Огнестрелно оръжие, обща тема

DANNY

Редовен Потребител
И, какви са причините? Какво обясниха?
Това което казаха е, че се стреля много и оръжията не издържат... В интерес на истината часовете са заети и да отидеш да стрелш на момента когато ти се е приискало няма как да стане, а за да си запазиш коридор се обаждаш по телефона една седмица предварително. По груби сметки най-използваните оръжия правят от 500 до 1000 изстрела дневно... Единят пистолет с който стреляше синът ми CZ 9х19 даваше засечки на всеки 5 патрона... :( когато реших, че е време да го сменим видях, че му остават последни 5 патрона и нямаше смисъл... Всъщност част от тези коментари се чуват в самия филм... Както и засечките се виждат... Лошото е, че цените на патроните са почти двойно по-високи в сравнение с преди "ПРОМЯНАТА", а не взимат ново и разнообразно оръжие... Само едни ГЛОКове... А идеята на тези стрелбища или поне моята идея е така, че човек да може да пробва различни видове оръжие...
 

Niki

Редовен Потребител
Питам те не току така? Наскоро минах оттам, питам мога ли да си купя патрони,, Не не може,,?! На входа кафе и там двама лалугери с полупиянски полупедераски глас започнаха да ми цитират конспект относно ОО/огнестрелно оръжие/питам, дали мога да погледна коридорите, бах това тягосно отваряне на устата, нямал го шефа викат. Показах си служебната карта и.... шефа изскочи от някъде, ама загубих интерес! Забелязал съм че на повечето стрелбища са големи киселяци.
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз гледам на нещата по друг начин...
За мен, там инструкторите трябва да са "киселяци" за да има някаква дисциплина... Независимо, че ние, примерно, знаем как да се отнасяме с уважение и респект към оръжието, там отиват да стрелят и такива като синът ми. ВКЛЮЧИТЕЛНО И САМОСТОЯТЕЛНО, МНОГО ЖЕНИ. Имаше една така група от момичета което се вижда в предният ми клип от 2022г....
Синът ми вече го смятам за изключение... Той е много добре запознат с оръжието и мерките за безопасност както и последствията и затова изпълнява всичко което му е казал инструктора. Идеята ми бе, че щом някой е навършил 18 години той може да посещава стрелбището и сам. Без присъствието на родител...
...Знаейки какви лигльовци са голяма част от тийнейджърите на неговата възраст, трябва да има непрекъснат контрол над тях, особено ако са със заредено оръжие в ръка... За да не стане някой сакатлък... Това е като с шофирането... Много добър шофьор си и никога си нямал някакви инциденти, НО един тийнейджър, който вчера е взел книжка те удря на кръстовището... Добър шофьор си но вече си попадал в инцидент... дори и да не е по твоя вина... Главоболието ще е доста голямо... В началото не мислех точно по този начин... Виках си, щом сме тук (на стрелбището), значи всички имаме представа за какво става дума и такива неща са невъзможни... НО когато започнах да "лепя" първият си филм от стрелбището бях ужасен от това което тогава забелязах... ДУПКИ НА ТАВАНА... Буквално над главата ми... Имаше ги много и бяха на всеки коридор... Наистина от малокалибрено, НО са много и са навсякъде... След това се опитах да си представя, ситуациите в които това нещо може да се случи и как може да се случи... Аз съм човек художник и си представям нещата цветно със звук и картина... Фантазията ми е развинтена, но това което си представих не ми хареса... Затова и в мен се породи желанието, аз да съм поне първите пъти със синът ми когато ходи на стрелбище за да му създам навици, и да видя дали ще придобие нужният респект и уважение към оръжието... Защото вече е пълнолетен, да е жив и здрав и вече може да ходи там дори без да ми каже...
Погледни на кадъра който ти споделям... ...в дясно, над главата му... ...дупките върху дъските... Не са от дървояди... И си представи (цветно) как са се получили. ...Разиграй си в главата вероятната сценка как става подобна дупка...
п.с. Въпросните киселяци са знаели, че въпросът, дали можеш да си купиш от там патрони е подвеждащ. Те ги продават дастатъчно скъпо, че човек който има оръжие да иска от там да си ги купи...
пример:
22LR (куче марка) те го продават за стрелба на стрелбището за 0,40лв.
22LR производство на американците CCI по магазините е по 0,20-0,25лв. Това е надценка повече от 100% ...тези ми направиха впечатление защото се интересувах как мога да придобия разрешително за 22-ри, какво се изисква и колко ще ми струва... Но предполагам, че и с другите калибри е същата ситуацията...
 

