Препоръки за въздушна пушка 5.5 калибър до 500лв.

IvoMarinov

Потребител
Че какво лошо има...хобито не е само суха статистика на ТТ дани,корави пружини и т.н,то е сърце и душа!
Чистосърдечно,махай и "Браунинга" и си вземи едно HW50 например...ще се кефиш ако го извадиш след 5 години,10 години и 50 години...а и цената няма да е много по-различна!125/135 на Хасан щеше да е велика пушка ако комшиите не ги правеха от "локум"!!!
Съгласен съм, че ще е така. Но за времето, през което съм член на форума осъзнах много неща. Затова и написах горното. И най-важното е, че правилата не позволяват на новите членове и мераклии за ВО да споделят истинските си желания. С риск да наруша правилата ще кажа какво мисля, че търси почти всеки нов член. Преди първата пушка на всеки му се иска да хвърчи кръв, козина и перушина. Да дупчи здраво и на голямо разстояние. Повечето искат да ловуват.
А истината за мен е следната. За това хоби трябва преди всичко време, а не моментни емоции. Възможностите не са толкова от значение. Времето за хобито е важно. Това е по-ангажиращо от лов, риболов и т.н. ВО е много повече от временно увлечение и моментно насроение
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е...от както населяваме външния свят(отвъд Рая) оръжието има три функции,лов(изхранване),нападение( на себеподобни) и отбрана( от себеподобни)....останалото е закон и ред.Културните народи култивират тези инстинкти и ги изтласкват в спортни дисциплини...все пак сме 6 милиарда...като изключим насекомите едва ли има такъв брой други животинки...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
В този ред на мисли...има колеги с достатъчен опит, авторитет и възможности да организират нещо за големите калибри, мощности ,слъгове, пределни разстояния и тн. ,такова събитие ще е радост за мнозина ни !!?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
но синтетичния вариант и черно ме кефи повече, но за съжаление го няма налично
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_790_106/products_id/41666
Това е същия продукт за друга марка...минава тавана ,но да го имаш в предвид а и ако го вземеш трябва някой да ти го засили.За мен горницата си струва,доста е пипнат приклада за да може да се персонализира ,облечена цев,красиви механични мерници,бе хваща око!
 

ichikonti

Потребител
Някой с впечатления за една от предложените тук ПЦП. Не можах да намеря колко е J в 22 кал. Примамваща е с тая цена.

Artemis PR900W gen.2 .​

 

LogiBG

Редовен Потребител
+1 глас за PR900 според мен за тази цена и точноста която видях от нея на 25м просто е излишно да се търси алтернатива с пружинна пушка. Аз бих избрал нея пред всичко от изброените до тук и няма да се притесняваш за оптиката НО все пак ако искаш да стреляш с пружинна усещането е друго от пцпто и бих те разбрал. Винаги пушките могат да станат две - пцп и пружинна :)
ПП - Току що виждам че е излезнала и gen 3 която си идва с регулатор остава да видим и цената.
 
Последна промяна:

Mr_DEATH

Потребител
+1 глас за PR900 според мен за тази цена и точноста която видях от нея на 25м просто е излишно да се търси алтернатива с пружинна пушка. Аз бих избрал нея пред всичко от изброените до тук и няма да се притесняваш за оптиката НО все пак ако искаш да стреляш с пружинна усещането е друго от пцпто и бих те разбрал. Винаги пушките могат да станат две - пцп и пружинна :)
ПП - Току що виждам че е излезнала и gen 3 която си идва с регулатор остава да видим и цената.
Може ли линк за пушката във вариант ген 3?
 

LogiBG

Редовен Потребител
Тук не я открих, само в чужди сайтове, потърси я. Иначе им отне поне година и половина да напишат че модела, който предлагат е ген 2 на търговците и да сменят снимките тъй че сега колко време ще отнеме сега нз. Най-добре да се пита по имейл.
 

valeria

Потребител
сравнително добра за цената. произведена в Германия.
 

ichikonti

Потребител
Въздушна пушка Blaser BGG кал. 5.5 20J AM03 N-TEC
Даже е напълно възможно и да е произвеждана в България- Габрово
"БЛАЗЕР ГРУП ГАБРОВО" ЕООД. Казват, че били доста добри и на механика, както и на приклади. Нямат фирмен магазин, но работниците споделят това-онова.
 

Attachments

  • Габрово Блазер.jpg
    Габрово Блазер.jpg
    420.5 KB · Прегледи: 46

Kameno Karp

Редовен Потребител
Като разглеждах сайта на Диана,срещу тая пушка пишеше - проектирано в Германия ,никъде не пишеше произведено в Германия! Имаше модели ( скъпите ) на които си пишеше - произведено в Германия! Би ли снимал пушката и надписа,че е произведена в Германия?
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Железарията е немска ,пушката реално е Диана АМ03 N-Tec,приклада май е наш,задтилъка също,има логото на Blaser...пушката е страхотна особенно за цената си,взех я заради българското участие в нея.Малко бях разочарован от сглобката(поне на моята бройка) но след обслужване и профилактика пак се повтарям е много добра,трябва да си допълня някой път статията,че хората могат да останат с погрешно впечатление!
Screenshot_20230411-142617-251.png
Сега я имат и 4,5мм без механични мерници и с фабричен модер!
 
Последна промяна:

Vojda73

Потребител
Потвърждавам писаното от Kifa.Железарията е made in Germany,дървения и сглобка наши.Моята е 2018г и е 4,5.Пушката си стреля перфектно от кутията,но все пак я разглобих.Всичко си беше перфектно,наложи се само леко напастване на приклада.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Vojda73 ако ти се занимава може тук да драснеш някой ред за пушката
 

Vojda73

Потребител
Vojda73 ако ти се занимава може тук да драснеш някой ред за пушката
Може,когато задобрея с компа,че ми е трудно с буквите(по един час ги търся).Пиша за първи път.
 

militerov

Новодошъл
Продавам Gamo CFX Royal 5.5 с оптика Norconia 3-9x40DSF и кожен калъф за нея - в този сайт съм я обявил за 550 лв, но съм склонен да я дам и за 500лв. Не я ползвам, затова съм я пуснал за продажба. Ако имате интерес - 0888 343521

 

xpresident

Редовен Потребител
Продавам Gamo CFX Royal 5.5 с оптика Norconia 3-9x40DSF и кожен калъф за нея - в този сайт съм я обявил за 550 лв, но съм склонен да я дам и за 500лв. Не я ползвам, затова съм я пуснал за продажба. Ако имате интерес - 0888 343521

А за 600 сколен ли си? Че 500 ми се струва малко.
И си има отделна тема за покупко-продажби!
 
Нагоре