Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

wakafaka

Редовен Потребител
Така аз снощи разбрах че съществува въпросното устройство Pard NV008SP2 което е с по-нов сензор от DS35.
Аз по принцип щях да се включа за тия Arken-и но в началото на месеца поръчах DS35 LRF(като изобщо забравих че сега са имат нова година китайците) и сега се опитвам да се свържа с китаеца да ми я замени с Pard NV008SP2(като се надявам много софтуера да е същия като на DS35).

За сравнение резолюците ги пускам тук:
Zulus HD5-20 Сензор:1920х1080p(2,073,600 пиксела) Дисплей OLED:1920х1080p(2,073,600 пиксела)
По принцип така е най-добре без увеличение защото няма да ти трябва софтуер за подобряване на картината.Но като започне да се използва цифрово увеличение картината ще е доста по-зле поради малкото пиксели на сензора.
Pard DS35 Сензор:2560x1440p(3,686,400 пиксела) Дисплей IPS:800x800p(640,000 пиксела) въпреки по-старата технология и малката резолюция на дисплея сме запознати че картината е много добра което значи че софтуера за обработка на картината е доста добър.
Pard NV008SP2 Сензор:2688х1520p(4,085,760 пиксела) Дисплей OLED:1440х1080p(1,555,200 пиксела) Ако софтуера за подобряване на картината е същия или по-добър от DS35 то няма да има сравнение изобщо с Zulus-а защото сензора има почти 2 пъти повече пиксели.
 

shaman

Редовен Потребител
а ми я замени с Pard NV008SP2(като се надявам много софтуера да е същия като на DS35).
не е същия, ако говорим за firmware... Примерно при DS35 може да регулираш увеличението на стъпки, докато в NP008SP2 е както при 008P - само в 2 режима (оптичното и оптичното х 2)
 

dberov

Редовен Потребител
Нали се сещате че колегата не е тръгнал да внася ей така първата оптика която е видял а е направил проучване, това е най рекламираната оптика от този тип в YouTube, плюс това и тук пусна запитване преди да направи поръчка и внос. Радвам се че хобито не замира и има нови колеги, млади и нахъсани момчета, които да поемат щафетата. За тия оптики например, измина точно месец до ден днешен от отваряне на темата и вече оптиките са в собствениците, много експедитивно се действа и сайт направи колегата и е първи в Европа за тия оптики с опция за доставка в цял свят и приема всякакъв вид плащане. Ами евала, така се прави. Другият колега който внася компресори и бутилки TUXING , гледам и той направил сайт, Павката от Русе пък е човека с пушките и най важното - има наличност а ако няма доставя.
За годините през които внасяхме на колеги единични бройки нещата доста се промениха. То какво бе едно време, купуваш, че после чакане на тръни дали ще мине митница или ще я спрат, ако я спрат ходи по митнически агенции да се оформят документи, че не знаеш по кой параграф ще те прецакат....омръзна ми честно. Та тия тънки сметки да ми излезе 50лв по евтино вече не гледам. И аз искам като бял човек да натисна копчето КУПИ и да ми дойде покупката от България, без нерви и дълги кореспонденции а ако не дай си боже е де с дефект.
Към dberov:
Здравейте,
Казахте: "Много ми се искаше да има поне една фина скала по цялото зрително поле, но уви."
Защо е необходимо скалата да е голяма, когато така или иначе трябва да центрираме грубо оптиката (напр. с "орловия поглед" или друго), да простреляме с 1 изстрел и натататък - с балистичния калкулатор?
Доколкото разбрах от подробното ръководство на ПАРД, производителят не се ангажира със съответствието на скалата с МИЛ или МОА. Ако отклоненията при монтирането са големи и не използваме настройваем монтаж, то при прострелката скалата се измества много; поне при мен е така...
Като постреляш малко ще разбереш а и не мога да обясня тук с подробности, понеже си има правила.
С няколко думи, на минимален оптичен зум, сбит и дебел кръст на 100 метра и 20см мишена, кръста застава върху мишената и колкото по дебел кръст, толкова повече покрива мишената. Ако пък зумнеш много, първо че минаваш на дигитален зум и картината става неясна, ограничаваш си зрителното поле и на зум е по трудно се следи движеща се мишена а изгубиш ли я от прицел по трудно се намира. Не е в ръчичките ми оптиката за да мога да направя едно демо както аз си знам, от-до. Тия които са в тубата ги гледам че си прострелват пушките на 16 ярда и стрелят по мишени на близки дистанции, от 16 до 27 ярда повечето и мисля 45 ярда гледах, но не мога да придобия ясна представа. После има значение и с каква пушка и проектили се стреля, понеже пропадането е различно при различни калибъри и проектили и не зная как ще се отрази това на дистанцията до която ще може да се стреля. Ами за сега чакам да видя какво ще се снима и пуска тук че ние харесваме по далечни дистанции, то какво е това 16 ярда, аз с прашка ще го уцеля.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Трябва да отворим една тема за тоя вид оптики че тази ще стане мармалад.

