ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

DGman

Редовен Потребител
За пружинка се взема оптика с фиксирано овеличение, зада не се разбива механизма и малка леща зада е лека колко по малко подвижни части и лека толко по добре. Мое мнение.;)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз лично, за въздухарка, не бих дал повече, от хиляда лева ,а оптика.
Аз съм с BARSKA и нямам такъв проблем.А оптиката ми е д


вапати по- евтина.
Тая Барска я гледах в ArmsBG преди няма и година , около 600 лв беше ,но на макс увеличение толкова бледнее ,че нищо не се вижда. Може и да не е така, но качеството с Елемент не може и да се сравнява.

П.П Даже вече е и 300 лв , ако говорим за тази. На тази оптика 40 увеличение не приближава до там където е 25х на Титана , тоест само цифри

Capture.PNG
 

radosten

Потребител
Тая Барска я гледах в ArmsBG преди няма и година , около 600 лв беше ,но на макс увеличение толкова бледнее ,че нищо не се вижда. Може и да не е така, но качеството с Елемент не може и да се сравнява.

П.П Даже вече е и 300 лв , ако говорим за тази. На тази оптика 40 увеличение не приближава до там където е 25х на Титана , тоест само цифри

View attachment 111655
Моята е 6-24×60 Не може да се сравни с елемента, но за парите си струва.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ааааа тая може да е по-добра значи. Просто като видя 10-40 , 10-50 , 10-60 за евтини оптики и знам, че са просто цифри на корпуса. Винаги бих взел по -малкото увеличение. И цената не е винаги еквивалент на качеството. Както казах, за 2 пъти по-скъпа от Хеликса , Титана за мен не си заслужава, а да не говорим, че е е над кило. Това го знаех и не ми пречи, но е редно да се отбележи.

П.П Разгледах твоя модел. Изглежда наистина качествена оптика, интересно ми е с този 60 мм леща отпред дали влиза много повече светлина. Ако си от София може да постреляме заедно и да обменим малко опит :)
 

radosten

Потребител
Ааааа тая може да е по-добра значи. Просто като видя 10-40 , 10-50 , 10-60 за евтини оптики и знам, че са просто цифри на корпуса. Винаги бих взел по -малкото увеличение. И цената не е винаги еквивалент на качеството. Както казах, за 2 пъти по-скъпа от Хеликса , Титана за мен не си заслужава, а да не говорим, че е е над кило. Това го знаех и не ми пречи, но е редно да се отбележи.

П.П Разгледах твоя модел. Изглежда наистина качествена оптика, интересно ми е с този 60 мм леща отпред дали влиза много повече светлина. Ако си от София може да постреляме заедно и да обменим малко опит :)
Живея в Бургас, за съжаление на сбирката в Банево, не можах да присъствам. А иначе, дори на смрачаване се вижда доста добре.
 

BLUNDER

Новодошъл
Здравейте!

Търся си оптика за едно гамо риплей магнум прочетох доста и разбрах че трябва да е с фиксиран зум но това значи ли че ако искам да целя нещо на 5 метра и на 50 метра приближаването ще е еднакво което не ме устройва за това искам да е варио оптиката 3х9х40 или 3х12х44 ще си взема и моноблок дампа сега видях в един магазин в моя град тази оптика на промоция някакви мнения ако има някой
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Чакам някаква насока от някой който има опит с варио на пп. Също така и мнение за тази оптика от линка
За оптиката от линка нищо не мога да кажа.
В Монтана има едно Гамо, не се сещам какво, с газова пружина. На него е сложена подобна или същата оптика - снимки и сайтове -
1 2 3
Все още работи. На 50-60 метра цели кутийка от кола/ бира. На кой достатъчно, на кой не, на собственика си му е добре. Монтирана е на монтажи, не е на моноблок. С времето стопорният болт на задния монтаж беше фрезовал едно каналче в монтажната релса, но с притягане на монтажите към релсата се спря. Преди тази оптика имаше още две - три, но пушката ги унищожи. Не знам по какво ще стреляш, но тази си цели кенчетата. Казвам това, което съм видял.
Да се знае, че тази оптика се води мини или компакт и за нея трудно се намира моноблок.

Другото, което мога да кажа е за Leapers 3-9х40 с паралакс на 35 ярда - ползвал съм я лично на Комета Фюжън (същата е като Комета 400) с газова пружина и с телена, Безпроблемно.
Същата оптика беше и на Хатсан 125 с газова пружина и устиска около 500 изстрела - оцеля, но ми дожаля и си я върнах на Кометката.
 

Antoan28

Потребител
Здравейте колеги може ли мнение за дигиталните прицели и ако някой има опит да препоръча нещо с балистичен калкулатор
 

shaman

Редовен Потребител
Здравейте колеги може ли мнение за дигиталните прицели и ако някой има опит да препоръча нещо с балистичен калкулатор
Имам 2 от най-известните модели - ATN X-sight Pro 4K 5-20 и Pard DS35-70

И на двата балистичния калкулатор работи както трябва.
АТН-а е значително по-обемист (имат нова версия 5-та, но не знам дали са оправили фърмуера, че доста хора се оплакват за това, че не работи коректно)
Пард-а е доста компактно устройство (Имах за кратко pard nv008-lrf - той пък е наистина джобен размер, но за съжаление са го спрели от производство) и бих каза, че и двата са доста приятни и много лесно се работи с тях.

Увеличението и на двата е около 5х, като ATN-a може да увеличава плавно до около 50х (там вече картината става много груба), докато Пард-а има само 2 възможности 5.6х и 11.2х
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Тук са параметрите на производителя:
 

Djack

Редовен Потребител
Здравейте, препоръчайте ми някаква оптика, с минимално първо увеличение и възможно най-голяма предна леща. За второ число на увеличение х6 ми е предостатъчно. Искам да използвам оптиката за лов (законно с огнестрелно оръжие) с насадка за нощно виждане. Имам Дискавъри 3-18х50, ама увеличението ми е излишно и пречи на светлосилата за това за което искам да я използвам, а и е доста тежка. Иначе, като дневна оптика е супер, ама........
Благодаря предварително.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Може ли, някой да ми обясни защо на Хоука, пише,че е правен в Китай. Оптиката е купена от Англия. И не е чак толкова ефтина близо 1000 лв. ми излезе.
 

Attachments

  • IMG_0133.jpeg
    IMG_0133.jpeg
    21.1 KB · Прегледи: 27
  • IMG_0135.jpeg
    IMG_0135.jpeg
    34.9 KB · Прегледи: 27
  • IMG_0132.jpeg
    IMG_0132.jpeg
    34.9 KB · Прегледи: 27

Васил Василев

Редовен Потребител
И на мен ще ми е интересен отговора на въпроса : защо на нещо произведено в Китай пише : произведено в Китай! :lol:
Кога Хоук изнесоха производството в Китай. Не съм толкова бавен като пише каде е правена -много ясно, че там е правена. Той и айфона е правен там, ама не виждам да пише правено в Китай.
 
Нагоре