Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

Дискусия в 'Работилница' започната от cdman, 7 Октомври 2008.

1. |CL|NIKI

|CL|NIKI Потребител

Публикации:
    49
    2см всеки от всеки следващ...

2. SHADOW

SHADOW Потребител

Публикации:
    56
    от:
    Софиянец в Смолян
    Eto snim4icata

Прикачени Файлове:

3. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    879
    от:
    Сопот
  4. SHADOW

SHADOW Потребител

Публикации:
    56
    от:
    Софиянец в Смолян
    пичове направих днес един пробен калъп по модела дето съм го дал тука.Стават,но с доработки защото калъпите ми са от дърво.Някой да е направил от алуминий? :(

5. Yasho

Yasho Потребител

Публикации:
    370
    ще разберем ли цена най после на проектили марка качика 6.35 или още е тайна

6. Anonymous

Anonymous Гост

Ако някой се интересува от балистичния коефицент на домашноотлятите куршуми, на този сайт има калкулатор. Доста параметри трабва да се въведат, така че е вероятно да се получава и реалистичен резултат.
    http://www.uslink.net/~tom1/calcbc/calcbc.htm

A в тази серия показват нагледно леенето на куршуми.
    http://www.youtube.com/watch?v=fedmyYj5 ... re=related

7. Вячеслав

Вячеслав Потребител

Публикации:
    372
    от:
    Пловдив
    Каквото и да ес прави без калибровъчна преса нестава . Всеки даси ле е каквото иска под каквато и да е форма . Без калибровка ще е труд хвърлен на вятъра. :wall:

8. Anonymous

Anonymous Гост

Преси се продават, но калибър 5.5 нямат точно. Максимално близкото е .224, което е около 5.7. За нас никой не мисли. Това е защото матричките за .22 калиброви куршуми се използват за самоделни патрони .22 хорнет или .223 rem. Инъче пресички и калибри се продават и не са скъпи.

9. Anonymous

Anonymous Гост

Попадна ми някакво ръководство, в което пишеше че се се правели надкалибрени. Т.е. за кал. .223 е калибрират на .224. Виж за .25 кал има по-голямо разнообразие от .251 до .258.
    http://www.lymanproducts.com/lyman/bull ... BC_BMG.pdf

10. Anonymous

Anonymous Гост

.25 калибър има най различни матрици, но всичките са за дълги куршуми. Въздушните пушки няма да ги стрелят точно. За тези дълги куршуми трябва стъпка 1:12 или по малка. Освен това пушките в .25 калибър са пъти по малко от .22. Аз се спрях на 2 модела мартици на Lyman, за .225 калибър (чрез калиброване трябва да се свали 0.1мм от диаматъра), и не мога да реша кой от двата патрона има по голям балистичне коефицент. Ако намерите нямамва информация споделете. Ето това са двата варианта на които се спрях.
    http://www.opticsplanet.net/lyman-rifle ... 60438.html
    http://www.opticsplanet.net/lyman-rifle ... 60415.html

11. Anonymous

Anonymous Гост

Този с облия връх. А и пръстените му са по-тесни, значи ще има по-малко триене.
    Нещо друго - щом и двата са в един калибър, снимките малко лъжат. Дължините им не са еднакви.
    При калибър .22, дължината на плоскоглавия ще е 12,4мм, а на облия - 11,2мм. Съответно по-малко тегло и по-висока скорост.

12. Anonymous

Anonymous Гост

Всичко това е вярно, но тъповръхия куршум е 20% по тежък. Затова работата е на кантар.

13. Anonymous

Anonymous Гост

Все пак си мисля, че облият е по-добре.
    По-малко триене в цевта, по-ниско съпротивление при полет, по-висока начална скорост заради по-ниското тегло...

14. Loki

Loki Потребител

Публикации:
    1,107
    от:
    Sofia
    +1 :yes:

Ралфи, сериозно ли ще взимаш, или умуваш теории ??? Това нещо може ли да се поръча свободно ???

15. Anonymous

Anonymous Гост

Няма причина някой да ти забрани да си купиш такава матрица. А и няма нищо незаконно в това да лееш олово, инъче запалените рибари да се нареждат пред ПРУто :). Това колко бързо ще излита куршума е единственно въпрос колко минути ти се помпи за 1 истрел. И на мен повече ми харесва лекия куршум, само 2.85г, достатъчно. А и това са куршуми, предвидени да бъдат истрелвани с 2 пъти скоростта на звука. Тъй че нямаме ограничение 330 м/с. Матрици, клещи, графитн пещи и всичко необходимо се продават предимно в американските сайтове. Някои от тях имат представители в европа, но надценката е повече от 2 пъти. Въпроса е дали нашите цеви ще харесат този куршум? Зная че .22 lr куршумите се държат добре, като точност. А този с облия нос прилича много на тях, но е малко по тежък.

16. Anonymous

Anonymous Гост

И аз ги гледах тези с плоското чело обаче нещо не се харесахме. Имам под ръка една двойна като тази: http://www.opticsplanet.net/lyman-rifle ... 60438.html другите ми се видяха тежки.
    От www.opticsplanet.net доставят до БГ, но стойността на доставката е меко казано солена.
    Ralfi тези 55 грейновите с какво смяташ да ги стреляш, те не са като за нашите пушки. :-\

17. dwado

dwado Потребител

Публикации:
    105
    по някое време м.април чакам една форма lyman 225438 и една 257420, като пристигнат, може да ти осигуря малко олово за проби,
    по принцип е трудно да се поръча online за бг защото "This item is regulated by the US DEPARTMENT OF COMMERCE and may require an EXPORT LICENSE for international orders"
    най лесно става с познат в щатите
    иначе това е читав сайт
    www.midsouthshooterssupply.com
    в раздел reloading >> bullet casting
    калибровъчната преса е елементарна и калибриращата дюза с буталото може да се направи от читав стругар за 20 мин
    на който му се занимава в youtube има страшно много филмчета само пишеш
    bullet casting

18. Anonymous

Anonymous Гост

19. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТКС ФТДМ

Публикации:
    3,398
    от:
    Троян, Козлодуй
  20. gonzo-garage

gonzo-garage Потребител

Публикации:
    62
    от:
    София
    Колеги, търся си муниции в кал.45 за Big Bore. Опитах да се свържа с Качика, но нещо не ми отговаря. По магазините очакват доставка след 2-седмици, но предполагам ще се забавят. Пишете на лични, да не пречим тук.
    Благодарско на всички отзовали се.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена