Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

random shooter

Новодошъл
Елате в 6то в София да ви видя без пушка. :D Там искат кръвна група, костен мозък и моминска фамилия на майка ти....
Точно за 6-то става въпрос. Не ме интересува. Подал съм уведомлението подписано с ел. подпис. Разпечатал съм си вх. номер на препкската и е в калъфа на пушката. Чакам по мейла да и пратят какъвто там документ издават.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Точно за 6-то става въпрос. Не ме интересува. Подал съм уведомлението подписано с ел. подпис. Разпечатал съм си вх. номер на препкската и е в калъфа на пушката. Чакам по мейла да и пратят какъвто там документ издават.
Което се изисква от теб по закон,ти си го направил. От тук нататък ти нямаш повече задължения относно уведомяването.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Точно за 6-то става въпрос. Не ме интересува. Подал съм уведомлението подписано с ел. подпис. Разпечатал съм си вх. номер на препкската и е в калъфа на пушката. Чакам по мейла да и пратят какъвто там документ издават.
Като имаш информация сподели какво е станало, че тия от 6-то Кос са "уникати".
 

pileto

Потребител
Точно за 6-то става въпрос. Не ме интересува. Подал съм уведомлението подписано с ел. подпис. Разпечатал съм си вх. номер на препкската и е в калъфа на пушката. Чакам по мейла да и пратят какъвто там документ издават.
Ще ти изпратят уведомление, че ти е излязъл документа - невероятна електронна услуга ;-) Следва разходка до КОС където според настроението на чичака/лелята следва най-разнообразно развитие. Конкретно при мен беше подхвърляне на уведомлението все едно съм извършил някаква хилядолетна глупост. Понеже бързах и реших, че не си струва да е занимавам си взех хартийката и си тръгнах слушайки как нищо не сме разбирали младото поколение (40+ съм), трябвало да се носи пушката и т.н.т. ... Това не е в 6-то, но все пак...
 

random shooter

Новодошъл
Ще ти изпратят уведомление, че ти е излязъл документа - невероятна електронна услуга ;-) Следва разходка до КОС където според настроението на чичака/лелята следва най-разнообразно развитие. Конкретно при мен беше подхвърляне на уведомлението все едно съм извършил някаква хилядолетна глупост. Понеже бързах и реших, че не си струва да е занимавам си взех хартийката и си тръгнах слушайки как нищо не сме разбирали младото поколение (40+ съм), трябвало да се носи пушката и т.н.т. ... Това не е в 6-то, но все пак...
И аз много се съмнявам, че ще получа по мейла документчето и готово :). Нашите "електронни услуги" най-често просто спестяват първото разкарване :)
Съмнявам се, че ще ме карат да им нося пушката, но мисля да поспорим ако се наложи.
Жалко, че се налага да коментираме такива елементарни въпроси заради величието на милиционерските чиновници.
 

random shooter

Новодошъл
Здравейте,
днес си взех "Удостоверение за уведомление" :) за пушката на място от КОС . Получих мейл, че ми е готово и мога да го получа чрез Системата за сигурно електронно връчване на Мин на ел. управление. Влизам в тази система с КЕП - нямам нищо за получаване! Изчаках няколко дни - звъннах на някакъв тел 0700...., на който на 3тия ден ми вдигна някакъв човек и ми обясни, че щом документа го няма не е качен от КОС и ме посъветва да питам тях. В крайна сметка реших да не се разправям и отидох до 6-то, където им обясних какво съобщение съм получил и че го няма там. От там ми казаха, че тази функционалност все още не работела и те нямали КЕП и не можели да го качат и трябва да отида до там. Та така, нашите ел. услуги са полу електронни :).
Иначе знаете ли този лист А4 в оригинал ли трябва да се разнася или може и копие. Това листче в калъфа на пушката ще се омачка и ще стане на нищо с времето....
 

valcholakov

Редовен Потребител
Важното е да не стреляш по каквото не трябва Аз веднъж бях на риболов на Струма и гръмнах един голям воден плъх, запазих го от глупост после минаха горските и го видяха доста разправии имаше
 

emci74

Редовен Потребител
Предполагам, че им излиза в системата, при проверка на терен, защото на мен само лична карта ми поискаха. Даже не ме попитаха дали е уведомена пушката.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Предполагам, че им излиза в системата, при проверка на терен, защото на мен само лична карта ми поискаха. Даже не ме попитаха дали е уведомена пушката.
Нищо не им "излиза". Полицаите на терен нямат достъп до базата данни на КОС. И дежурния в РПУ няма достъп до тази база данни.
 

Dlgnenow

Потребител
Носете си Уведомленията с пушките!!!
Вчера вечерта ме спряха,видяха пушката ,поискаха уведомлението,което не носех и я взеха с протокол.
След като Кос не работят след 17:00.
Сега до 14 дни ще ми я върнат…
Тъй като пускаш молба до началника на РУ и се очаква от него да подпише в 14 дневен срок.
Пълна подигравка.
 
Нагоре