Пистолет Reximex RP - 5,5 и 4,5

Niki

Редовен Потребител
Ще ходя да го разглобяване, ще снимам и ще кажеш как да е? Мисля, че са 12 бр.
 

lynx

Редовен Потребител
Момчета, внимавайте с човъркането на тия редуктори. Повечето от тях имат винт за регулиране на налягането, на колко бара да затваря.
При разглобяване и сглобяване без да се провери на стенд няма как да се разбере дали ще е на същото налягане.
 

Niki

Редовен Потребител
Всичко му е__х мамата, Рачо казвай къде да ти нося тия тарелки и т. н. че полудях?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Пружините трябва да са съвсем леко мазнички. Капваш капка силиконово масло на пръста и разтъркваш пружината. После следващата и така докато спре да се омазняват. После пак капка на пръста и продължаваш докато омажеш всичките.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Чак пък да е моя системата...
Просто при всички схеми дето съм гледал,пакетите са така събрани ))(( ,а при теб е на обратно (())
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да не си запилял 18-тата пружина? Че сега като се замисля,не съм срещал пакет с нечетен брой пружини . Просто си мисля на глас де. Пък това,че аз не съм виждал,нищо не значи.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз нямам схема на твоя редуктор. Покрай моя редуктор,четох много и гледах схеми на редуктори. И всички са наредени така : ))(())((...... или така )()()()(..... Като тия с пружини от 0,4мм са по двойки а с пружини от 0,5 и 0,6 мм са по единично. Като пакетите с пружини с дебелина 0,4 мм са с повече на брой пружини. Пакетите с пружини с дебелина 0,5 и 0,6 са с по-малък брой пружини.Подчертавам,че това е което съм гледал,а със сигурност не съм видял всичко.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Не съм виждал на живо редуктор/регулатор на Рексимекс РП, но според мен не си объркал подредбата на тарелчатите пружини.
Повечето регулатори са със сходно устройство и огромен процент от тях имат винт/болт за регулиране на налягането.
Според мен, при разглобяване и сглобяване на редуктора сега си го завил да отваря/затваря на по-ниското налягане и съответно мощността е паднала драстично. Няма да имам време и възможност да го взема и да ходя по стругари да правя стенд за тоя редуктор.
А другата неприятност е, че ние дори не знаем на колко бара би трябвало да работи за търсените от теб скорости.

Ако си се предал духовно, направо си купи нов редуктор и си пак на коня готов за бой :cheers:
 

Hidden

Редовен Потребител
В Заримекс продаваха някакви редуктори за Рексимекс. Не знам, обаче, дали са за пистолета.
 
Нагоре