ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Laferrari63

Редовен Потребител
Не винаги по-скъпото ще е по-добро! Наскоро гледах през Continental FFP който струва 1700 лв , китаец и гледаше по-добре от Титан или дори и Нексус, който струва два пъти повече от Вектора.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Не винаги по-скъпото ще е по-добро! Наскоро гледах през Continental FFP който струва 1700 лв , китаец и гледаше по-добре от Титан или дори и Нексус, който струва два пъти повече от Вектора.
Съгласен съм с колегата. И аз имам Continental 3-18х50 FFP от близо година, наистина чудесна оптика.
Съжалявам, че виждам негативни мнения за Hawke - нямам много впечатления от ниските им серии, но имам Frontier в първа фокална и е също чудесен прицел, с една от най-добрите за мен скали.
Да се върна на темата за Вектор - наистина дръпнаха много в последните години и имат читави опции в различни ценови класове.
Вейроните им, например, са много добър бюджетен избор, ако сте склонни да не обръщате внимание на някои недостатъци, които биха могли да се определят като дребни от повечето стрелци.
 

Mario31

Потребител
Благодаря за отговорите, някой с мнение за

Discovery Optics HD Gen-II 5-30x56 FFP Scope, тя е сравнително нов модел и по ревютата я хвалят доста,има и zero stop,но аз не разбирам много от оптики, а иначе със сигурност Element Helix е добра,но не ми се дават толкова пари,пушката е Хатсан бт65​

 

Mario31

Потребител
Тауруса е с тръба 30мм а Дискаварито 34мм,а иначе най-много ми харесва цената на марксман :) но пък той няма подсветка .
 

Mario31

Потребител
Тази подсветка само е минус на евтините оптики. Погледни скъпите оптики, подсветките им започват на моделите от 2к и нагоре.
А на теб какво по-точно не ти хареса на марксман,мътно ли се вижда,каза че скалата на паралакса не отговаря..
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Паралакса има разминаване с 10-15 м , иначе добре се вижда, за парите си бих могъл да кажа, че е супер. Изненада ме, че увеличението е еднакво като с на Елемента, попринцип може и на елемента да не е true x24 , ама за 440 лв с монтажите е добре.
 

Mario31

Потребител
Паралакса има разминаване с 10-15 м , иначе добре се вижда, за парите си бих могъл да кажа, че е супер. Изненада ме, че увеличението е еднакво като с на Елемента, попринцип може и на елемента да не е true x24 , ама за 440 лв с монтажите е добре.
А на Марксман монтажите добри ли са? ако не се лъжа върви с монтажи..на Дискавари изглеждат доста добре Дискавари
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Еми не са много висок клас, но вършат работа. За стрелба над 200 м обаче не стига вертикалната корекция с тези монтажи , говоря дори и да е 100J пушка, изпробвахме го вече и взехме с моя приятел Eagle Vision , уникални монтажи!
 

Mario31

Потребител
Везните накланят към Vector Optics Marksman 6-24x50 FFP ;цената е добра ,а и ще дойде за около 10 дни,дискавари е по-добра,но е в Китай и има дълъг срок за доставка.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Има ли я една оптика едновременно в магазините и в Алито бегай,ако през година си поръчваш един и същи модел Вектор ще си имаш няколко различни оптики...говоря за средния клас,от опит!
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако следиш сайта на Вектор и излезне модел с хубавите стъкла - на Schott , взимай. Вярно, че предимно за американския пазар отиват, ама си струват.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Аз съм със китаец Spina 6-24х50 FFP и за парите си и опцийте,които има е супер. Плюс е ,че е към 600-700гр. Аз също заглеждах Discovery, ама се отказах заради теглото. Все са по 1кг,пък и цената не ме кефи :D Все пак оптиката е за въздухарка :D Акo беше за бойна пушка,сигурно щех да взема висок клас ,маркова оптика. Ама за въздухарка...и тоя китаец е ок :D

Срaвнявал съм тази оптика с Discovery VT-3 6-24x50 и нямаше абсолютна никава разлика в зума или изображението между двете,само дето Discovery-то е + х3 като цена от Spina-та.




Видео с оптиката. Пушката е на тринога и с едната ръка държа телефона и снимам, разстоянието е към 90м, зума на оптиката на клипа беше 21-22. Увеличение с телефона няма. Действието се развива към късният следобяд, тоест светлината не е най-добрата през деня и въпреки това се вижда добре.



PXL_20230712_180332003.MP~2.jpgPXL_20230712_180414954.PORTRAIT~2.jpgPXL_20230815_113736792.MP~2.jpg
PXL_20230524_083151866.PORTRAIT.ORIGINAL~2.jpgPXL_20230524_073258952.MP~2.jpg
PXL_20230524_073431569.MP~2.jpg
PXL_20230524_073443195.PORTRAIT~2.jpg
 
Последна промяна:

Mario31

Потребител
Да..и тази Spina е интересна,за съжаление не намирам много информация и ревюта за нея.

SEPULTURA този монтаж добре ли се представя?​

 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Да..и тази Spina е интересна,за съжаление не намирам много информация и ревюта за нея.

SEPULTURA този монтаж добре ли се представя?​

Да,няма за сега мн отзиви в youtube за Spina. Май е нова китайска марка и не са я научили още.Може и за това да е по евтина от Discovery-то.Но може да видиш оценките за Spina от купилите си я в alito. Когато я поръчвах казах на китайския търговец ,че съм БГ търговец и имам магазин за оръжия в БГ :D Това,разбира се не е вярно, ама целта ми беше да ми изпрати по-читава оптика за мостра. И Китаеца ми препоръча да взема ето този модел:


Каза,че клиентите ми ще са мн по-доволни от този модел. Ама аз съм пинтия и взех по-евтиния :D haha А и този модел,който взех идва с паралакс колелело,предпазни капачета,винт за врътката за зума и там друго джунджурии,който въпреки по-високата цена на препоръчаната ми, някой неща ги нямаше в комплекта и всъщност за това не купих нея.

Монтажа е купуван отделно за 45лв с доставката. Взех го, защото предишната ми оптика,за да я виждам добре трябваше да я преместя още назад, но релсата на Maverick-а свърши. Та този монтаж оправи нещата. Доволен съм от него,не се смести нито разхлабва. Монтаж..какво да не му е ОК? хаха


ПС: ето видео за Spina 4.5-27x50 от преди 2 месеца. Явно с апочнали да пускат видеа вече в тубата.
 
Последна промяна:

Mario31

Потребител
Питам защото гледам,че може да се поръча в комплект с оптиката..та за това +11$ ,оптиката от линка който си дал е малко по различна,допълнителната врътка за подсветката я няма.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Tая подсветка на оптиките е ...абсолутно безполезна работа,Никога не съм я ползвал нито на тази оптика нито на предишната ми :D изобщо не ти трябва такова нещо, само да ти тежи на оптиката. Гарантитрам ти,че ще го пуснеш 1-2 пъти - само за проба :D

Моя монтаж е различен от този предлаган с оптиката.Не е сбъра връзка ,затяга се с болтове с имбус.

Към другите колеги с подсветки на оптиките: Колко пъти сте го ползвали това реално ? :D

Иначе тая по-скъпата от втория линк се води че е с Luneta Tactical Glass. Което на мен не ми говори нищо. Може би са някакви маркови лещи. Hека по-запознатите да кажат.
 
Последна промяна:
Нагоре