СПОРТ!

vanko

Редовен Потребител
Браво на момчетата :bravo: от давна не съм гледал да играят така сърцато.Как ли се чувства сега Бербатов и добре че не се върна да развали отбора.
Дано сега Пенев не им позволи да си вирнат носовете.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Динкооооооо дано да си го гледал. Заслужаваше си. Не ви връзваше отначало, но всичко си дойде на мястото. Великолепни. :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
МОЯ ОТБОР КЪРТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ;) ;) :cheers:

п.п. С една секунда ма изпревари :) Мислех да си лягам, че не мога да стана за работа утре, ама не съжалявам !
 

dinkata

Редовен Потребител
285079_436088123095379_1064054776_n.jpg

:sparta: :sparta: :sparta:
 

lynx

Редовен Потребител
Пускате БНТ и да си пожелаем късмет, че датчаните не са най-удобния съперник :bravo:
Ракийки, салатки и стискаме палци!
:cheers: :cheers:

P.S.
Охххххх, с човек по-малко резултата 1-1 си е жива победа за нашите :yes:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
didarai написа:
Браво за попреден път. :bravo:
Да, ний сме били твърд отбор аз не съм виждал отбора ни да играе така добре в защита, от времето на Трифон Иванов :crazy: Но ме е яд, че не са се научили още да си затварят устите нашите футболисти и си изпросиха 2 глупави жълти картона. Дано занапред имат малко повече късмет в атака, не им беше ден май тоя мач.
А от как влезе манекена В. Божинов атакта ни умря тотално :wall: дано не го пускат отново :crazy:
 

stelibg

Потребител
Да, снощи добър антифутбол показаха. С 10 човека в защита. Ама толкова си можем - слабите отбори, като нашия компенсират с тичане, блъскане, "бетон" пред вратата. Добре, че и Чехите са "гола вода"
Браво за резултата и жалко, че нямаме поне един свестен атакуващ халф.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
stelibg написа:
Да, снощи добър антифутбол показаха. С 10 човека в защита. Ама толкова си можем - слабите отбори, като нашия компенсират с тичане, блъскане, "бетон" пред вратата. Добре, че и Чехите са "гола вода"
Браво за резултата и жалко, че нямаме поне един свестен атакуващ халф.
+1
Не гледах целия мач,но гледах последните 20-25 мин. Играехме колкото си можем предимно в защита и ако стане нещо напред това е.За 20 мин не видях една хубава замислена атака нещо пас,двойно,извеждащо няма такива работи блъскаме отзад напред и това е.А като ни я изсипят в наказателното яко паника ще се изтрепат.
 

didarai

Редовен Потребител
scandalo написа:
stelibg написа:
Да, снощи добър антифутбол показаха. С 10 човека в защита. Ама толкова си можем - слабите отбори, като нашия компенсират с тичане, блъскане, "бетон" пред вратата. Добре, че и Чехите са "гола вода"
Браво за резултата и жалко, че нямаме поне един свестен атакуващ халф.
+1
Не гледах целия мач,но гледах последните 20-25 мин. Играехме колкото си можем предимно в защита и ако стане нещо напред това е.За 20 мин не видях една хубава замислена атака нещо пас,двойно,извеждащо няма такива работи блъскаме отзад напред и това е.А като ни я изсипят в наказателното яко паника ще се изтрепат.
Да,но това беше последните 20 мин. след като чехите вкараха 2-ма свежи играчи.И......как точно трябва да играе млад,неопитен/обигран и предполага се по-слаб(и физически),гостуващ отбор,срещу финалната(и началната) домакинска атака?
И само резултатите до сега говорят красноречиво.Не може да са случайни и не са срещу случайни отбори.Последните години(па макар и с големи световни звезди) знаете какви бяха(еле срещу чехите).Точката си е точка,не е нищо,особено при гостуване на опитни фаворити.Браво за играта,духа и желанието. :bravo: :bravo: :bravo:.И да бяха загубили този и предния мач,пак трябваше да получат овации в края на мача.Те не се дават за можене и резултат,а за оценка на желанието за игра и раздаване на терена,въпреки нашите възможности и силата на противника.
Аз от този отбор знам само 3-4-ма къде играят,а повечето даже не съм ги чувал,нито им помня имената.Това което видях(и което отдавна не бях виждал) е:
1-отборна игра.
Тази игра все още се печели от отбор,а не от единици.Добре обигран отбор винаги е за предпочитане,пред сбирщина от елитни единици.Доказано е многократно в световен мащаб.
2-борба за всяка(и първа) топка от всеки.
И ..така трябва.От всяка неглиже възможност може да стане голова атака за противника.С изключение на 2-3 центрирания към края при които настана паника,през целия мач,нямаше изненадващи и опасни пробиви(и удари,най-важното) за чехите.Никой не си позволява да се отпуска и да си почива на терена.Схаващанията доказват и това.
3-Владеене на топката и пазенето и до последно.
Никой като хванеше топката не бързаше да се "отърве" от нея,както беше години наред.На няколко пъти в защита това дори беше малко........неуместно,но нямаше опасности от това.
4-желание за победа(или поне не загуба) и не предаване и разхождане (както преди) до последната минута(и на предните мачове).
5-и не на последно място(на някой може и странно да му се види) добра индивидуална игра от всеки в отбора(без паника и излишно самочувствие)без значение кой къде играе или не редовно и колко е млад , къв опит има или с две думи.....ефективна игра не позволяваща на противника да си играе неговата.Или с други думи.......добра игра в защита,което е най-важното и първо условие поне за да не загубиш(а ако падне възможност и да спечелиш).Катеначо :clap: :clap: :clap: :worship:
Да не говорим,че имахме и много по добри от на чехите(на крачка от гола) 2-3 положения.
Не стига още опит,подготовка и може би още малко вяра в собствените сили,но този отбор сега се гради.Предполагам,тепърва ще става по-добър и за това дори и да има загуби сега, е нормално и щом са играли с желание трябва да се подкрепя.
6-(предполагам)......стриктно изпълнение на треньорските указания и може би(пак предполагам),добри треньорска подготовка,мотивация и наставления.
От горе изброените,до сега и години назад,нямахме отбор , който май да притежава и едно от тях да не говорим за комбинация от всичките.
Ако някой не е съгласен с горе написаните от мен редове,нека ги приеме за написани от някакъв заслепен,неразбиращ и вярващ сляпо само в положителните резултати фен,без да забелязва и търси грешки в любимия си отбор,но........аз фен по принцип на нищо не съм,а и както знаем в България от футбол,политика и жени,всеки разбира. :goodbye:
 

