Огнестрелно оръжие, обща тема

leopardars

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

njatanasow написа:
Ванко,мога да ти кажа как става за ,22 калибър ,но само за спортви цели,за лов не става ;)
Става бързо без да се чака,но като гледам какво си написъл (всякакви калибри) малко се стряскам :D
Ако е удобно кажи как е регламентирано притежание на пушка 22 калибър за спортни цели.Има ли ограничения за стрелба само в зала и т.н.
 

andi

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Естествено , че има ограничение - стрелба само на лицензирани стрелбища и специални условия за пренасяне .
 

TeXHo

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

На мен ми се стреля с такова като това на снимката. Кой ще каже какво точно е то? (Фаталния да си трае ;))
 

Attachments

  • DSCF3971.JPG
    DSCF3971.JPG
    365.8 KB · Прегледи: 116

petkof

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

TeXHo написа:
На мен ми се стреля с такова като това на снимката. Кой ще каже какво точно е то? (Фаталния да си трае ;))
Чиста баракуда! ;)
 

TeXHo

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Верния отговор - след 22:00 :) Да се позабавляваме малко :)

petkof написа:
TeXHo написа:
На мен ми се стреля с такова като това на снимката. Кой ще каже какво точно е то? (Фаталния да си трае ;))
Чиста баракуда! ;)
Петко удари пирона по главата, както се казва :D Ама загадката в случая е това до баракудата.
ПП: И не е "чиста", ами е "Мач" :p
 
A

Anonymous

Гост
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Само не казвай, че баракудата е 5,5! Тогава патронът ще е дооооста над 30-08 :eek:
И на мен ми се стреля с такъв :D
 

andi

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

qtex написа:

Дали ???
гилзата е по скоро модел тенденциите от от първата половина на 20 век - нещо като 50 Броунинг , ама от ракурса на снимката не личи дължината на гилзата . А и какъв е калибъра на баракудата ?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Аз мисля колегата azsumtuk да каже. Мисля че у тях виждах подобен дзвер... :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

TeXHo написа:
Баракуда Мач 5.51.
Преди доста време, ми се мернаха стари патрони- 4 пачки от Манлихера ( немски 1938г. производство но си стреляха нормално). Също приличат на този.
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

7,62х54 ;) въй, чак сега се загледах у съчмата :lol:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Това по-скоро ми прилича на патрон (или снаряд) оза самолетна картечница или бордово оръдие.Като сравнявам с чашката калибъра е поне 12-13 мм
 

azsumtuk

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Прилича на патрон от .50 кал. картечница . Този у дома е 9 мм. , ама пък гилзата му е два пъти по-голяма .
 

prinz Eugen

Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

.50 Browning Machine Gun (.50 BMG) or 12.7×99mm NATO ...следкато чашката е 5.5 е по-вероятно да е 12.7/108...до 22:00 има 9 минути ;)
 

staif

Редовен Потребител
Re: Огнестрелни оръжия - обща тема

Чини ми се да е от картечница калашников ???
 
Нагоре