Огнестрелно оръжие, обща тема

Дискусия в 'Дъра-Бъра' започната от cdman, 18 Ноември 2008.

1. cdman

cdman Администратор Модераторски Екип

Публикации:
    1,488
    от:
    София
    Тъй като няколко пъти търся това филмче и все го загубвам , а си спомням че някой го беше пуснал във форума ще му пусна една тема тук в Дъра Бъра да си го намираме по лесно :)

Филмчето е официално от морската пехота на щатите за тази пушка която се води Anti-Material Riffle

http://www.youtube.com/watch?v=-NCJFI7T6Zc

Ето и малко инфо за пушката тук:

http://www.geocities.com/landofsnipers/ ... t82ENG.htm

Цена около 8000$

и няколко снимки ...

2. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,745
    от:
    Русе
    Re: M82A1 Barret - SASR Sniper Rifle

Яко "пушле" :exclaim: :rambo:

3. DANNY

DANNY Потребител

Публикации:
    3,807
    от:
    SOFIA

:eek:....е*ати "въздухарката"......и тия чашки не са ли малко големи за "дулна енергия от 16 джаула"..... ;)
    ..........Май няма да става за фийлд таргет ???......слабичка ще е.....няма да може да сваля мишените....
    Но ние сме талантливи и ще измислим нещо :lol: ;) :lol: ;)

http://www.youtube.com/watch?v=BfnwyJvt ... re=related

4. Anonymous

Anonymous Гост

Мисля, че е да. Това, че повечето колеги притежават "въздухарки" далече не означава, че не се интересуват и от "огнедишаштите" играчки. А и стрелбата си е стрелба независимо с какво ;)

5. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,110
    от:
    BG

Огнедъшащите има къде да се срещат.
    Например тук:
    http://www.thegunman-bg.com/forum/index.php
    www.nalov.com/

Тук сме се събрали "въздухари". Предпочитам така да остане.

6. cdman

cdman Администратор Модераторски Екип

Публикации:
    1,488
    от:
    София

Аз също не съм фен на това да се смесват нещата и именно затова пуснах темата в дъра бъра :) мисля че така ще е най добре. Има си форуми за огнестрелно и от време на време ако някой нещо се присети от нас има къде ( тук ) да драсне 2 реда и да си почешем езиците :)

7. DANNY

DANNY Потребител

Публикации:
    3,807
    от:
    SOFIA

Ами да се гласува!
    ....Та ако се реши, да се махне всичко и да се каже /в правила на форума/ че това е забранено.
    Но тук има и един подводен камък- стария форум.
    Там имаше теми за всичко и всеки можеше да пише във всички теми на форума.Дръпнахме хората от там, Сега обаче може да се дръпнат хора от тук затова че и липсва нещо

8. mdinkov

mdinkov Потребител

Публикации:
    956
    от:
    Пловдив

по мое мнение нямя проблем да пишем и за огнестрелно оръжие който неиска да не чете тзи тема , като не го интересува и аз не чета теми които не ме интересуват а за поучаването винаги ще се намерят хора независимо от темата и особено от разстояние все пак това си ни е национална черта ;)

9. Anonymous

Anonymous Гост

Като сме тръгнали с оръжия на бъдещето...
    Railgun Test
    Какво казва Уикипедия?
    самоделно релсово оръдие 1(забележете мощността)
    самоделно релсово оръдие 2
    самоделно релсово оръдие 3

10. Anonymous

Anonymous Гост

Много е вероятно енергията на самоделките да е всъщност натрупаната в кондензаторите енергия.
    Но на военните разработки изрично пише, че е посочена дулната енергия - "tungsten armor piercing bullets with kinetic energies of nine megajoules " и "9 megajoules (6.6 million foot-pounds) kinetic energy". А в абзаца, започващ с "On January 31, 2008 ", вероятно също става дума за енергията в кондензаторите, защото се казва "using 10.64 megajoules of energy".
    Ето тук има интересни неща забележете електрическите параметри :eek:

11. ivodoc

Публикации:
    4,745
    от:
    Русе
  12. ivodoc

Публикации:
    4,745
    от:
    Русе

While the 32-MJ LRG should start firing soon, it could take another 13 years for a 64-megajoule system to be built and deployed on a ship. The Marines, in particular, are interested in the potential for rail guns to deliver supporting fire from up to 220 miles away—around 10 times further than standard ship-mounted cannons—with rounds landing more quickly and with less advance warning than a volley of Tomahawk cruise missiles.
    Тава им е идеята.
    Имат желание да качват такива оръжия на корабите си.

13. Anonymous

Anonymous Гост

На практика едва ли е възможно релсово оръдие с голяма мощност да се монтира на друго, освен кораб.
    Трябва сериозно захранване, едрогабаритни кондензаторни батерии (десетки, стотици хиляди и нагоре микрофаради и няколко хиляди волта), резервни релси (всеки изстрел е свързан с корозия)...

14. Иван Димов

Иван Димов Потребител

Публикации:
    1,019
    от:
    Добрич
  15. Anonymous

Anonymous Гост

Re:50BMG калибър или M82A1 Barret - SASR Sniper Rifle

Може би първата голямокалибрена пушка е Mauser 1918, калибър 13.2мм. Това официално е пушката, създадена за най кратък период от време. Затова си е леко грозна. Изведнъж се оказва, че танковете не може вече да се пробиват с бронебоен 7.92мм патрон, затова набързо са стегнали нова пушка. Мерника и е разчертан от 100 до 500 метра, повече не е нужно, понеже няма гаранция че на по голямо растояние патрона ще пробие бронята на танка. 500 метра северно от мястото където са се правили тези пушки сега правят Фанита ;)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mauser_1918_T-Gewehr

16. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,380
    от:
    Троян, Козлодуй
    Огнестрелни оръжия - обща тема

Пускам тази тема защото има доста от колегите които се занимават или имат познания свързани с огнестрелните оръжия, както и колеги ловци и мисля че темата ще има развитие. Ако админа прецени, че няма място за нея - да я изтрие.

Напоследък по постовете на колегата ICI разбирам че се интересува и има познания по темата. Искам да събера малко повече инфо за малокалибрените огнестрелни. Кои калибри са добри за прецизна стрелба? Повече инфо за .17HMR от първа ръка. Ако някой е стрелял с такова животно да сподели. :cheers:

17. azsumtuk

azsumtuk Потребител

Публикации:
    31
    от:
    София
    Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Самурай , Самурай , ти тоя калибър .17hmr си го носиш в сърцето от време оно ... ;)

18. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,380
    от:
    Троян, Козлодуй

Как звучи а ? ;) Като че ли съм от рода МакЛаут. Да много съм далеч от изкарването на разрешително, но искам като това се случи, да зная, че това което взимам е правилното. От друга страна 22LR е по-евтино, и няма чак такава далекобойност, което от гледна точка на безопасността го прави също не лош вариант. За .223 има доста варианти, но там вече нещата стават други . :cheers:

19. azsumtuk

azsumtuk Потребител

Публикации:
    31
    от:
    София

Аз за тоя калибър знам само това което научих от тебе . Още помня какви колосални поражения нанася това мижаво куршумче .

20. barbaron

barbaron Редовен Потребител

Публикации:
    677
    от:
    Русе

Да покажем за какво става дума

Прикачени Файлове:

• бул.JPG
      бул.JPG
      File size: