ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

niki 67

Потребител
Къде точно? Или ти гледаш 2ра фокална? я дай линк къде е с 200 евро по евтина да си купя още една за втората пушка :D. Да не би да гледаш без митото?
Ето. Не са баш 200€, но почти.
760лв, тази за която питах, над 1100...
 

Laferrari63

Редовен Потребител
По това, което виждам са сложили по-качествени и по-голям на брой лещи отколкото при другите.
 

Djack

Редовен Потребител
По това, което виждам са сложили по-качествени и по-голям на брой лещи отколкото при другите.
По-големия брой лещи не винаги означава по-добра оптика! Пада светлосилата, ако не са наистина много качествени.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами не знам, не разбирам, никога не съм гледал през скъпа оптика, за мен Елемента за 1000 лв гледа повече от добре. Иска ми се да погледна през някой шмид за 10 бона, да видя чааак толкова ли е голяма разликата. Аз до увеличение 20 виждам кристално, чак на 22-24 почва леееко да мътнее, ако е сумрак или облачно. Генерално ми харесва, че всичките им модели идват с доживотна гаранция. Дори не питат, просто ти я сменят, ако имаш проблем.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами не знам, не разбирам, никога не съм гледал през скъпа оптика, за мен Елемента за 1000 лв гледа повече от добре. Иска ми се да погледна през някой шмид за 10 бона, да видя чааак толкова ли е голяма разликата. Аз до увеличение 20 виждам кристално, чак на 22-24 почва леееко да мътнее, ако е сумрак или облачно. Генерално ми харесва, че всичките им модели идват с доживотна гаранция. Дори не питат, просто ти я сменят, ако имаш проблем.
За да продължиш да си харесваш оптиката, не гледай през Шмид...
 

Коцкар

Редовен Потребител
Най добрите оптики през които съм гледам са Vortex със някакво малко проближаване 2-14 или 16 и също Nikko sterling и 2те около 1500-2000лв. Във сравнение с моето discovery VT-T за 550-600лева разликата в чистотата на стъклото е много голяма. Например на 8-10 увеличение можеже да види кристално ясно дупки в мишената на около 350 метра докато аз със моето discovery едвам ги виждах и то леко мъгливо на 24 увеличение. На сайта и на 2те оптики пише, че изпозлват японско стъкло и според ето тизи тип правещ ревю на малки оптики LPVO и няколко други YouTube блогъри за големи оптики разказват, че най добрите оптики имат японско стъкло но не знам от коя фирма и следващите които се доближават по качество оптики били със стъкло от филипините. Но от този месец пуснаха ето това видео в което говорят че китайците са запопнали да правят и те добро стъкло и първите оптики с това стткло са primaryarms така че скоро се очаква китайците да почнат да бълват качествени оптики но сигурно ще отнеме 1 година.

 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз много искам да пробвам VectorOptics Taurus, така и се тача още преди да взема Елемента, май за 660 лв ще е доста добре , в миналото колегите са ги купували за 1000+ . 5-30х56 е , някой от София ако има такава дали можем да се срещнем да я пробвам само! Искам да си купя такава и да я оставя на Крал-а , а на новата пушка да си оставя Хеликса. Ако някой би ми помогнал с тест-драйва , много ще съм му благодарен!
 

Коцкар

Редовен Потребител
Аз много искам да пробвам VectorOptics Taurus, така и се тача още преди да взема Елемента, май за 660 лв ще е доста добре , в миналото колегите са ги купували за 1000+ . 5-30х56 е , някой от София ако има такава дали можем да се срещнем да я пробвам само! Искам да си купя такава и да я оставя на Крал-а , а на новата пушка да си оставя Хеликса. Ако някой би ми помогнал с тест-драйва , много ще съм му благодарен!
Според мен скоро ще има много по-добри и по-евтини предложения освен ако не наложат някое ембарго на китай тогава добре ще цъфнем.
 

