Неизбежна самоотбрана

SHADOW

Потребител
Искам да вметна, че АКО влезне крадец в домът ти през ноща и имаш куче дето ще го нападне докато си спите, отговорност носи само крадеца! Няма логика да носиш последствията, че апаша е решил да се прави на безстрашен! Какво, аз кучето да го вържа на повод в апартамента/къщата ли докато спя???
 

bor1968

Потребител
Неправилно сте изтълкували поста ми.
Не че и аз не бих се защитавал с тези средства, които предлагате.
Мен ме е яд, че в тъпата ни държава няма адекватни /законни/ методи за защита.
А пък съдебната ни система колко е адекватна :wall:
В момента, като няма точно и ясно формулирано, с какво и как можеш да се защитаваш /а не да се тълкува/, не се знае ако се влезне в съд какъв ще е изхода и кой ще е жертвата и кой агресора :crazy:. А това което твърдим са единствено предположения.
Така, че в момента не ми остава нищо друго, освен да се молия да не ми се случва. Пък ако ми се случи ще реагирам така, че резултата да е в моя полза и без да мисля за последствията.
 

usera2

Потребител
SHADOW написа:
Искам да вметна, че АКО влезне крадец в домът ти през ноща и имаш куче дето ще го нападне докато си спите, отговорност носи само крадеца! Няма логика да носиш последствията, че апаша е решил да се прави на безстрашен! Какво, аз кучето да го вържа на повод в апартамента/къщата ли докато спя???
Тя логиката казва, че имаш право и сам да се защитиш както намериш за добре ама не и в Абсурдистан :pardon: За да стане това което го казваш кучето трябва да бъде подбрано от подходяща порода за целта и взето предимно за това- пазач. Най-добре е да са две, че не се знае как ще бъде подготвен крадеца. Ако си го вземеш за домашен любимец то става член на семейството и няма да ти се иска да пострада евентуално.
Иначе два яки дого аржентино направо ще попилеят натрапника, никакъв шанс :yes:
 

SHADOW

Потребител
Абе мога да прежаля куче, котка.....ама жна, дете, родител, роднина - НЕ!
Че то колко хора комплексари имат пумита дето стават за пазачи - ротвайлери, питбули, немски овчарки, ит.н. и т.н.
И още нещо, ако апаша ми нарани животинката, ще го отнесе в съдът, като го сбарам докато му спасявам задника от ръфане (ама и аз съм един съдист).
 
A

Anonymous

Гост
След като му извадиш задника от устата на домашния любимец, е добре да приложиш първа помощ. Раните трябва да се третират, за да се спре евентуална инфекция. Гледай да имаш подръка силен разтвор на йод >:D
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Хммм... замисли ме. Куршумчета като старозагорските, само че от сол.... И бой в дупарата на натрапника ! После поне седмица ще си топи задника в леген с топла вода...
 

SHADOW

Потребител
CaMyPau написа:
Хммм... замисли ме. Куршумчета като старозагорските, само че от сол.... И бой в дупарата на натрапника ! После поне седмица ще си топи задника в леген с топла вода...
Това вместо тейзър а? ;)

А помощ ще е последното дето ще му дам....ще натискам раните с пръст и стъпало >:D Нали ви казах че съм малко съдист :p
 

didarai

Редовен Потребител
Мани го тейзър-а.Вземаш едно чепаре и...........засичаш.Може и по-тежичко олово отпред + тройка,ама рибарите по-добре знаят .Къде ще ходи? ;) :crazy:
 

azzaro

Потребител
По нашия край му казваме "търмък",слагаш десетина тройки възможно по-голям номер и яка корда,аз лично не одобрявам метода за риболов ,но май вече има и друго предназначение ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Шегата настрана, имам зверски люти арнаутски чушки, накиснати в 95 % спирт :crazy: :crazy:Чушките са смлени и изсушени и са 3:1(спирт - чушки).Така приготвената смес само ако я подушиш от половин метър и почваш незабавно да кихаш.Изтегля се в 50 кубикова медицинска спринцовка(може и в 2-3 спринцовки) и си ги слагаш на удобно место във външно вертикално джобче на чантичката за през рамо.Ако изцъркате сместа на някого в лицето моментално ще му изкипят очите ;) ;) ;) :lol:Лесно за приготвяне, евтино и ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ефикасно срещу хора и всякакви животни.Спринцовката мята доста надалече ;) :D
 

DANNY

Редовен Потребител
Забравих в коя тема пишехме за кучетата.
Ако съм се объркал, моля някой модератор да премести поста ми!

От днес: :wall:
Кучета разкъсаха 88-годишен мъж в София
http://btvnews.bg/bulgaria/kucheta-razk ... ofiya.html


...Мамка му, това също трябва да се тълкува, като "Неизбежна самоотбрана" :rambo:
 

sig_556

Потребител
Нищо чудно по темата.Управляват ли крадци, ще защитават крадците ,които крадят директно от хората.
 

DANNY

Редовен Потребител
"Неизбежна самоотбрана"
...Едно добро решение с/у пумиярите :yes:
 

Attachments

  • a9c18ada2472604f81f096102ac2b578_s.jpeg
    a9c18ada2472604f81f096102ac2b578_s.jpeg
    131 KB · Прегледи: 107
  • ea1974e465d466057897aeda1336f3e4_p.jpeg
    ea1974e465d466057897aeda1336f3e4_p.jpeg
    22.3 KB · Прегледи: 268

FreeMan

Редовен Потребител
Този трябва да им един джоб резервни кокалчета за ръце... ;)
Точността с такова устройство е много ниска.
Няма по-добро от стария изпитан чатал + много практика.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Искаш да си подготвен с нещо подобно, но същевременно малко и ефективно(това на снимките е доста габаритно за джоба, а пък разглобено да си го носиш!?!??)?
Правиш си чаталче с височина 8-10 см от стоманена тел 4-5мм, ластик без мешин и малко скобички от тел(като режеш косо с клещите за да са остри). До 15-на метра е много ефективно (жили по-силно и от оси), а ако си ербап и оставиш песа да ти дойде на 2-3 м, първия който уцелиш така започва да квичи, че останалите(ако ги има) също бягат. Върши работа и за разкарване на разгонени котки.
 

DANNY

Редовен Потребител
Реално това, което е на снимкта е сглобяемо.
Оста за която се дързи се вади, като се махат двете хромирани гайки отстрани.
Аз се изкефих на нестандартния дизайн.
 
Нагоре