stelibg

Потребител
Не ми се опонира на @didirai, но
- схващанията по терена са просто слаба физическа подготовка
владеене на топката ли?!?!?!? Че най-дългото ни владеене е 25 секунди?
Колко точни удара имахме във вратата им? Дано вратарчето на чехите да не е простинало. Не ми се е случвало на мач на Испания да речем да ми се доспи? Ама вчера трябваше да се разсънвам насила.
И на последно място - тренирал съм футбол, знам какво е да имаш преобладаващо два леви крака, като на националите.
Само с желание и тичане не става. Трябва и "акъл" - в случая, техника, импровизация, преодоляване на съперник "един на един". Да видяхте някой от нашите да увлече двама съперника със себе си, за да се открие пространство за съотборниците му. О, забравих - наште атакуваха по единично - в 95% от мача.

Обаче има и положителни неща - движеха се в "пакет". Браво. Но това е на фона на всичко останало.
 

didarai

Редовен Потребител
Дет се вика..........схващания и аз съм имал(а и футбол естествено тренирал).Разбира се , че една от причините е слаба физическа подготовка(по правилно е по-слаба от на противника и горе съм го казал),но...........на разходка не се получават.Получават ги тези,които бягат повече от колкото им е "нормалното",а това ги отличава на терена и заслужават похвала(много известни и във върхова форма играчи са ги получавали,когато им се е налагало да се напрегнат извънредно в някое дерби).
25 секунди казваш...........?Ми засечи ги колко са малко.
47% от времето топката беше в нас и никой не я даде лесно,нито побърза да се отърве,а като беше в противника полагаше усилия и успяваха да я отнемат(то и за тва процентите са толкова много,макар нищо друго да не значат).Пасовете вече са точни (за разлика от едно време) и т.н и т.н. да не се повтарям.
За да не се заяждаме за всеки факт,който се тълкува различно от нас......съгласявам се със всичко останало.Нашите не струват.............отново.И..........сега както казах в началото,като сме толкова зле(колкото преди),остава да оправдаем резултатите в досегашните срещи.........с късмет.Ами добре :cheers:
Нека да е късмет тогава.Явно тези са по-големи късметлии от другите.Късмет също трябва да има.И с него станахме 4-ти нали?Ъъъъъъъъъъъъ обаче и не само с него,............май ???
Както и да е.Не ми се спори по никакви теми във форума.Особено по общопознавателните описани горе. :goodbye:

пп
Атаката не съм я хвалил,въпреки,че се създадоха няколко реални ситуации за 100% гол,нещо което многократно в предишни мачове(развили се точно само със сватбарско чистене веднага) липсваше дори като прецедент.Цели мачове без удар към вратата.
И ако иска някой може да отговори на въпроса като как трябва да играе новосфромиран отбор от "новобранци" ,при гостуване на опитен отбор-фаворит с традиции(особено срещу нас) и...да говорим реално с наличния "материал" и условия,не на теория.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бих го разделил мача на 2 части, до 60-та минута и след това.
В първата част нашите играха добре и имаха сили да се борят.
Втората част - ужас! Как удържахме, не знам! :mad:
Като свърши мача се радвах, все едно сме били Бразилия с 5-0 на техен терен! ;)
Отдавна не бях гледал толкова изнервящ мач, поне за мен :no:
 

didarai

Редовен Потребител
lynx написа:
....
Отдавна не бях гледал толкова изнервящ мач, поне за мен :no:
Да,така е.Дори и това е показателно.Преди изнервящи мачове нямаше.Бързо свършваше интригата,а като се видеше и играта ставаше ясно,че промяна в резултата до края няма да има.
Мач на който да се спи?.........Никак не съм съгласен.Както и по много други въпроси и тук всеки си има виждане по въпроса.Излишно е да спорим.Факта си е факт.Точките точки.Всеки знае ,че е по-добре грозна победа,от колкото красива загуба.Равни с Италия,Чехия и особено Дания с 10 човека и срещу онези двамата баскетболисти в атака......от ново сформиран отбор за мен е повече от отлично...........може пък и критериите ми да са ниски,но..........точките са си точки и са на лице.Аз казвам отново "браво на момчетата" и.....не трябва да забравяме кои сме,какво можем,реалностите към момента и с кого играем.
 

dinkata

Редовен Потребител
Нямам фаворит в Англия, но това си е чисто ощетяване на Челси ! Абсурден мач откъм съдийство ! :redcard: :redcard: :pirate: :pirate:
 
Нагоре