ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

vanko

Редовен Потребител
Направих корекция :yes: Сбъркал съм само с една нула (признавам си) :) Ама то как да не збъркаш,такива цифри май са непонятни за нас ???
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) така може :cheers: и на мен ми се видя нещо много ефтинка на база материалите ;)
 
A

Anonymous

Гост
А аз се чудя твърд материал като слоновата кост как ще поема отката ???
 

andro

Потребител
Винаги ще има хора които знаят как да се възползват от суетата на богатите -коли ,оръжие .Иначе те за какво ще си харчат трудно спечелените пари.От друга страна ако нямаше богати меценати ,как щяха да се появят всички произведения на изкуството?На кого му пука за отката ,важни са цената и униката.Как виждате собственика на тая слонокостова ,24 каратова пушка на сафари с нея? Вместо ръхохватка като слонски хобот ,можеха да я направят да прилича на някой друг орган.Тогава собственика щеше да се хвали, че е хващал слон за...яЯ какви 9 мм. муниции продават :)
 

Attachments

  • expensive-bullet-amethyst.jpg
    expensive-bullet-amethyst.jpg
    7.5 KB · Прегледи: 92
A

Anonymous

Гост
А бе друго си е да умреш (или пък животно ) от специален (богаташки ) куршум . ;) ;) ;) ;) Усещането за пари и то много , когато умираш , е доста важно . ;) ;) ;) :p :p
 
A

Anonymous

Гост
Нееее..... Не да се ползва от богаташи, а да се ползва за богаташи ;)
 
A

Anonymous

Гост
Спрях се на това , какво ще кажете ?
http://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=optic&level1=Reticle/Illumination&level2=&itemno=SCP3-U312AOIEW&status=&mtrack=3m
 

DANNY

Редовен Потребител
djoko написа:
Спрях се на това , какво ще кажете ?
http://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=optic&level1=Reticle/Illumination&level2=&itemno=SCP3-U312AOIEW&status=&mtrack=3m

На каква пушка ще я слагаш?
За какво ще я ползваш?
Между кои оптики си правил избор?
Колко пари си готов да отделиш за оптика?
Дай повече нинформация!
Иначе на снимката оптиката изглежда лъскава с много на брой безсмислени екстри :)
 

TeXHo

Потребител
djoko написа:
Спрях се на това , какво ще кажете ?
http://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=optic&level1=Reticle/Illumination&level2=&itemno=SCP3-U312AOIEW&status=&mtrack=3m

Оптика с малко увеличение и страничен паралакс (фокус), малко неоправдано ми се струва. Като цена ще е доста по-скъпа от АО оптика. Като здравина едва ли ще е толкова здрава като АО оптика. Имайки предвид на каква пушка ще се монтира, здравината е критична. От друга страна, страничния паралакс си е огромно удобство, дори на оптика с малко увеличение.
Аз лично бих заложил на АО оптика, заради здравината.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Прочетох във форума на африканерите, специално за Фалкона, че оптиката идва с фабрично настроена опическа нула на тумблерите. И, че не е желателно те да се местят след като се сложи на пушката, а да се регулират монтажите така, че оптическата нула да съвпадне с механичната нула на пушката на 25 метра.
Мислите ли, че това е от съществено значение при настройка на оптиката?
При Никото така ли е?
Моля колегите с опит да изкажат мнение
Благодаря предварително
 

DANNY

Редовен Потребител
Защо на 25м?
Дефинирай "фабрично настроена опическа нула на тумблерите" и "механичната нула на пушката"!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
До колкото схванах с гугъл преводача оптиката идва с настроени тумблери на 21 ярдя да бие на център.
Тоест като сложим оптикта на пушката, не местим корекциите, а чрез монтажите правим така, че оста на оптиката да съмпадне с оста на пушката. Или с други думи, не местим корекциите, а подлагаме на монтажите докато докараме пушката да бие на 25 метра на център.
 

DANNY

Редовен Потребител
Това ми звучи малко страно.
Имам предвид, че при различна скорост и различни проектили би трябвало да стреля на различно място.
Т.е. как така е настроена да стреля на 21 ярда ??? 21 ярда са по-близо до 20м а не до 25м.
Същевремено ако говорим за ФТ тая прострелка е нереална! Незнам някой да прострелва на тая дистанция 20м.
От друга страна ако говорят че трябва да се гони "оптичния центъ" т.е. оптиката да работи в средните обороти на тумблерите, да не е в края то тогава излиза, че оптиката не е много читава има явно някакво кривене на паралакса.
Това вече го говорихме някъде назад в темата.
Пламен "Сър Джон" бе казъл, че с неговото Никко в момента работи на един от крайните обороти и че незабелязва промяна в стрелбата.
Аз също с моето Никко съм на един от крайните обороти.
Стели и той бе правил различни експерименти. Ако се не лъжа той бе повдигнал въпроса.
Всъщност ти винаги можеш да си върнеш оптиката към среден оборот ако забележеш някакво изкривяване в паралакса.
Дай линк към пост на африканците!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Initial setup

Before putting the T50 through its paces, we focused the eyepiece and checked the scopes optical centre versus mechanical centre. It is always better to use an optically centred scope as this is where you get the optimal use of the glass.

The turrets are factory preset to mechanical zero and the manual states a total adjustment range of 30MOA. I however, found 33MOA of windage and 35MOA of elevation adjustment before the turrets came to a nice positive stop. The turrets were reset to mechanical centre, 16.4MOA for windage and 17.4 for elevation.

I then proceeded to set the optical centre with the use of 2 V blocks. The optical centre was found to be 13.4MOA from the left, 19.4MOA from the right, 19MOA from the top and 16MOA from the bottom of the turrets adjustment range.

първоначална настройка

Преди да поставите T50 чрез своите крачки, ние се фокусирахме на окуляра и проверени оптичен център на обхват в сравнение с механична център. Той винаги е по-добре да се използва оптически центрирана обхват, тъй като това е, където можете да получите на оптималното използване на стъклото.

Кули са фабрично зададени на механични нула и ръководството заявява пълната гама корекция на 30MOA. Аз обаче намерих 33MOA на хоризонтала и 35MOA, на кота корекция, преди да дойде кули на хубаво положителен стоп. Кули са възстановите механична център, 16.4MOA за съпротивление на въздуха и 17.4 за издигане.

След това продължи да настроите оптичен център с използване на 2 блока от V,. Оптичната център е установено, че 13.4MOA от ляво, 19.4MOA от правото, 19MOA от горната и 16MOA от дъното на корекция кули.
 

stelibg

Потребител
pavloff написа:
До колкото схванах с гугъл преводача оптиката идва с настроени тумблери на 21 ярдя да бие на център.
Тоест като сложим оптикта на пушката, не местим корекциите, а чрез монтажите правим така, че оста на оптиката да съмпадне с оста на пушката. Или с други думи, не местим корекциите, а подлагаме на монтажите докато докараме пушката да бие на 25 метра на център.

Хубавите оптики идват с настроен "оптичен център", а не са настроени за никакви метри. Никой не може да предположи на какво ще я сложиш тази оптика, че да ти "сетне" нулата.
Sightron-а ми е настоен на оптическия си център, а нулата я догоних с регулируеми монтажи. Твърдо вярвам, че когато оптиката е в оптичен и механичен център работи по-добре.
 

DANNY

Редовен Потребител
@stelibg
Т.е. ти се стремиш с регулируеми монтажи да вкараш "оптичния център" в "нулата" на порострелка? Правилно ли те разбирам?
Ако не е там, какво отклонение забелязваш?
Какви монтажи ползваш? Предполагам Sports Match?
 
Нагоре