Niki

Редовен Потребител
Някой да е пробвал супресор от огнестрелно на въздушно??
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Ето го и новия пистолет, цевта е 25 см , пълнителите са два по 20 броя в парче. Калибъра е 22 lr , марката е grand power stribog tr22 . Групите на 50 метра са около левче , на 100 метра е колкото мандарина,това говорим с 2.1 грама с 500 м/с . Ако стрелям с обикновената муниция 2.6 грама 380 метра или 320 групата се свива още , избирам силния патрон защото пропадането е много малко на дистанциите които стрелям .
 

Attachments

  • received_970372927655650.jpeg
    received_970372927655650.jpeg
    442.3 KB · Прегледи: 47
  • STRIBOG-TR22-pravy-1.jpg
    STRIBOG-TR22-pravy-1.jpg
    25.9 KB · Прегледи: 47

Ичи Геки

Потребител
Въпрос към администраторите : понеже темите за лов с ВО са забранени във форума заради закона, искам да попитам в темата за огнестрелно оръжие разрешено ли е обсъждането за убийства на животни, клипове и тн, защото закона го разрешава при определените условия?
 

Djack

Редовен Потребител
Налягането при огнестрелното направо ще му събере карантиите на втория изстрел
Niki пита за обратния вариант! Мисля, че няма да има никакъв проблем. Само дето няма да е рентабилно, да купиш за огнестрелно, а да го използваш на въздушно.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Niki пита за обратния вариант! Мисля, че няма да има никакъв проблем. Само дето няма да е рентабилно, да купиш за огнестрелно, а да го използваш на въздушно.
Колега обратния вариант е малко рисков . Заглушител се купува ако си редовен ловец и имаш за подборен ,подава се в КОС за заглушител и тн ... Не можеш да влезнеш в магазина и да си вземеш заглушител за огнестрелно ,ако пък си ловец и притежаваш ловно нарезно и имаш въпросния заглушител,резбата е различна от тази на пневматиката и пак няма да стане . Може да стане с направата на втулка от стругар или фрезист , но при наличието на толкова много евтини заглушители за пневматика не виждам смисъл да си извън закона. Между другото турците пуснаха нов заглушител които няма нищо общо с досегашните им заводски .
 

Djack

Редовен Потребител
Знам как стои въпроса. Ловец съм и имам всички нужни тапии. Просто въпроса е зададен така. А колкото до присъединителните резби, не са толкова различни.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Знам как стои въпроса. Ловец съм и имам всички нужни тапии. Просто въпроса е зададен така. А колкото до присъединителните резби, не са толкова различни.
Достатъчно различни са колега , пробвано е доста пъти .
 

lubo

Редовен Потребител
Howa rifles, които не са с варминт контур, пристигат в Бг с резбица 1/2×20 unf
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Въпрос към администраторите : понеже темите за лов с ВО са забранени във форума заради закона, искам да попитам в темата за огнестрелно оръжие разрешено ли е обсъждането за убийства на животни, клипове и тн, защото закона го разрешава при определените условия?
Форумът е за въздушно оръжие и не допуска обсъждането на убийства на животни.
Има специализирани форуми за това и щом имате желание да коментирате и публикувате подобни, то направете го в тях.
 

Niki

Редовен Потребител
Супресор за малокакалибрено оръжие е около 130лв,тук се продават такива за ВО на цени близки, говорим за идеални условия/изглежда ловците тук не сме малко/Просто питах дали някой ловец е пробвал тая комбинация?
 

DANNY

Редовен Потребител
Интересни амуниции,

CCI .45 AUTO SNAKE SHOT,​

Специализирани срещу змии :) Много на брой стоманени съчми които се разпръскват като спрей и трябва да поразят пълзящата гад... :)
Естествено това е приложимо там в Невада... Тук не знам някой да има проблем с влечугите ни.... Пускам клипа заради любопитството... ;) ...не за друго... :)
 

Niki

Редовен Потребител
С това трябва да хванеш змията за опашката и с другата ръка да стрелял в главата
 

DANNY

Редовен Потребител
С това трябва да хванеш змията за опашката и с другата ръка да стрелял в главата
И защо така мислиш!?
Смятам, че патрона прави доста сгъстен "облак" от попадения. Все пак става въпрос за стрелба от едва няколко метъра. И целта не е с един изстрел да и пръснеш главата, а да я елиминираш като възможност да те атакува.... Същите патрони се произвеждат и в 38 калибър. При два поредни изстрела аз преброиш около 25 УДАЧНИ ПОПАДЕНИЯ които определено ще елиминират възможността на змията да те атакува...
 
Нагоре