ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

SEPULTURA

Редовен Потребител
Аз съм я пускал 2-3 пъти от чисто любопитство.
Потвърждаваш ли и ти,че е абсолутно непотребна работа хаха ? :D

Хората с повече опит с оптики да кажат,в какви ситуации има полза от тази опция? Според мен си е чиста проба маркетинг и " гъзарийка - светеща циганийка ",лаМби да има :D
 

lynx

Редовен Потребител
На състезанията по ФТ, ако трасето е в гора и е мрачно времето кръста не се вижда и някои хора си ползуват подстветката. Също така ако мишената е тъмна, кръста не се отличава добре. При стрелба привечер в мрачно време също помага, но не е голяма драма да няма подсветка.
 

MALIN

Потребител
Вечер на по голямо здрачаване силуета се вижда но кръста на оптиката не
Включвам подсветката и става ВСИЧКО КОЗ
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Колеги, имам оптика с тубус ф35. Параметрите са 5-40х56.
Обаче не мога да намеря за нея монтажи ф35 с регулиране на височината - като FX и Eagle Vision.
Някой може ли да ми даде насока откъде мога да намеря такива монтажи?
Ф34 не стават.
Дали опитен фрезист може да ми престърже монтажи ф34 до ф35? Или с това - https://itt-shop.bg/borkorona-za-metal-total-tct-f-35-10113569
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Благодаря, колега. Но може би не съм се изразил добре.
Към оптиката има монтажи ф35. Обаче аз търся монтажи Ф35, които да са регулируеми по височина. Като тези на снимката:
ПП - говорих с един стругар. Каза, че може да ми ги преправи на струга - от ф34 на ф35 (т.к. имам регулируеми по височина монтажи на ф34). Ще пробвам и ще пиша какво е станало.
1698167934193.jpeg
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Никакъв проблем няма да се престържат на струг,но дано си намерил правилния стругар. Монтажите трябва да се центроват идеално,радиално и аксиално.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Много е добър. Няколко години беше главен механик на федерацията и отборите по мотоциклетизъм - Moto GP и Supermoto.
 

DGman

Редовен Потребител
Имам питане
Оптика Дискавъри 4-16 × 44.
Обикновенно стрелям на×10
ама понякога искам да зумна и тоя зум нЕма превъртане.Требва с клещи да го превъртам толко е стегнат.
Може ли да се направи нещо или си е такава и така остава?

20231109_215839.jpg
 
Нагоре