Огнестрелно оръжие, обща тема

joro_ihr

Редовен Потребител
Ограничението за оловни муниции е вече в сила и важи за влажните зони.
 

DGman

Редовен Потребител
Има ли някъде карти които да се ползват? Да не правим грешки.
 

Djack

Редовен Потребител
За сега под "влажна зона" се водят само резерватите и тези водоеми, които попадат под натура! Още не са се разбрали напълно! Така че стреляйте си спокойно!
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Или казано накратко като всичко в родината ни: вятър работа.:cheers:. Важно е Европа да види, че сме съпричастни
 

barbaron

Редовен Потребител
За урки-не знам, ама за орки със съгурност.
Тия неща могат до доведат до ескалация на напрежението във иначе толкова миролюбивия форум!

Предлагам Ви, преди да са Ви сервирали баница - да заровите геополитическите си виждания и да не се отклонявате тенденциозно от темата!

С най-добри чувства!
 

teodordt

Потребител
Тия неща могат до доведат до ескалация на напрежението във иначе толкова миролюбивия форум!

Предлагам Ви, преди да са Ви сервирали баница - да заровите геополитическите си виждания и да не се отклонявате тенденциозно от темата!

С най-добри чувства!
Разбира се, но същото напишете и на PUNISHERvw.

С уважение!
 

barbaron

Редовен Потребител
Разбира се, но същото напишете и на PUNISHERvw.

С уважение!
Това не бих си направил труда да го напиша, ако аз бях на твое място... Всеки носи неговата си шапка. Не е нужно да знаем кой каква ориентация има и на кого и защо се дупи. За това има правила във форума и е редно ВСЕКИ да ги спазва. Не смятам да ставам стожер на единия или на другия! Аз също имам мнение и позиция, но НЯМАМ право да я изразявам!!! За това говоря! Дано си ме разбрал - ако не - бозата е от мен, а баницата - друг я раздава! Аз лично съм я ял!
 

DANNY

Редовен Потребител
Ооооо, БАНици да искаш.... :) Колко аз съм изял едва ли има някой друг... :'( В дадения момент, в един откровен конфликт, всеки има своята позиция, но не е добре да я демонстрира ДОРИ И С АВАТАРА СИ! :no:....А пък ако случайно е разрешено, аз мога да сменя веднага моя...:yes:
 

Б.Богданов

Потребител
Колеги, наскоро ми подариха мускет .50 cal. + 500 гр. черен барут и капсули.
Някой да знае, колко грама барут се използват за зареждане на пушката?
Слъговете за ВО .50 станат ли за мускет?
Цевта е гладка.
 

Attachments

  • IMG_4263.jpeg
    IMG_4263.jpeg
    184.1 KB · Прегледи: 33
  • IMG_4262.jpeg
    IMG_4262.jpeg
    355.4 KB · Прегледи: 33

6tangata

Редовен Потребител
Това си е цяла наука ;) Ако предобриш не само барута, а и грамажа и калибъра на проектила, и затапването на барута, може да стане като тромбон. Сега дали си ловец, по презумция приемаме, че си.....щото черния барут...... За мен това не е играчка ако гониш максимума на пушката и стрелбите от филмите с Шарп...
 
Нагоре