ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Laferrari63

Редовен Потребител
Даже имаше и 35% преди няколко седмици, бях я постнал 2-3 страници назад, ако някой търси такава. Жалко, че тогава не знаех, че ще искам да си купувам ново пушкало :D . Идваше на 570 лв мисля.
 

ssashko

Новодошъл
Взех от гореспоменатата промоция преди 20 дни на Таурус.Излезе ми 585 лева.Днес намерих време да я погледна и установих,че липсва батерия за подсветката в кутията.Та ако някой знае каква е батерията,ще съм му благодарен да сподели за да си купя.
 

Павката

Редовен Потребител
Да,това е батерията,която е посочил колегата Ssashko.Имам същата оптика и подсветката не е от най-добрите,но батерията е тази.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Leapers 4x32 35Y фиксиран паралакс или Hawke 3-9x40 . Взимай оптика която е с фиксирано увеличение , тъй като пружинките разбиват доста евтините оптики с вариация. Под евтините оптики имам предвид тези под 300 лв. Успех! Също така има тема за оптиките , по-подходящо ще е там да пишеш . Тук си в грешния раздел, модератора трябва да ти премести темата.
 

Kremon F. Hala

Новодошъл
Мнения за българските оптики, на Оптиком Груп ( ОМЗ ) София.
И на мен ми е интересно.
Имат ли сайт с продуктите?
В Google не намерих нищо.

От сайта на Оpticoelectron Панагюрище поръчах SCOM 02-10X40 IR.
Пристигна Vector Optics Forester 2-10x40 IR, която я има в AliExpress и е със 60 лева по-скъпа.
Не ми се вярва в Панагюрище да ги произвеждат и да ги продават в Китай.
 
Последна промяна:

radosten

Потребител
И на мен ми е интересно.
Имат ли сайт с продуктите?
В Google не намерих нищо.

От сайта на Оpticoelectron Панагюрище поръчах SCOM 02-10X40 IR.
Пристигна Vector Optics Forester 2-10x40 IR, която я има в AliExpress и е със 60 лева по-скъпа.
Не ми се вярва в Панагюрище да ги произвеждат и да ги продават в Китай.
По скоро става въпрос за Opticoelectron. Явно ОМЗ София не правят такива неща. И все пак, ако някой има мнение за въпросните оптики, моля да го сподели.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Колеги, руските военни как измерваха разтояние с крачки. Примерно - на всеки ляв крак броиш една крачка. Правиш 50 крачки . И сега това не си спомням 50 по колко се умножава по 1.2 или по 1.5 ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На всеки пергела му е различен. Когато картографирахме едно време(миналия век на ръка се чертаеха карти) , предварително всеки си размерваше крачкомера по равно, нагоре при изкачване и надолу при спускане. Разграфяваш си през 5 м до 30 м примерно и с нормален ход си броиш крачките. Ако нацелиш на 10, 20 или 30 ма да са ти четен точен брой, става по метода който търсиш - да броиш двойни крачки..
Моите примерно бяха точни 25 крачки за 20 м на равно, 19 на надолу и 28 нагоре.
Главният после проверяваше на всеки тук там участъците с ръчно измервателно колело, и нямам спомен да съм имал разлики над метър дори за дълги отсечки.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Колеги, руските военни как измерваха разтояние с крачки. Примерно - на всеки ляв крак броиш една крачка. Правиш 50 крачки . И сега това не си спомням 50 по колко се умножава по 1.2 или по 1.5 ?
х0.75

Иначе някъде, някой беше писал: крачките ги делиш на 2 и прибавяш половината 50:2=25 , 25+12,5=37,5. Малко по-просто 50:2*1.5=37.5. Или направо с калкулатор 50*0.75=37.5.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
х0.75

Иначе някъде, някой беше писал: крачките ги делиш на 2 и прибавяш половината 50:2=25 , 25+12,5=37,5. Малко по-просто 50:2*1.5=37.5. Или направо с калкулатор 50*0.75=37.5.
2х0.75 = 1.5 двойни крачки, при мен така излизат точно метрите. 35 двойни крачки по 1.5 = 52.5
50 м преди това са мерени с рулетка - разлика 2.5 метра.
 
Последна промяна от модератор:

Евгений Б.

Редовен Потребител
2х0.75 = 1.5 двойни крачки, при мен така излизат точно метрите. 35 двойни крачки по 1.5 = 52.5
50 м преди това са мерени с рулетка - разлика 2.5 метра.
Както каза Пеко, най-добре да си измериш твоите крачки и си умножаваш спрямо резултата.
 

Djack

Редовен Потребител
Повечето крачкомери и приложения преизчисляват крачките в метри и километри. В настройките си въвеждаш данните и готово.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Както каза Пеко, най-добре да си измериш твоите крачки и си умножаваш спрямо резултата.
Това е единствения <span class="corrected">вариант</span> - днес ако няма вятър ще прострелям оптиката на новата ми пушка. И ще направя така както казва Пеко.

Повечето крачкомери и приложения преизчисляват крачките в метри и километри. В настройките си въвеждаш данните и готово.
Знаеш ли с лидара на айфона как се измерва дължината. Има и приложение , ама е на англйиски и нищо не му разбирам. Приложението е за 3 D сканиране, в - dsmarena пише , че измерва разстояние.
 

Attachments

  • IMG_0140.png
    IMG_0140.png
    163.2 KB · Прегледи: 12
Последна промяна от модератор:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Едно време разбирам защо се е мерило в крачки,ама сега...
При положение че има достъпни далекомери и евтини и скъпи,да мериш с крачки малко ми е неразбираемо.
В нашето хоби далекомера или дори 50 метровата рулетка са задължително обурудване,особенно ако ще прострелваш пушка.
 

apapazov

Редовен Потребител
Едно време разбирам защо се е мерило в крачки,ама сега...
При положение че има достъпни далекомери и евтини и скъпи,да мериш с крачки малко ми е неразбираемо.
В нашето хоби далекомера или дори 50 метровата рулетка са задължително обурудване,особенно ако ще прострелваш пушка.
Към задължителното обурудване ще добавя и хроно
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Едно време разбирам защо се е мерило в крачки,ама сега...
При положение че има достъпни далекомери и евтини и скъпи,да мериш с крачки малко ми е неразбираемо.
В нашето хоби далекомера или дори 50 метровата рулетка са задължително оборудване,особено ако ще прострелваш пушка.
Беше ми любопитно - за това попитах !
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре