Предложения за мероприятия през 2015г.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Да си пожелаем да сме живи и здрави и през идната година да има повече мероприятия, да можем да се събираме да постреляме или на раздумка :)
 

оги-пз

Редовен Потребител
И на мене ми се иска да спретна ФТ , но нямам нито мишени нито знам как да аранжирам полето, иначе имаме супер условия за ФТ.
 

ECTOMORPH

Потребител
А пък на мен много ми се иска отделно класиране за ФТ - Пружинни пушки (до 16 Дж.)
Дали ще има интерес - не зная.
Но е добре да има такова класиране за младите колеги с пружинки, които се интересуват от този прекрасен спорт.
Ще имат възможността да участват в своя си клас и така ще бъде честно спрямо тях самите. Да се състезаваш с такива класни стрелци и техните ПЦП-та просто не е честно.
 

methaa

Редовен Потребител
На мен (предполагам и на много други) ми се иска да си пробвам пушката на по-големи дистанции както правят нашите колеги в Аризона на 70 метра :cheers:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
И на мене ми се иска да спретна ФТ , но нямам нито мишени нито знам как да аранжирам полето, иначе имаме супер условия за ФТ.

За FT трасе все ще се намерят 30 мишени. Ако всеки носи по мишена- две (аз имам две)... или ако пък колеги от ФТКС или Мускетарите помолиш да предоставят назаем по 10-15 мишени.(предполагам и те ще участват ако има такова състезание) Ако ФТ е втория ден и се включим поне 10-15 човека в реденето на трасето ще се нареди бързо (за час максимум) едно трасе с 15 коридора - общо 30 мишени и състезанието да е 2х30. На мускетарите мишените носят като здравина на 45 джаула , а Софийските до 35 джаула (та това трябва да се съобрази)
Иначе ако има достатъчно хора не виждам защо да няма клас пружинка (както иска колега по горе ако пружинките са над 4 броя)
Аз обещавам да помогна, а предполагам и други ще се включат.
 

andi

Редовен Потребител
В Пловдив имахме 15-20 мишени , носят като здравина над 60 джаула .
 

lynx

Редовен Потребител
Ако ще се прави ФТ, май ще е най-добре "командването" да се поеме от някой със стаж в организирането(ФТКС, Мускетарите или евентуално Архитекта.... o_O)
Има доста задължителни неща, които трябва да се знаят при подготовка на трасето:
Разстояния до мишените, убоните зони и максимални дистанции, брой задължителни позиции и т.н. и т.н.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Няма ядове втория ден да е филтаргет.
Но аз на този етап не мога да се справя , ако се донесат мишени, и ако някой се навие да ръководи самото ФТ аз съм навит, каквото зависи от мен ще се направи.
Първи ден бенч , като вече ще има и за голямите калибри.
Втори ден ФТ , но ще искам помощ.
Ако има мераклий да казват дата ще забием, като наближи момента.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз също мога да помогна с мишени и аранжиране на трасето. Тъкмо ако първия ден е бенч ще аранжираме фт трасето. Може и 50-ка да го направим или 2х30.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ФТДМ също мисли да продължи традицията и през месец май вероятно ще организира за 5 път купа "Балкантрейд" в гр. Троян.
Всичките знаете, че мероприятието е ФТ в два кръга в два дена. Ако бъде изготвен рейтингов шампионат и тази година, се надявам купа "Балкантрейд" да бъде включен в него.

Аз също бих помогнал на групата от Пазарджик за редене на трасе за ФТ. Както бих помогнал и с мишени.
Да е само живот и здраве.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Благодаря на всички, които изявиха желание да помогнат.
Значи ще има и ФТ.
 

Карлсон

Потребител
В неделя си говорихме с момчетата за бенч мероприятие в Бургас напролет, пиша това с идеята да видим дали ще има интерес при все че Бургас е далеко за голяма част от съфорумците... Имаме походящ терен, и за 50 и за 25 метра, ще имаме нужда от малко помощ за инвентара, но за това има време...
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Привет и от мен.За много години още веднъж.За ФТ в Пазарджик съм с двете ръце "ЗА" и ако е подходящ ден и съм свободен с удоволствие ще помогна и аз с каквото мога и в реденето и в събирането на трасето.

Няма да крия че имаме желание Стара загора или Казънлък да стане дестинация за провеждане на ФТ мероприятия и действаме с пълна пара по въпроса.Подготвяме инвентар и всичко каквото е необходимо за провеждане на мероприятие но не мога да се ангажирам с срокове или конкретни дати.Когато имаме готовност ще кажем.Има неща който не са ми ясни но като дойде време ще питам по вещите от организаторите на подобни мероприятия.Така че живот и здраве ако всичко е нормално може и тук да спретнем нещо.:cheers:Естествено първият път ще е трудно и ще има спънки но се надявам да стане традиция и с времето да добием рутина.

А за Балкантрейд го чакам с нетърпение все пак там се запалих по този вид стрелба благодарение на готините хора с който се запознах там и също така на организаторите който ми помагаха със съвети след мероприятието за избора на пушки и тем подобни.:cheers:

Пожелавам на всички през новата година повече поводи да се виждаме,повече усмивки по мероприятията и по малко караници във форума след тях.:cheers:
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
В неделя си говорихме с момчетата за бенч мероприятие в Бургас напролет, пиша това с идеята да видим дали ще има интерес при все че Бургас е далеко за голяма част от съфорумците... Имаме походящ терен, и за 50 и за 25 метра, ще имаме нужда от малко помощ за инвентара, но за това има време...
Пламене Варна е най отдалеченото място,за колеги които предпочитат, и стрелят тая стрелба.Но когато искаш да отидеш на такова мероприятие,винаги ще намериш време,и средства.
Ако ще правите такова мероприятие,аз се ангажирам да ви предоставя мишени.
Имам джаджата за отчитане на точки в 5.5мм Огнян и Злати имат също в 5.5мм и в 4.5мм
Трябва задължително да се знае кога смятате да го правите това състезание,защото пазарджиклии винаги го правят начало на лятото.
 

Карлсон

Потребител
Знам го това, Миро, желание като има човек, другото е лесно... Мишените са лесни, трябват стойки за тях или чашкоуловители, маси, столове... Халето е около 65-70 метра, бетонен покрив, няколко липсващи прозореца... Метео обстановката не ни вълнува, а и ще гледаме да се съобразим с всички дати за други мероприятия...
 

andi

Редовен Потребител
Благодаря на всички, които изявиха желание да помогнат.
Значи ще има и ФТ.

Оги , в нашия вилает ( Пловдив , Пазарджик , Асеновград) има доста фенове на ХФТ . ФТ има доста в календара из цялата страна . Има рейтингово класиране вече и като се прави ФТ е добре да носи точки . Значи ФТ трябва да отговаря на всички изисквания .
Направи едно ХФТ по в средата на страната (Пазарджик ) с разчупен регламент и ще е интересно и удобно за всички . И без това ХФТ са рядкост , а и регламента в частта си за разстояния , убойни зони може да не толкова "буквален"
 

оги-пз

Редовен Потребител
Анди никога не съм стрелял ХФТ и нищо не му разбирам , не че ФТ го разбирам с няколко посещения ,които имам но си ме кефи и за това искам ФТ.
Това не значи че е невъзможно и ХФТ да се се спретне някой друг път.
 
Нагоре