View attachment 114313
Готово. Тука започна да става голям "мишмаш" :) Дайте да коментираме и обсъждаме всичко свързано с Пард в темата: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Дигитални-дневно-и-нощни-оптики-pard.14828/
На модераторите ако им е скучно може да изместят всичко свързано с Пард в новата тема. Благодаря
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Тъй като разучавам моя Зулус както индианец разучава Iphone 15 - да споделя малко опит, макар, че може и да го знаете това вече.
Установих, че оптиката може да се простреля не на една дистанция, а на 26 дистанции и те да се запаметят.
Като се влезе в Нулиране на прицела. Избираш буква А и запаметяваш прострелка на 25 метра (примерно).
После избираш буква В и запаметяваш втора прострелка на 75 метра.
И така може 26 пъти.
 

Attachments

  • Екранна снимка 2024-02-07 214552.jpg
    Екранна снимка 2024-02-07 214552.jpg
    64.9 KB · Прегледи: 37

mgrosco

Редовен Потребител
Ако откриете небивалици в превода на опътванията за употреба, моля споделайте, защото за първи път превеждах специализиран текст в сферата на оптическите прицели.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Упътването дава само основата. Трябва оптиката да ти е в ръцете. Да се научиш да я синхронизираш с двете приложения на телефона и да разбереш нейните възможности. После да я сложиш на пушката и да направиш синхрона - пушка, оптика, приложения в телефона.
Колкото повече я разучавам тази оптика, толкова повече я харесвам.
 

Djack

Редовен Потребител
Тъй като разучавам моя Зулус както индианец разучава Iphone 15 - да споделя малко опит, макар, че може и да го знаете това вече.
Установих, че оптиката може да се простреля не на една дистанция, а на 26 дистанции и те да се запаметят.
Като се влезе в Нулиране на прицела. Избираш буква А и запаметяваш прострелка на 25 метра (примерно).
После избираш буква В и запаметяваш втора прострелка на 75 метра.
И така може 26 пъти.
Теоретично става и така, но това е направено, защото в балистичния калкулатор, можеш да запаметиш 26 различни профила (пушки, калибри, патрони и т.нт.)
Имаш напримерно две карабини, едната ползваш с леки куршуми за хищник, другата с тежки и леки и т.н. сваляш оптиката от едната, слагаш я на другата, качваш картата на балистичния калкулатор за случая на оптиката, избираш си предварително запаметената буквичка за прострелката и воала - пушката ти е готова за стрелба, без нито един изстрел за прострелка!
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Това със "сваляш оптиката от едната, слагаш я на другата" не е по моите критерии.
Всеки монтаж и демонтаж на оптиката размества фините настройки.
Но пък отговаря на други мои критерии. Например - сложил съм си гонгове на 150, на 200, на 300 и на 400 метра.
И само с една смяна на профила на оптиката прострелката ми винаги е на "0" на всяка дистанция.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Някой дали е пробвал вече по обикновени хартиени мишени на 100м да речем? Интересуваме дали се виждат дупките, защото не намерих клипче с такава стрелба. При лепящите мишенки със зелен контур след изстрел, има отчетливост на 100м.
 

nikolaym

Потребител
Някой дали е пробвал вече по обикновени хартиени мишени на 100м да речем? Интересуваме дали се виждат дупките, защото не намерих клипче с такава стрелба. При лепящите мишенки със зелен контур след изстрел, има отчетливост на 100м.
Имал съм атн и пард или не се вижда или почти не се вижда попадението.
 

Djack

Редовен Потребител
Имал съм атн и пард или не се вижда или почти не се вижда попадението.
И аз съм имал АТН, сега имам и Сайтонг, да ви кажа, нищо общо нямат с картинката на Аркена. Не знам дали ще види дупката на 100м. ама изображението е доста по-добро.

Попаднах на един нов и доста изчерпателен клип:
 

mgrosco

Редовен Потребител
Имал съм атн и пард или не се вижда или почти не се вижда попадението.
Виждане на дупките на дистанция 50м. - Снимка 1 и на 100м. Снимка 2
И двете снимки са при максимално увеличение на оптиката.
П.П. - Слъг калибър 6.35
50m.jpg100m.jpg
 
Последна промяна:

mgrosco

Редовен Потребител
Да, но ще го реша скоро. Новите плъгини за картови плащания изискват висока версия на PHP сървъра и местя сайта в нов хостинг.
 

nikolaym

Потребител
Някои няма ли да пусне едно клипче да видим как е.
Как се справя балистичния калкулатор?
 
Последна промяна:
Нагоре