ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Tightened everything up and let rip at an A4 page from 20m.

Result - 2 shots 80mm down and 60mm left, touching each other. Bearing in mind GreySkull's instruction to maintain optical centre, and that the scope has been optically centred at the factory, I immediately loosened it up, added the shims from my Lynx setup and tried again, without adjusting the turrets.
Result - Around 20mm high and 20mm right. A quick removal of some shimming (Coke can strips) and I was inside a 10mm circle at 20m.

Took it back to 30 meters and completed the zeroing with around 7 clicks each way.

Затегна всичко и се оставя да се откъснете А4 страница от 20m.

Резултати - 2 изстрела осемдесет мм и шейсет милиарда mm наляво, се докосват една друга. Имайки предвид GreySkull инструкция за поддържане на оптичен център, и че обхватът е оптически центрирана в завода, аз веднага го разхлабени, добави шайбата от Lynx моята настройка и се опита отново, без адаптиране на кули.
Резултати - около двадесет милиона mm висок и 20 мм право. Едно бързо отстраняване на някои ДОПЪЛНИТЕЛНА ЕКСТРУДИРАНА (коксови Могат ленти) и аз бях вътре 10 милиметър кръг най-20m.

Прие го обратно на 30 метра и приключи на "зануляване" с около 7 кликвания във всяка посока.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според инструкцията на Фалкона, оптикта също идва с настроен "оптичен център" и не е препоръчително той да се измества.
Което ме навежда на мисълта, че е "хубава оптика" по думите на Стели. :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Аз също не го измествах "оптичния център", а както казва Стели с подлагане на мотажите, защото моите монтажи са по-обикновенни я докарах в "нула на прострелката"
Въпроса към Стели е на колко метра сложи мишената когато насторйваше монатажите за съвпадение на "оптичния център"?
Благодаря предварително.
:cheers:
 

stelibg

Потребител
Значи монтирам оптиката на регулируеми монтажи ATP61 {ATP66 са по-регулируеми (хоризонтал/вертикал)}, докато ATP61 - само по вертикала. Поставям Мишената на 23 метра - там ми е нулата. Започвам да стрелям. Като повдигам задния край на оптиката с помощта на монтажите, не на туретите. По хоризонтала имаше незначително отклонени (по спомени 7 клика на 23 метра). Хоризонталната настройка я правя с туретите.

Това е.
А и затягам монтажите, разбира се :)

http://www.tawnadoairguns.com/30mm_mounts.php - моите са купени от тук.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Благодаря Стели за отговора.
Аз направих същото само, че подлагах на монтажите.
Разстоянито беше 25 метра защато на мен там ми е нулата за да може всички корекции да са в една посока на тумблера.
И тези корекции по вертикала да се събират в едни оборот на тумблера, като само 8 и 9 метра ги милдотвам.
:cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
pavloff написа:
Аз направих същото само, че подлагах на монтажите.

Павка, доста трябва да си подлагал на предния монтаж заради наклонения уивър. Ползваш ли го или го премахна?
 

mamawaits

Потребител
T50 FT has a low adjustment range of around 30MOA total due to the 5x magnification ratio and high top end magnification. As a result we recommend the use of adjustable mounts/rings and or a tapered rail/base in conjunction with this
scope http://falconoptics.com/pdf/T50FT%20Manual.pdf = http://www.opticswarehouse.co.uk/prodde ... =452 или Sportsmatch ATP61 , ATP66 или ChairGun / tools / scope shims

scope shims : The applet will now calculate the amount of shim required to place between the rear scope mount and the scope body. This will raise the rear of the scope slightly (tilt it downwards) so that, with the scope still optically centred, the rifle is zeroed at the chosen range.
· Select the correct shim thickness (use a slice of old photographic film or layers of aluminium foil).
 

DANNY

Редовен Потребител
Поставям Мишената на 23 метра - там ми е нулата.
Разстоянито беше 25 метра защато на мен там ми е нулата за да може всички корекции да са в една посока на тумблера.

Аз ли нещо не ви разбирам или вие наистина имате подобни параболи?
Това ли ви е параболата наистина?

Clip-10.jpg
 

stelibg

Потребител
DANNY написа:
Поставям Мишената на 23 метра - там ми е нулата.
Разстоянито беше 25 метра защато на мен там ми е нулата за да може всички корекции да са в една посока на тумблера.