harorolbaro

Потребител
Аз много искам да пробвам VectorOptics Taurus, така и се тача още преди да взема Елемента, май за 660 лв ще е доста добре , в миналото колегите са ги купували за 1000+ . 5-30х56 е , някой от София ако има такава дали можем да се срещнем да я пробвам само! Искам да си купя такава и да я оставя на Крал-а , а на новата пушка да си оставя Хеликса. Ако някой би ми помогнал с тест-драйва , много ще съм му благодарен!
Имам VectorOptic Continental 4-24x56 и Dyscovery HD 5-30x56
В София съм и можеш да ги видиш по всяко време след предварителна уговорка.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Според мен скоро ще има много по-добри и по-евтини предложения освен ако не наложат някое ембарго на китай тогава добре ще цъфнем.
Предубеден съм към безмаркови евтини китайски оптики, но пък може и да греша. Напоследък китайците правят доста качествени продукти, естествено, които са и с по-висока цена…
 

Коцкар

Редовен Потребител
Предубеден съм към безмаркови евтини китайски оптики, но пък може и да греша. Напоследък китайците правят доста качествени продукти, естествено, които са и с по-висока цена…
Е така е до преди 10 години имаше приказка китайски боклуци после iPhone, започнаха да правят ама пак си ги купуваха после и Volvo и сега малко неща не се правят там и още по малко неща са без части от китай. Но то каквото и да започнеш се учи с проба грешка от първия път нищо не става.
 

harorolbaro

Потребител
И двете Китайчета ги тормозя от близо 3 години на огнестрелни оръжия в 308win. да си стрелкам надалеко и нямам никакви проблеми с тях. Механиката превъзхожда не малко притежавани от мен оптики от реномирани европейски производители.
 

gary m

Редовен Потребител
Vector continental, 4-24x56.
Пор високо стандарт от Taurus. Аз имам.
Тази модел само за Англия. 700 лв.
Taurus, 5 години назад, 700 лв.
Continental страхотна. :)
 

Attachments

  • IMG_20230404_180544.jpg
    IMG_20230404_180544.jpg
    198.3 KB · Прегледи: 44

sts1969

Редовен Потребител
най добрите оптики имат японско стъкло
Не съм съгласен с подобни твърдения, в такъв случай защо японските гиганти Сони и Панасоник ползват оптики, съответно Сони на Цайс, и Панасоник на Лайка ??? Да не споменавам марки като Карл Цайс и Сваровски...който съм сигурен че не са с японски стъкла. ???
 

niki 67

Потребител
Сигурно е дъвкано многократно, но коя е най добрата оптика в ценовия клас +-1000лв според вас? Липърс, Вортекс Елемент или някоя друга?
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Сигурно е дъвкано многократно, но коя е най добрата оптика в ценовия клас +-1000лв според вас? Липърс, Вортекс Елемент или някоя друга?
До 1000лв високия клас на дискавъри също е доста добре.
 

Georgi777

Новодошъл
Продавам оптика Diana 6-24х44,
използвана много малко само на PCP пушка и е неразличима от нова.
Халф Мил Дот скала,с монтажи 11мм.
Цена 120 лева.
Тел.0884 80 63 66
 

Attachments

  • IMG_20230405_161119.jpg
    IMG_20230405_161119.jpg
    379.1 KB · Прегледи: 33
  • IMG_20230405_161154.jpg
    IMG_20230405_161154.jpg
    369.5 KB · Прегледи: 33
  • IMG_20230405_161236.jpg
    IMG_20230405_161236.jpg
    367.2 KB · Прегледи: 32
  • IMG_20230405_161259.jpg
    IMG_20230405_161259.jpg
    380.8 KB · Прегледи: 31
  • IMG_20230405_161329.jpg
    IMG_20230405_161329.jpg
    398.7 KB · Прегледи: 31
  • IMG_20230405_161356.jpg
    IMG_20230405_161356.jpg
    487 KB · Прегледи: 31

lynx

Редовен Потребител
Георги, пусни си обявата в раздела Купува/Продава. Тук в темата за оптиките по-малко хора ще видят какво продаваш и шанса да се продаде съответно е по-малък.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Аз много искам да пробвам VectorOptics Taurus, така и се тача още преди да взема Елемента, май за 660 лв ще е доста добре , в миналото колегите са ги купували за 1000+ . 5-30х56 е , някой от София ако има такава дали можем да се срещнем да я пробвам само! Искам да си купя такава и да я оставя на Крал-а , а на новата пушка да си оставя Хеликса. Ако някой би ми помогнал с тест-драйва , много ще съм му благодарен!
В момента Taurus има намаление 25%
 
Нагоре