Пистолет Reximex RP - 5,5 и 4,5

Niki

Редовен Потребител
Не споменах, че ми правих БК, с оригиналният нямаше проблем, с правен яка се появи тоя проблем? Дали той ми играе номера??
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Всички,които имате проблем с зареждането на рескимексито RP : проблема може да от елементите на спусъка. При мен заяждаше на очертаното место. След полиране та тези елементи + ударника и малко грес направо заспа. Сега се зарежда супер мазно и пробмела с незадържането на ударника се оправи. Обаче ,при слагането на цилиндъра се префака о-ринга му ,също както един колега беше написъл по-горе.
Също и @Gadnqra е прав,че тапата на пружината на ударника е пълен боклук. Моята оцеля дсататъчно за да може да се сложи пак,но не се знае колко развинтвания ще издържи. Между другото аз имам стопер болт за тая тапа,при вас има ли такъв?

@Gadnqra / Ники, можеш ли да изработиш читави такива тапи?

received_329343352804368.jpeg
received_1464133901028934.jpeg

@Niki ,защо не пишеш на Reximex и не ги попиташ как да ги наредиш,обясни им казуса. Сигурен съм,че ще ти помогнат.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Мисля първо да отида до Заримекс и да ги питам дали имат БК, Дберов снощи до късно ми пращаш схеми. Днес го наредих редуктора и ще пробвам първо с БК
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
@Kifa
П.с
Всъщност размерите са 9,50х1,50!


Колега,аз имам проблем със същия о-ринг на цилиндъра. При завинтване върха на клапана минавайки през о_ринга (със и без въздух в цилиндъра,все тая е) нарязва о-пръстена. Самия връх на клапана където е бронзовата част с 4-тe отвора е много остър.Толкова остро е по краищата,че може да си нарешеш пръста на него без проблем. Може би трябва да се развие малко ,бронзовата част с 4-те отвора,за дастане като водач минавайки през о-ринга .Не ми е ясно, защо са го оставили така и как точно,ще се сменят цилиндрите на пистолета,като при всяко махане ,ще се нарязва пръстена?! Никва логика няма.

Между другото, светех с силен фенер в цилиндъра ,докато сменях о-ринга и видах ,че там има место за два о-ринга. Даже набутах 2 за пробва,ама беха много дебели и редуктора направо ги сряза на 2 и сега си имам 4 о-ринга хаха.

Имайте в предвид,че като се прецка о-ринга на цилиндъра,въздуха издиша през цевта. Идея си нямам защо и как,но се получава заблуда,че се е прецакал някой о-ринг на бойния клапан или редиктора,но всъщност не е.

От къде в БГ да си купя тоя (номер 14) о-ринг за цилиндъра?

received_1043306580004794.jpegreceived_699875628235257.jpeg
received_276131511912628.jpegreceived_835862688008585.jpeg
 
Последна промяна:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
За о-пръстен виж в магизини Хубата и Микромакс,като им занесеш твоя ще го замерят. Тези пищаци-мазаляци май се оказаха хубави ЕДНОДНЕВКИ ,като се прецака и хайде в кофата.Моя не искам и да го виждам повече .Аман от турски боклуци.П.С.
За сега ще остана с пистолета Хатсан Джет 1 в 5.5. До сега не съм имал ядове с него и скоростта му е 220 м/с с 0.87 жсб.Само леко почистване и малко изравняване и разширяване на отворите на косъм .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Всъщност след няколко проби с различни по размер О-пръстени стана ясно,че проблема не е от там.Занесох го в Заримекс,оказа се проблем с редуктора,смениха ми го гаранционно с нов без увъртания дори не искаха да пробват с ремонт(да си губят времето),след това не съм имал проблеми.Пробвах два пъти да развия и навия под налягане резервоара нямаше проблем,но за мен идеалния вариант да се прави тази операция е без налягане в цилиндъра.Доволен съм от пищака за сега,точен,красив,доста изстрели с едно зареждане за размера си,дори и детето не пропуска на двайсетина метра,прав на 50м малки шишета от боза нямат шанс.Не виждам смисъл за няколко джаула да се човърка и системата да бъде на предела,това което може до 50м да се прави с 20дж. Може и с 15, за същата дистанция и мощност слъгове не ми трябват,но това е мое мнение,всеки си има свои стандарти и очаквания!
През цевта вероятно и ти си за редуктор!
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Нищо му няма на редуктора. След успешната смяна на о-ринга без да се скъса ,всичко е 6+,не изпуска въздух от никъде.
 

Niki

Редовен Потребител
Филма продължава. Попадна ми пленума на ямболският Пунишър и ще направя тест с него, ако имам положителен резултат ще си направя пленум и на мен, но без манометъра. Този тест ще ми даде насока, къде е моят проблем? Ножът служи за респект, пищака да почва да стреля, че иначе???
 

Attachments

  • IMG_20231004_080633.jpg
    IMG_20231004_080633.jpg
    177.4 KB · Прегледи: 64

SEPULTURA

Редовен Потребител
Филма продължава. Попадна ми пленума на ямболският Пунишър и ще направя тест с него, ако имам положителен резултат ще си направя пленум и на мен, но без манометъра. Този тест ще ми даде насока, къде е моят проблем? Ножът служи за респект, пищака да почва да стреля, че иначе???

Чакам резултатите с нетърпение! Мощност и максимален брой изстрели при тази мощност.

А о-рингове може да си купите от тук. Има всякакви размери.

Моето рексимекси 5.5 с JSB 1.03грама. Сложена му е само по-твърда пружина и е врътнат малко регулатора.Така прави 2 пълнителя с едно зареждане

received_163790780058228.jpeg
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Нищо хубаво, сега направих малко изстрели. Резултата е същият 170_160 м/с с 1г съчма????
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
А дали не изпуска от някой о-ринг при стрелба,примерно от тези на цевта? Или пък хронито да се бъзика нещо?

Възможно ли е да премериш и снимал по подробно "плениума" ? Каква е дебелината на му? И ако може снимай отвора за манометъра. За него тефлонов о-ринг ли има да не издиша?

По принцип манометър ако се завърти да е от долу на плениума,ще е доста по-удобно и естетически приятно.
 

Niki

Редовен Потребител
Като тръгна да разглобявам ще снимам и дам размери. Тоя манометъра стои грубо и не естетично. При него налягането е малко по голямо от това в цилиндъра, казвам малко 10-20бара.Моя проблем се появи когато подмени БК и при днешният тест се убеждавам че там е проблема, ще закупя оригинален БК и ще видим??
 

Niki

Редовен Потребител
Писах и на фирмата в Турция относно подредбата на тарелките и чакам отговор?
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Като тръгна да разглобявам ще снимам и дам размери. Тоя манометъра стои грубо и не естетично. При него налягането е малко по голямо от това в цилиндъра, казвам малко 10-20бара.Моя проблем се появи когато подмени БК и при днешният тест се убеждавам че там е проблема, ще закупя оригинален БК и ще видим??

Този манометър,би трябвало да показва ,на колко бара ти е нагласен редуктора. Може да ползваш плениума да си нагласиш редиктора,ако работи манометъра де.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Няма как редуктора да работи като помпа, та налягането след него да е по-голямо от резервоара..... Поне единия манометър е дал фира. Нещо калпаво има в системата, няма да е само редуктора.
 
Нагоре