ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

ininia

Потребител
ФТКС
Приятели,имайте пред вид,че голяма част от тези дрехи не са носени,а залежали в големите магазини на зап.Европа.Особено това се отнася за дамските дрехи ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Имаше репортаж по НОВА как собственици на столични бутици си "пазаруват" "нова" стока от прясно заредените секънд хенд ;).Пратих жената веднъж да ми купи 3-4 тениски за работа от "килата". Ми.......издържаха 5-6 години почти без да си променят форма цвят и каквото и да е.Чисто новите ми тениски (не от по 5 лв) изкарват в най-добрия случай два пъти по-кратко и то при много по-малко натоварване(цикли пране-сушене и т.н.).Теглото ми по-рано често варираше в широки граници(+/- 20 кг).Ако си купя нова дреха когато съм в една от двете крайности,често остават обличани 1-2 пъти и след първото пране и после само пълнят гардеробите.Имам и такива необличани никога купени от мен и особено пък подарени.Като ми падне сгода(подходящ човек) ги подарявам.
 
A

Anonymous

Гост
Преди години си купих уникално кожено яке от магазин за "дрехи на кило". Не знам каква точно беше кожата, тънка но здрава, може би свински бокс. Ако не бях пораснал доста над размера му (за разлика от Дидарай, моето вариране беше само в + по онова време), сигурно още щях да го нося. Такава добра изработка не съм виждал преди, а и след това.
 

rifle

Потребител
:)И моето мнение е-за! В повечето случаи тези дрехи издържат повече отколкото нашите(точно както каза и колегата didarai)Освен това живях навън и жена ми(а тя е голям любител на втора ръка) просто ми показваше дрехите в тези магазини,които предната седмица бяха в нормалните магазини.Наистина последните бройки дрехи отиват във втората ръка(в повечето случаи).Но дори и тук често купуваме дрехи които са с етикет( т.е.-brand new) ^-^
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте , имам едно питане за подходяща/издържаща оптика на Диана 48, без тунинг е пушката .
 

petkof

Редовен Потребител
djoko написа:
Здравейте , имам едно питане за подходяща/издържаща оптика на Диана 48, без тунинг е пушката .
Първото условие е да монтираш оптиката към пушката, посредством моноблок "дампа".После можеш да избираш от малък кръг издържливи оптики, които са проверени с времето и практиката.Дианата има свойството да разбива и най-коравите оптики.Сега не мога да ги изброя но първата, за която се сещам е Гамо 20Х2,5! :):cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
3-9x32 или 3-9х40 на Лийпърс от TS серията.Най-яките оптики за по-мощни пружинки,които съм ползвал.
Първата издържа 20к+ изстрела с 19-28дж ,втората я ползвам вече трета година.
А,да - дампа моноблок съм ползвал винаги.
 

petkof

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
3-9x32 или 3-9х40 на Лийпърс от TS серията.Най-яките оптики за по-мощни пружинки,които съм ползвал.
Първата издържа 20к+ изстрела с 19-28дж ,втората я ползвам вече трета година.
А,да - дампа моноблок съм ползвал винаги.
Без дампа моноблок, втората при мен издържа само прострелката от 50-100 изстрела, а първата не смея да я сложа на Дияна.Държа си я на Метеора АР 1000, и той е с ГП и скорост от 200 м/с с 0,94 гр. :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Първата при мен премина през Диана 350М и Диана 38 за по няколко месеца и после се задържа 2 години връз
Вайраух90.Първо задната леща почна да се цепи по периферията,но я фиксирах с някакъв еластичен поксипол и нещата заспаха,но после тумблерите сдадоха багажа.
 
A

Anonymous

Гост
Колеги издирва се под дърво и камък:

Leapers 30mm SWAT 3-9X44 Full Size A.O. Range Estimating Mil-Doт - Model SCP3-P3944AOLW

Ако някой го срещне някъде ще съм много благодарен :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Само за протокола да отбележа, че и Фалкон Т50ФТ много прилича на ЗОС външно, но е доста по-добър от него.
Не казвам, че по-добър от Биг Нико, но си заслужава парите.
По нашите ширини се появи и втори Фалкон, но нека собственика да сподели.
;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз немога да си обясня, какво толкова не му харесвате на ЗОСа? :eek:
ЗОСа си е една пефектна оптика.
Като съпоставиш цена/качество е повече от добре!
...Направо е СУПЕР!
Аз две години имах 10-40х50 и бях мног доволен. Сега мисля, че и "Динката" е доволен от него.
От време на време даже ме е яд защо го продадох. Парите изчезнаха за една седмица НО аз вече си нямам отика (имам предвид ЗОСа) :wall:


fatalen написа:
Рачо, като гледам, такава друга оптика няма!
По спецификация тръбата й е 1,378 inch или около 35мм!


