Палатки и къмпинг

svetlin

Потребител
Аз използвам товаimages.jpeg
Dokio 200w
С такъв контролер
20200921_160415.jpg
И инвертор 1000w и нещата са перфектни, миналата година на Доспат 5 дни ме валя само дъжд, без никакво слънце,но проблеми не съм имал никакви.Използвам 100АH акумулатор и вечерно време си беше постоянно на 100%. Осветление и телевизор повече от 40% за ден не са консумирали, боилера ми е на газ.Вадя панела ,слагам го отстрани да не ми пречи и не го пипам.Когато свърши сезона само свалям акумулатора и го давам на приятел, който се отоплява на камина и има UPS,връзваме го към UPS-а и знам, че няма да се разреди.
 

barbaron

Редовен Потребител
Панелите се ъпдейтват всекидневно, както и управляващата ги техника. Там тайни нямам. Знам колко, какво и от къде да взема. Акумолатора също не го мисля. Знам какъв да взема и как да го имам дълго време. Със въпроса си търсех просто двойна подсигуреност и бързо решение за в момента. Втората несподелена подробност и притеснение относно генератора беше шума му. Монотонното му дразнене е способно да ти развали почивката. Така, че при това положение - сякъш идеята за бръмчаща и скъпа дразнителка на мен и околните се изпарява. Благодаря за активността ви!
 

bleu81

Редовен Потребител
Бях му сложил диск за циркуляр, 125 мм!

класическа руска рулетка... всеки си мисли че ще внимава и няма какво да стане... докато не стане. Имам колекция от снимки и си ги гледам от време на време за да не си правя такива експерименти. Един евтин ръчен циркуляр е 60 лева... по лев на шев.. ако останеш жив, какво му плащаш. най бруталните касапници които съм виждал като изключим катастрофи и животни стреляни отблизо с карабина са от инциденти с ъглошлайф с циркулярен диск... не случайно никой реномирана фирма освен "райдер" и джунг-линг не прави такива дискове

Поздрав за всички които обичат да режат без предпазител и с неправилни дискове.
Напишете в гугъл:

angle grinder injury images

и изберете снимки.

ПП.
пиша го само с цел превенция за да не се стига до инцидент като от снимките. всеки си има глава на раменете...
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Абсолютно съм съгласен с горното! Наистина рискът е много голям, но има места, на които друг инструмент просто не може да се завре. Имам предвид ъглите и по-тесните места, при рязане в права линия. Предпазителят също не съм махал. Добре е, че свърших работа без инциденти, оттогава не съм го ползвал!
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Абсолютно съм съгласен с горното! Наистина рискът е много голям, но има места, на които друг инструмент просто не може да се завре. Имам предвид ъглите и по-тесните места, при рязане в права линия. Предпазителят също не съм махал. Добре е, че свърших работа без инциденти, оттогава не съм го ползвал!

инструменти много. хората със сигурност са се справяли с такива задачи и преди изобретяването на ъглошлайфа и циркуляра.

без да се приема за реклама има карбидни дискове за неметал които режат безопасно дърво (с цената на много прах) и могат да се използват в такива ситуации без опасност от обратен удар(кик бек) понеже нямат големи зъби като циркулярния диск. струват малко повече от диск за дърво на райдер но ако се ползват само в такива ситуации биха били вечни.

за пример бош но ги има на различни марки:

https://www.bosch-professional.com/bg/bg/carbide-multi-wheel-cutting-discs-2610132-ocs-ac/

поздрави
 

lynx

Редовен Потребител
Само не мога да разбера, братята Хамериканци как ги узаконяват тия самоделни добавки по колите.
То е вярно, че в Аляска няма много засилено полицейско присъствие, но тази къщичка у нас ще е доста сложно да се узакони и да се прекара с нея колата на ГТП :p Байчовците със сините престилки от Технотест АД ще пляснат весело с ръце, ако някой се появи с такова чудо за оторизация при тях :)
 

rivan

Редовен Потребител
Доколкото виждам, в конкретния случай не са правени конструктивни промени, просто е поставено в багажника. Но по принцип си прав, в Бг всеки си има собствено мнение!
 

