеват.............Това е модела за развитие..Без значение за кораби или за пушки....Тоест..Ако се основе такова дружество за Направа на пушки в БГ то трябва да спечели бъдещите си инвеститори..Как се прави това??? С доверие..Тоест аз бих вложил пари в такова начинание ако например познавам хората които се заеамат..Конкретно при мен..Ако 5ко е е проектант , Динката е отк а Тихомир отговаря за финансите..Давам тези имена само да ме разберете...Такова дружество има борд на директорите.тоест тези които го управляват....Но и те се сменят ако нещо не е наред според вложителте....Надявам се ме разбрахте
 
A

Anonymous

Гост
Проблема не е в това да се направи,а в нашата психология на казана./да дръпнем краката на другите/

Имам две ПСП правени от Жоро и довършвани заедно-резервоарите са от дурал и са с работно налягане от 450 ат./пълня 200/220./ Редукторите са монтирани вече година и половина и работят безотказно.Правени са от Перила.
Цевите да първите две ЛВ ,които влезнаха в БГ през далечната 2005./вярно е,че тогава едната струваше колкото един "Хатсан"/ И двете са тип"Булпап".
И двете са регистрирани.
Всичко е правено тук освен цевите и мога да ви кажа,че себестойността на една пушка надхвърля 1300 левчета.

Никой обаче няма да плати такава цена,не защото не струва толкова ако ви представя калколацията-А ЗАРАДИ ТОВА,ЧЕ Е БЪЛГАРСКА.

/Водят се самоделки все едно са дялкани със сгъваемо ножче ,а не работени на машини и тествани и надеждни повече от всяко "ЗАВОДСКО"/

Плащаше се и се поръчваха латвийски редуктори на цена 168 лв при наши 90 а после и 60 от Скандалото.
На Петко пушката, пусната за продажба при цена 380 лв никой не прояви интерес за 10 дни въпреки ,че бе гледана над 1000 пъти.Стреля великолепно,лека,компактна-вземаш и не пипаш нищо-НООООООО- Е РОДНА.

Друго е да платим 800 лв за заготовка и да доплатим още 300/400 за тунинг,но е "немски" Валтер или турски Хатсан.

Яшо /може да сме разменяли шпаги назад във времето/ ,но минах през опита да се направи нещо родно,по-евтино и не по лошо от вносното.
Опита е в графа няколко хиляди в кофата за боклук. Сам решавай.

Поздрави на всички.
 
Нагоре