Палатки и къмпинг

valenti

Потребител
Зимата е времето да се оборудваме за палатка или къмпинг през лятото. Много от нас използуваме тежките чугунени барбекюта, които заемат и много място в багажника на колата! Ето моето предложение за барбекю, което е много компактно и може да се носи ,закачено за гайката на колана ми! :) Направих си го тези дни и бързам да Ви се похваля! :yahoo:
Ето го и него:

В сгънат вид ;)
23wuyw8.jpg


Развива се капачката и изсипваме частите..
xfbuo3.jpg


Всички части...
2u598uu.jpg


Сглобяването
alntx5.jpg


Готова за работа :)
juirmu.jpg


Вече и изпробвана! Работи както истинска голяма скара! ;) ;) ;)

nb4u38.jpg


qn4mdz.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Браво и от мен... За човек който обикаля насам - натам с мотора през лятото това би било много ценна придобивка с оглед компактността. Като гледам и навъншен вид как си я барнал, може да я пуснеш в моторджийските и туристически магазини - вярвам че много хора ще се възползват..

П.П. Хах сега като поразрових видях че и с велотуризъм се занимаваш.. Да не би скарата да е made by DT Swiss ;) ? :p
 
A

Anonymous

Гост
Поздравления и от мен.
А ще споделиш ли подробности по конструкцията?
Аз лично не разбрах как задържаш пръчките към тръбите и самите тръби една към друга.
Пръчките спици ли са?
 

valenti

Потребител
Dejmos написа:
Поздравления и от мен.
А ще споделиш ли подробности по конструкцията?
Аз лично не разбрах как задържаш пръчките към тръбите и самите тръби една към друга.
Пръчките спици ли са?

Отговарям веднага: Виж пред последната снимка, от лявата страна се вижда как крайната пръчка е завита като буквата ,,Г'' ! :) От тук става и самото захващане- прекарват се тези завити пръчици (през едната тръбичка) и се завиват към другата,като по този начин затягаме останалите ! Пръчките и тръбичките са от хром никел
Дано да съм обяснил разбираемо за захващането на скарата. :)
 

andi

Редовен Потребител
Много меракллииско изглежда , Браво !
Дано само резбите да не запечат от температурата

пп. В дружинката има колеги с подобни , но много по груби сглобяеми скари . Ама от 2 сезона направихме 1 голяма и 1 много голяма скари , монтирани като багажник на 2 лади 1500 : големината има значение ;)
 

valenti

Потребител
Още един модел на сгъваемо BBQ, в комбинация с печка за готвене! :) Драги китайски производители, вече съм пуснал документи за патент, така че му мислете! ; :no: D ;) ;)
Ето го и самото барбекю/печка:

в сгънат вид,прибрано в ръчно ушит калъф от стари гащи :D
2cralh4.jpg


...детайлите
nbz0r4.jpg


...в този вид работи като печка
k20a5v.jpg


...а така като скара/барбекю
2ykku3l.jpg


Изпитанията на открито
34hf0bn.jpg


...вкусен горски чай ...
2rm9htg.jpg



343j8zn.jpg



2co1xko.jpg
 

Иван Димов

Потребител
Не си го измислил много добре.Защото,като се вижда на последната снимка.Наденичката в дясно не е изпечена достатъчно. ;)
Поздравявам те за изобретателността ти. :bravo: Виждал съм и други твои "произведения",много добре замислени и изпълнени. :bravo: :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
От понеделник в Кауфланд има примоция - надуваем матрак 190х140х20 за 20-ина лева.
 
A

Anonymous

Гост
И аз щях да си купя, но вече имам два - единичен и персон и половина. А и двойния не ми влиза в палатката.
Но се радвам, че съм помогнал поне на един. Обаче който си купи надуваем матрак, по-голям от единичен, да се снабди и с електрическа помпа. Че надуването им иначе е голяма мъка. Двойният събира 530 литра въздух, че и отгоре, все пак трябва да има някакво налягане, за да държи теглото на спящите.

ЕДИТ///

По-добрият вариант е захранваща се от акумулатора на колата. И да нямаш кола, все някой ще услужи с малко ток.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Електрическата помпа беше много гладна за батерий и беше голяма и тежка. Взех си малка крачна, с която става малко по-бавно, но за сметка на това мога да си я взимам когато пътувам с мотора....
 

andi

Редовен Потребител
От няколко седмици в България има вече представителство на производителя на най-яките Мобилни Телефони в света SONIM Technologies - USA. Телефоните на Соним може да закупите официално с 3 годишна гаранция и всякаква поддръжка от интернет магазина BestHunterShop

ОБЕЩАНИЕТО НА SONIM

Марката Sonim е посветена на създаването на най-висококачествените и устойчиви телефони в комбинация с приложения, които позволяват на хората, работещи и се забавляващи се в екстремна среда да осъществяват обаждания с отлично качество на звука по всяко време и при всякакви условия.

Устойчиви дори на най-екстремните природни условия, гарантираме, че нашите телефони ще ви останат верни докрай.

СТАНДАРТИ ЗА ЕКСТРЕМНА УСТОЙЧИВОСТ НА SONIM (Rugged Performance Standards, RPS)

Когато решихме да създадем Sonim, нямаше стандарти за толкова устойчив телефон.

Трябваше да ги създадем.

Резултатът от десетгодишен опит, натрупан при работа с наши клиенти, бяха Стандартите за екстремна устойчивост, обхващащи 12 условия за издържливост, на които трябва да отговарят всички подобни устройства.

Научете повече за стaндартите за екстремна устойчивост (RPS) на Sonim
 
Нагоре