Аз ли нещо не ви разбирам или вие наистина имате подобни параболи?
Това ли ви е параболата наистина?

Да, такава ми е параболата. По този начин въртя тумблера с кликовете само в едната посока
 

DANNY

Редовен Потребител
stelibg написа:
Да, такава ми е параболата. По този начин въртя тумблера с кликовете само в едната посока

Не мога да разбера какво печелиш с това?
Освен, че имаш много на брой кликове в големите метри м/у .....46, 48, 50-ти метър
По колко клика имаш м/у тези метри!?
Аз винаги съм се стремил точно тия кликове да ги намаля като бройка!
Т.Е. и ако не премериш точно разстоянието все пак да имаш шанс за попадение.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дани печели, че опасността от превъртане на тумблера е сведена до минимум.
Сам ти си споделял случай в Търново, когато помисли, че си прецакал нещо пушката си и те изби стедуна пот.
С най-добри чувства, защото знам, че разбираш от майтап.
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
djoko написа:
Спрях се на това , какво ще кажете ?
http://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=optic&level1=Reticle/Illumination&level2=&itemno=SCP3-U312AOIEW&status=&mtrack=3m

На Диана 48 ще се качва , ще се ползва за стрелба за кеф , не толкова по мишени .
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ники, аз тази процедура с подлагането я направих преди 1 година. За сега няма проблеми с оптикта. Всичо върви добре по нея.
Не ми е създвала проблеми, да чукна на дърво. Мисля да карам така за сега.
Благодара на всички включили се в дискусията.
Успех.
 

angelmr

Редовен Потребител
Пак един въпрос от мен.
Случайно някой тук да има по-мощен лазер? Интересува ме нещо от 50mW нагоре. Искам да пробвам дали един апарат в института ще мога да го ползвам по два различни начина, но преди да искам пари трябва да разбера дали идеята въобще работи.
 

usera2

Потребител
angelmr написа:
Пак един въпрос от мен.
Случайно някой тук да има по-мощен лазер? Интересува ме нещо от 50mW нагоре. Искам да пробвам дали един апарат в института ще мога да го ползвам по два различни начина, но преди да искам пари трябва да разбера дали идеята въобще работи.
Оптически прибор Лазер химикалка зелен Имам такъв. На него пише, че е 100 mW, ама колко може да се вярва на чайниците ;). Иначе е кораво нещо. Имам го от две години и го ползвам за да "разхождам" с него кучето си ;) Гони точката като див. Покритието му почти нацяло се излющи от ползване, но си бачка.
 

angelmr

Редовен Потребител
Според описанието от линка вероятно е под 5mW. Не съм сигурен каква мощност ще ми свърши работа. В една публикация ползват 20 mW червен, но там ползват охлаждана с течен азот ССД матрица като датчик. А аз с такова нещо не разполагам, което означава че трябва да компенсирам с увеличение на мощността. Но не знам с колко точно ще се справи моята оптика. Иначе такъв като твоя ще пробвам, но се съмнявам ще ще изкарам спектър с него.
 

terzosub

Потребител
Моля дайте мнение за тази марка оптики.Днес разглеждах една такава оптика и много ми хареса но имам и нужда от по компетентно мнение от моето,спрял съм се на 3-9x32 и 3-9x40.Моля помагайте.
 

adro

Потребител
Искам да попитам по заещите от мен, как да калибровам глух отвор ф8мм дълбок 22мм -матеяла е месинг.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Въпроса е зададен доста общо. За да се отговори по-конкретно е необходимо да се уточни:
1. Какъв е допуска на размера Ф8?
2. Какъв е класа на грапавост, който трябва да се получи?

Освен това е важно дали отвора тепърва ще се пробива или вече е пробит? Ако вече е пробит какъв е текущия размер, който се е получил и трябва да се калиброва?
 

staif

Редовен Потребител
adro написа:
Искам да попитам по заещите от мен, как да калибровам глух отвор ф8мм дълбок 22мм -матеяла е месинг.

До колкото са ми познанията-с фиксов райбер но не" на ръка".. :cheers: Тук който е стругар -има думата ;)
 

adro

Потребител
Отвора ще се пробива тепърва,за момента е 6.4
допустимото отклонение е 1 стотна.
за глаткоста коллкото може
 
Нагоре