Пистолет Reximex RP - 5,5 и 4,5

Niki

Редовен Потребител
На цилиндъра манометъра показва по малко отколкото на пленума??
 

Attachments

  • IMG_20231005_123709.jpg
    IMG_20231005_123709.jpg
    82.5 KB · Прегледи: 35
  • IMG_20231005_123656.jpg
    IMG_20231005_123656.jpg
    102.9 KB · Прегледи: 35

Niki

Редовен Потребител
Налягането в манометъра на пленума не е постоянна величина, расте при напомпане, как така ще показва на какво налягане работи редуктора?
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Значи ,колега Niki със сигурност ти е прецакан редуктора. Няма как да "нараства" налягането след него като помпиш. Трябва да стигне някаква стойност (примерно 130),а именно стойността на която е нагласен и да спре до там. Налягането в "племиума" се опррделя от редуктора,който стои пред него.

Или пък е прецакан самия манометър.
А иначе манометрите е възможно да имат разлики,все пак са турски :D
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ей така заради прецакан манометър преди време купих редуктор. Ама то защото съм много чавръст. Да не сложа хронографа да видя скоростите.
 

Niki

Редовен Потребител
Най вероятно е редуктора, какво може да му се прецакал на него, освен тарелките, не натича??
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Най вероятно е редуктора, какво може да му се прецакал на него, освен тарелките, не натича??
Пробвай с друг манометър,преди да го набедиш напълно редуктора. Примерно,замени манометъра от цилиндъра на пищола с този на плениума (ако съвпадат резбите де) или свали от друга пушка.

За редуктора,не мога да кажа какво би могло да се е прецакало. Все още не съм го разглобявал и не съм запознат с устройството му. Колегите с опит с това начинание да кажат.

Но може да видиш за видеа в ютуб за рекмимекс редуктори. Предполагам на пушките им са със същото устройство.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Чакам от Турция да ми пратят схема с подредбата на тарелките, вече ми писаха, ама са ми пратили схема на целият пищак
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Щом вече няколко пъти си го разглабял пищака заради редуктора, защо не пробва на правпток как се държи? Тогава ще си проличи дали няма и други кусури.
 

Niki

Редовен Потребител
Правих опит, махнах тарелките и почна да натича, ако имаш идея я сподели, не държа да има редуктор...
 

Niki

Редовен Потребител
Става следното, събирам всичко и в момента в който завивам докрай цилиндъра и започва да изпуска въздух, предполагам от редуктора, след махането на тарелките, може би те уплатняват в някаква степен...
 

Niki

Редовен Потребител
Ако някой знае как да стане правоток да сподели, трябват ми един барабан изстрели поне 20дж
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пружините държат стъблото на редуктора да затваря дупката към резервоара.
Нормално е оттам да пуска към камерата, но там клапана трябва да държи налягането.
Ако пружината му е много слаба, а от резервоара влиза бавно въздух, не може да вдигне бързо налягане в камерата и бяга през клапана.
Сложи пяна да видиш къде изпуска навън. Дали през цевта или от друга дупка.
 

Rumpelstiltskin

Потребител
Няма как да махнеш карантиите на редуктор с връзка към атмосферното налягане. При това не просто тече, а си изпуска.
А относно разликите в показанията на манометрите, и това е логично при тези големи температурни амплитуди навън. При студено редуктора си вдига до зададеното налягане, а когато го изложиш на слънце по обяд, въздуха в пленума се разширява и така даже прецакваш полиамида.
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Става следното, събирам всичко и в момента в който завивам докрай цилиндъра и започва да изпуска въздух, предполагам от редуктора, след махането на тарелките, може би те уплатняват в някаква степен...
Нали ти казах по-нагоре,че като завиваш цилиндъра се прецаква о-ринга му. Рeгулатора го нарязва и почва да изпуска въздух от цевта и те заблуждава,че имаш проблем с някой друг о-ринг,но всъщност е този на цилиндъра. Три чисто нови О-ринга прецаках и трите пъти издишаше през цевта слвд завиването на цилиндъра. Провери О-ринга на цилиндъра,хващам се на бас,че е скъсан.

Пробвай да развиеш малко (ако се развива де,аз не пробвах,4-тия път някакси го завих без да се скъса) бронзовата част с 4-те отвора,да излиза примерно 0.5мм над черната част. Мисля ,че така ще стане един вид като водач ,минавайки през о-ринга на цилиндъра и черната част,която е доста остра няма да го нареже.

received_835862688008585.jpeg
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Проблема не ми е в тоя О пръстен, това че при теб става не значи че и при други?? Пак повтарям, всичко събирам, няма тарелки, започвам да завивам цилиндъра и здраво фучене. Слагам тарелките, завивам цилиндъра налягането не мърда??
 

Niki

Редовен Потребител
И тоя месинговият детайл при мен е с две дупки, ако има значение??
 
Нагоре