А на МАРЧ, колко е?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС

andi

Редовен Потребител
DANNY написа:
Аз немога да си обясня, какво толкова не му харесвате на ЗОСа? :eek:
ЗОСа си е една пефектна оптика.
Като съпоставиш цена/качество е повече от добре!
...Направо е СУПЕР!
Аз две години имах 10-40х50 и бях мног доволен.

Какво общо има моето питане с това дали харесваме ЗОС ???
Оптиките ми се видяха с интригуващи ме параметри : 2-20х44 , 3-30х56 , 2-16х42 . Обаче никаде не намерих цени ?
Обаче пише "произведено в Япония " ! ! !
http://www.visionking.com.cn/en/product ... 4&c_pid=19

пп. Иначе за мен тези Зосоподобни оптики с параметри "10-40хнещо си " никога не са представлявали интерес .
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Visionking Rifle Scopes могат да бъде ваши само за...

Visionking 10-40x56 -> £210 включваща транспорта до БГ.

Visionking 3-30x56 -> £295 включваща транспорта до БГ.

Visionking 2-20x44 -> £265 включваща транспорта до БГ.

;)
 

DANNY

Редовен Потребител
andi написа:
Какво общо има моето питане с това дали харесваме ЗОС ???
Оптиките ми се видяха с интригуващи ме параметри : 2-20х44 , 3-30х56 , 2-16х42 . Обаче никаде не намерих цени ?
Обаче пише "произведено в Япония " ! ! !
http://www.visionking.com.cn/en/product ... 4&c_pid=19

пп. Иначе за мен тези Зосоподобни оптики с параметри "10-40хнещо си " никога не са представлявали интерес .

В четири поредни поста след твоето питане се спомена "ЗОС"
Моя пост е ПЕТИЯ в който се споменава "ЗОС"! Ти защо избра петия пост за да го цитираш?!
Аз ще ти отговоря така:
Че на твоето питане някой е отговори и е забърка името "ЗОС"! :)
Елементарно, аз отговарям на него и други, които са се интересували или се триумят относно подобна оптика! т.е. отговарям на тях. :)

А какво теб те интересува си е твоя работа. :yes: Която пък въопще мен не ме интересува. :pardon:

34мм!
Както и на много други висококачествени оптики.

Сега видях
http://www.marchscopes.co.uk/tactical-8x80x56/ Винаги до сега съм си мислел, че са 35мм. ???
...затова се и изненадах.
 
A

Anonymous

Гост
djoko написа:
Здравейте , имам едно питане за подходяща/издържаща оптика на Диана 48, без тунинг е пушката .

Благодаря ви момчета за отзивчивоста . Пушката е на авер , миналата година скъса кръста на един бушнел . Чул за гравирани кръстове и търси такава, все си мисля ,че не е гаранция ,че ще е по стока ама ... той е в щатите в момента и би направил по лесно правилния избор ,ако му се помогне .

Няма се правите че не ме познавате :) Поздрави !
 

vanko

Редовен Потребител
Може би някой ще иска да узнае коя е най скъпата пушка в света :eek: Ето я,инкрустация от 24-каратово злато и слонова кост.Цената и е 520,000 Евро :)

_Ф-М_ПАКИСТАН_40907_29216596.jpg


24-КАРАТОВО_ЗЛАТО_7da2f_29216608.jpg


500.000ЕВРО_f6a8b_29216571.jpg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
vanko написа:
Може би някой ще иска да узнае коя е най скъпата пушка в света :eek: Ето я,инкрустация от 24-каратово злато и слонова кост.Цената и е 52,000 Евро :)

Не се заяждам, но къде пише, че е най-скъпата!
Защото аз преди 2 години ходих в един магазин в Лондон и............................................ излязох много бързо ;) ;) ;)
Помислих, че съм влезнал в магазина на Бентли и са объркали стоката нещо :D :D :D
 
Нагоре