Пушките на STEYR

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от DANNY, 15 Февруари 2009.

1. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Първи впечатления от моята нова австрийска принцеса.
    Баба ми някога ме караше да й вдявам конеца в иглата като шиеше, понеже сама не можеше. Е, с моята принцеса, без преувеличение, може да се вдява игла. Остава да се науча как да се съобразявам с вятъра...
    Колкото до прословутата цев - с две различни серии JSB не прави никаква разлика в СЦП.
    Единствено, декларираните 140 изстрела ми изглеждат преувеличени. Не съм броил колко точно са изстрелите с един цилиндър, но ми изглежда, че нямат и 100...

2. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Щаери - пищови...

Прикачени Файлове:

njatanasow and aleksandrov like this.
  3. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    От Щаер ми отговориха, че на техните пушки използват само цеви на Лотар Валтер. Интересно, с какво ли бих искал да сменя такава цев? ;)
    МД, моля за малко инфо от практически опит - колко изстрела с нужни, за да се разработи цев на Лотар Валтер /Щаер/, за да си достигне оптималните параметри? (Нарочно не пиша само точност :) )

Последна промяна: 9 Август 2019
    soundmax харесва това.
  4. sir John

sir John Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    864
    Около 10-20 бр. за оловяване и между 300-500 за първоначална разработка.

vanko and Termina4 like this.
  5. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Интересно. Много интересно...
    Хер Марко Майер от Щаер, на този мой въпрос отговаря:

After the first shot you have the best shooting results.

Сър Джон обаче, твърди следното:
    Изглежда тези две твърдения си противоречат. Кое от тях е вярно обаче?

6. peko

peko Редовен Потребител

Опита с цевите на Щаер е доооста различен, каквито са и самите цеви.
    Не може да сравняваш старите със новите, късите с дългите. Уж са подобрени, но е въпрос пак на шанс, каква цев ще ти се падне. Не търси еднакво поведение или емпирични отговори в една система от уравнения със 7-8 променливи.

7. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Мислех,че високата цена поне ще ги кара да прецизират нещата.. Излиза,че дори и при Щаер няма гаранция?

8. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Нищо не сравнявам. Зададох един въпрос и получих 2 противоположни отговора. Чудя се кой има право и кой греши. Толкоз.

9. sir John

sir John Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    864
    Третото...
    Споделям персонален опит от една цев.
    Аналогично е при всички пушки, които съм имал през годините (не че са много) .
    А на кого ще вярваш е въпрос на личен избор.

xpresident, dberov, kid and 1 other person like this.
  10. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,258
    от:
    Старата София
    Астра, учудвам се, че не си изчел преди покупката тази тема в която сега пишем.
    Писано е из форума, че някои цеви на Щаер са капризни, цапат се лесно и прочие...
    Погледни примерно на страница №5, колегата Стели обяснява, че неговата цев иска чистене през около 200 чашки.
    Той дори неговата я замени отново с LW, но полигонална която почти не иска чистене.
    Има и колеги с Щаер, които не се оплакват от подобни проблеми.
    Из чуждите форуми има доста изписано по темата, може да се информираш и от там.

SvilenP харесва това.
  11. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Напротив - изчетох я темата, даже писах и задавах въпроси в нея. ;)

Може ли да уточним: Какво наричате "някои цеви на Щаер" (са капризни, цапат се лесно и прочие...)?
    Ако цевта е сложена на пушка Щаер и това вече я прави цев на Щаер, която по дефолт е капризна и се цапа лесно, ли?
    Или хромираните цеви на Щаер са същия каприз както и черните цеви на LW, понеже и те са сложени на Щаер т.е. слагаме ги под общ знаменател - капризни, цапащи се цеви на Щаер?
    И с какво ги заменят такива "капризни цеви на Щаер"? Не ли с LW, като най-добра алтернатива?

12. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,258
    от:
    Старата София
    Повечето от марковите пушки са с цеви LW, но самите цеви не са съвсем еднакви.
    Всеки производител сам си прави задание, с какви параметри да са цевите, които да му произведат и доставят.
    Не желая да навлизам в подробности, защото някои фенове на марката не обичат да четат критики за Щаер.
    Личното ми мнение е, че Щаер правят едни от най-добрите пушки на пазара, но(според мен) и при тях има нужда да се пипне леко тук и там, за да се изкара пълния максимум.

batnan, luft9waffe and SvilenP like this.
  13. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Аз не съм чак такъв заклет фен. Това, че съм дал пари за техния продукт, никак не ме обвързва само да ги хваля и да не им намирам кусури!
    Даже напротив - гледам под лупа какво са ми продали. Въпрос на психология :)
    Подозирах, че има таква работа и затова не е лишено от смисъл "Щaерова цев", макар да е направена от LW.

14. peko

peko Редовен Потребител

LW бълват цеви за всеки който поиска. Но и брака и отклоненията в допуските са им по-големи.
    При еднакви бройки доставени цеви от CZ и от LW, по едно и също задание, брака на чехите е бил 0,5% (3 бр. от 600) а немските са били 37 бр. от 600 (над 6%). Това е наклонило и везните на един друг производител, да работи с чешки цеви.
    Предполагам, че при немските, като има доста излезнали от допуска, ще има и от тези които са в допуска, голям брой близко до горна или долна граница. Затова казвам, че рядко ще уцелиш две цеви с еднакво поведение, дори и при Щаер.

astra харесва това.
  15. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Да се съберем и ние да си поискаме тогава :) Но ще заложим много строги допуски, за да ги изпотим :)

За мен обаче, остава загадка кога цевта е с най-добра точност:
    - веднага след 1-вия изстрел или
    - след определен брой изстрели за разработването й
    това би трябвало да е принципно положение, независимо от името на производителя...

16. kid

kid Редовен Потребител

Публикации:
    1,182
    от:
    Асеновград
    Ще ти дам цев / LW /дa тестваш....
    Дължина 550мм.
    Цевта доказано стреля!

Последна промяна: 16 Август 2019
  17. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    Това вече е мъжка приказка!
    Като можеш да ми я дадеш, дай ми знак да намина към Станимъка.

18. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    844
    Имал ли някакви притеснения за твоята цев или просто ти е интересно

19. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    517
    от:
    Пловдив
    И двете.
    Засега имам само една серия JSB, която групира в една дупка на 50м. и пазя кутийките като семейно съкровище. Всъщност, имам повече неподходящи за цевта кутийки с чашки и само една подходяща. Затова ми е и любопитно и болно. Такива работи...
    А бе, къде освен в Пазарджик, човек може да си тества чашките на 50метра без да го лъже вятъра?
    Че се уморих да пътувам, че и по 20лв всеки път да оставям, пък то - пак лоша серия съм уцелил....

20. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    844
    В пмовдив на даикс незнам дали не направиба 50м коридор

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена