Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

De_Marco

Редовен Потребител
Аз говорих за ВИП-а в София. За другите градове не знам. Иначе ако отидеш с пушката и е наистина под 24J , може и да ти напишат, опитай.
Да, точно това ми е въпросът, къде да отида. ;) Освен да се обадя при тях ида попитам къде е възможно да бъде замерена пушката. Просто се надявах да има и нещо по-наблизо, като опция, че не ми се пътува 250 км за това само (към Търново съм).
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Вярно,че отдавна четох закона,но нямам спомен да се е изисквал документ,че ВО е под 24 джаула и не подлежи на уведомяване. По спомен,пише само,че ВО с енергия над 24 джаула трябва да се уведоми в КОС и точка. Ако ми е къса паметта,моля за извинение.
 
Последна промяна:

БоянП

Редовен Потребител
Вярно,че отдавна четох закона,но нямам спомен да се е изисквал документ,че ВО е под 24 джаула и не подлежи на уведомяване. По спомен,пише само,че ВО с енергия над 24 джаула трябва да се уведоми в КОС и точка. Ако ми е къса паметта,моля за извинение.
 

DGman

Редовен Потребител
Дали във Випа имат лицензиран хронограф и къде го заверяват. Защото тия уреди се заверяват всяка година. Същото важи и за везната. Тогава може и ние да си сверяваме наще.
ПП. Те хубаво издават документ ама до колко е легитимен?
 

Астрален

Редовен Потребител
Съжалявам, че ще го прочетеш, но и във ВИП-а не могат.. Лицензирания им хронограф не работи от над 1 година и вече тази услуга не я предлагат.
Само един магазин ВИП със само един хронограф ли има в цяла България? Хайде по-сериозно, моля...
 

De_Marco

Редовен Потребител
Само един магазин ВИП със само един хронограф ли има в цяла България? Хайде по-сериозно, моля...
Моля, ако имате информация за друго, да кажете, за общо удобство. Не знам по срелбищата дали имат такъв вариант за лицензирано измерване, но изглежда логично.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Звънни във VIP и попитай къде има. На мен ми беше казано, че лицензирания им хронограф е във София и е счупен.
 

valcholakov

Редовен Потребител
Какво казва КОС Кюстендил по въпроса /отговора е от Косаджийката/
Една пушка винаги преди проверката може да бъде задушена, така че такова удостоверяване е Фалшиво!!!
 

Павката

Редовен Потребител
Дали във Випа имат лицензиран хронограф и къде го заверяват. Защото тия уреди се заверяват всяка година. Същото важи и за везната. Тогава може и ние да си сверяваме наще.
ПП. Те хубаво издават документ ама до колко е легитимен?
+
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Какво казва КОС Кюстендил по въпроса /отговора е от Косаджийката/
Една пушка винаги преди проверката може да бъде задушена, така че такова удостоверяване е Фалшиво!!!
"Задушена". Тая па много разбира.
 

Niki

Редовен Потребител
Какво казва КОС Кюстендил по въпроса /отговора е от Косаджийката/
Една пушка винаги преди проверката може да бъде задушена, така че такова удостоверяване е Фалшиво!!!
Задушена и е сливата!А,нека каже че документа ми е фалшив??да видим как лееко може да се стартира съдебна процедура.
 

random shooter

Новодошъл
Здравейте,
Трябва ли да се носи пушката при уведомлението в КОС? Бях остана с впечатлението, че не е необходимо, но днес ме върнаха, защотото трябвало да я нося, за да сверят номерата. Реших да не се разхождам втори път и пуснах уведмлението онлайн с КЕП. Приеха ми го, имам номер на преписка, като съм посочил, че искам да получа резултата от услугата по мейл. Та въпросът ми е - трябва ли да се носи пушката и ако трябва, защо тогава може да се подава онлайн, където са о декларираш за верността на данните?
 

lynx

Редовен Потребител
Във всяка служба КОС си е отделна губерния.
На някои места искат, на други не и така.
На трети места искат и като им поискаш нормативен документ в който да е описано, че трябва да я занесеш, уведомяването минава и без да я носиш. Зависи и дали КОСаджията е в цикъл....
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте,
Трябва ли да се носи пушката при уведомлението в КОС? Бях остана с впечатлението, че не е необходимо, но днес ме върнаха, защотото трябвало да я нося, за да сверят номерата. Реших да не се разхождам втори път и пуснах уведмлението онлайн с КЕП. Приеха ми го, имам номер на преписка, като съм посочил, че искам да получа резултата от услугата по мейл. Та въпросът ми е - трябва ли да се носи пушката и ако трябва, защо тогава може да се подава онлайн, където са о декларираш за верността на данните?
По закон не си длъжен да разнасяш ВО до КОС. Но както е казал lynx, косаджиите си правят какво им скимне, все едно служба КОС им е бащиния.
 
Нагоре