ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

aleksi

Новодошъл
Извинявайте, нов съм. Защо смятате, че си правя майтап? Запитването ми грешно ли е?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Оптика от пушка не става за пистолет заради фокусното разстояние,бързомерец колегите предлагаха някакъв от пушка.еу за 50лв. и колкото толкова(само виж кой монтаж ти трябва на 11мм или 22 мм)

Ето за пистолет,по-евтино няма
 
Последна промяна:

Васил Василев

Редовен Потребител
 

shopeka

Новодошъл
Здравейте някой има ли наблюдения върху насадките за нощно виждане на pard 007A в сравнение с ZIYOUHU.Гледам ги в алито цените им са близки.Само че това ziyouhu има режими в различни цветове за по добро виждане.Някой ако има наблюдение на кой от двата модела да се спра.
 

Djack

Редовен Потребител
Здравейте някой има ли наблюдения върху насадките за нощно виждане на pard 007A в сравнение с ZIYOUHU.Гледам ги в алито цените им са близки.Само че това ziyouhu има режими в различни цветове за по добро виждане.Някой ако има наблюдение на кой от двата модела да се спра.
Можеш да разгледаш и Sytong HT88
 

shopeka

Новодошъл
Да и sytong е вариант.Само че това ZIYOUHU ми се струва по компактно не знам как е с лещите и дали е по добро от pard,sytong.А и този режими за смяна на цветовете мисля че доста ще помогнат при различаване.
 

Djack

Редовен Потребител
Да и sytong е вариант.Само че това ZIYOUHU ми се струва по компактно не знам как е с лещите и дали е по добро от pard,sytong.А и този режими за смяна на цветовете мисля че доста ще помогнат при различаване.
Kakво разбираш под смяна на цветовете? Ако е цветно-черно/бяло-зелено, и другите го имат като опция.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Колеги, замислям се за дигитален прицел. Търся мнение за тази: ATN X-SIGHT-II 3-14
Ако някой ползва такава - да сподели своите впечатления.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, замислям се за дигитален прицел. Търся мнение за тази: ATN X-SIGHT-II 3-14
Ако някой ползва такава - да сподели своите впечатления.
Поостарял модел,преди години някъде месец се моташе в мен,нищо особенно има вече много по добри модели.
Бих ти препоръчал това по долу...със далекомер и балистичен калкулатор,най доброто което съм виждал в този ценови диапазон,даже и от по скъпи модели.
 

Mario31

Потребител
Здравейте,някой ползва ли Vector Optics Marksman 6-24x50 FFP Vector ,моля за мнение защото няма много ревюта в интернет,другата която съм харесал е

Discovery Optics HD Gen-II 5-30x56 FFP Scope​

линк.И двете фирми са китайски,но за дискавърито има повече ревюта..и разбира се е по-скъпо.​

 

Павката

Редовен Потребител
Здравей колега
От 3 години ползвам Вектор TAURUS 4 24 50 FFP и нямам забележки.
Сега поръчах същата ,но
5 30 50 ,защото годинките
-68 ми пречат да виждам
попаденията след 150м.
Провери в Али-експрес за оферти,до скоро имаше!
Мисля ,че съотношението
качество-цена е отлично и няма да съжаляваш.
5 30 50 струваше 527лв. с доставката.Успех!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз купих наскоро VectorOptics Marksman 6-24x50FFP и 2 на техен съб-бранд Victoptics. Vectora беше 450 лв другите 2 х 250 лв . За парите си стъклата са горе долу ок, но при макрсмана паралакса не отговаря изобщо на ярдовете и тумблерите се клатят, също така тракинга е зле, защото аз стрелям само по кликове и често губи прострелка. Стрелях цял ден с 3те оптики и след като си хванах елемента на края на деня направо изпитах такова удоволствие..., а е само 400 лв по скъпа! Ако ще даваш 500 лв , дай 850 и си вземи Element Helix, няма да съжаляваш!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не знам на какво се дължи,но след дори няколко часова стрелба с Елемента нямам никаква умора и напрежение в очите,докато с едни Липърс и Хаук не стояха така нещата.Магазиската цена на Хаука беше над 1000 лева.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз започвам да получавам умора след 4 часа стрелба някъде, явно е заради качествените лещи . Същото е и със слънчевите очила. Евтините пластмасови стъкла измарят очите и причиняват главоболие , докато скъпите направо ти олекотяват погледа.
 
Нагоре