barbaron

Редовен Потребител
Само не мога да разбера, братята Хамериканци как ги узаконяват тия самоделни добавки по колите.
То е вярно, че в Аляска няма много засилено полицейско присъствие, но тази къщичка у нас ще е доста сложно да се узакони и да се прекара с нея колата на ГТП :p Байчовците със сините престилки от Технотест АД ще пляснат весело с ръце, ако някой се появи с такова чудо за оторизация при тях :)

Последните няколко години (повече от 10) - това е хитово и много предпочитано. Аз много пъти съм го мислил, но....За сам човек - перфектно! В моя случай обаче не ми пасва и се отказах. Нямаш никакви грижи да си го мъкнеш това като "товар" - не е нужна регистрация. Има ограничения разбира се, колко може да стърчи, но при положение, че си в норми - не е проблем. Този даже си е в габарит...почти... Липсват му само стабилизаторите с които лесно се качва и смъква... и съответно нивелира при ползване. Има много елегантни решения, които са от стъклоплат и топлоизолация, доста по-обтекаеми и според мен с по-добра фаца.

Ааа - сега гледах по-подробно това видео. Тоя образ използва 2 различни коша. Единия си е оригинал - не е проблем, ама с втория кош - няма да е най-убедителен на ГТП, освен ако не е минал през технотест.

Пандемията накара много нашенци да преустройват стари бусове на кемпери. Случайно се сблъсках с адски много такива, като реших да си разпродам караваната на части. Най-много се търсеха прозорците. Направи ми впечатление, че много такива има по нашето черноморие. Не знам кое е по-добре - бус за кемпер или фургон за пикап. И едното и другото си имат своите предимства, но на пикапа трудно се спи по двойки, особено за по-едрогабаритни. Изобщо - пикаповото изпълнение си е за соло... Отделно на пикапа можеш да си закачиш и колесара с лодката или АТВ (което може и на буса да направиш). Предимството - пикапа си остава пикап в работно време, а буса - едно ППС на което трябва да му търсиш сянка и да го поддържаш през неизползваемия период. Иначе проходимостта е еднаква почти, защото габаритите на "товара" не предразполагат за шофиране по пресечени терени - риболов, язовири, планини.

За това не мога да спра да гледам това:

и това:
 
Последна промяна от модератор:

barbaron

Редовен Потребител
Търся предложения за диво къмпингуване с каравана. Може и за бързо, ако е в района до 100км около Русе., а на по-големи разстояния може и за по-дълго, ама там трябва да се наговаряме. Ходих да проверявам между Камчия и Шкорпиловци, ама там ми е ясно и винаги мога да отида.
 

barbaron

Редовен Потребител
Само риболова може да бъде включен. Стрелбата и разходките не са ми приоритетни, когато съм с крвнт. По нашенското "Поломие" не ми е хубаво, защото е много недостъпно за крвн и е пълно с пепелянки, а аз не мога да ги трая...По Дунав-а също има 1-2 места, ама не ми е интересно, защото е на една ръка разстояние от дома и се обезсмисля да закачам, влача, разпъвам за толкова кратко разстояние. На близко обикновено събирам всичко в коша на наварата и вечерта съм си у дома.

"диво къмпингуване", защото не изпитвам нужда от "закачане" за ток, вода, газ, мръсен канал и таксуване за престоя.
 

shaman

Редовен Потребител
Ако ще има риболов - може да помислиш за яз. Тича (до Маломир) - Има дървета и сянка, че и риба се намира ;)
Лошото е, че има около 2-3км. калдаръм до самия язовир и около язовира е страхотна мизерия от "колегите рибари".

Много красиво и приятно място е също реката под язовира - малко след Велики Преслав, но не знам дали има достатъчно място да се вкара каравана (Има много отбивки от пътя към реката, но са за автомобили само и не съм се заглеждал дали има и такива в които може да се вкара каравана)
Реката е в режим "Хвани-пусни"
 
Нагоре