Неизбежна самоотбрана

st_beer

Редовен Потребител
lynx написа:
Старци-разбойници има навсякъде и никой не е застрахован, че няма да влезне във война с изкукуригали дърти идиоти без работа.
Някои хора им е скучно и си търсят конфликти, за да си разнообразят всекидневието.
По блоковете винаги има някой, който е "Кварталната съвест".
За щяло и нещяло звъни по всякакви инстанции, вдига излишна врява и непрекъснато създава нови и нови интриги.
Знам прекрасно за какво става дума.Работя във фирма която пуска Интернет и няма ден без да имаме подобни срещи с някой от "Кварталната съвест"
Веднъж дори щяха да ми напишат акт за 500 лв заради това че съм отрязал клон на дърво което късаше кабел.
Такива ги има навсякъде. Никога не се влиза с тях в пререкание. Правиш каквото трябва тихомълком вместо да се разправяш с такива хора.
Примерно ако индивида Х му събират животните под терасата и му ги хранят там. Не трябва да влиза в пререкание с "Кварталната съвест" ами просто трябва да слезе и да сипи правилната храна на животните и да си реши проблемите вместо да се скара с тях "Кварталната съвест" и после да му отмъщават и т.н. Всеки има глава на раменете си не за да пази равновесие с нея ами трябва да се мисли преди всяко действие.
 

DANNY

Редовен Потребител
st_beer написа:
Явно си всеобщ "любимец" навсякъде с характера си и това не говори никак добре за теб.
Просто като прочетох мнението ти си направих този извод. Нищо лично и не се заяждам.
Това си е моето лично мнение и не го насаждам на никого.


Явно си позволяваш за пореден път да поставяш квалификации на човек, които си виждал един единствен път!
Това, че е твое лично мнение не те оправдава след, като го пишеш публично!
Моля модератор да се намеси!
 

Loki

Потребител
Даниеле, не знаехме, че имаш пистолет :D или армса в твоите ръце им се види като пищов.. ;)- ебаси ненормалните бабички.. :crazy: :mad:
Блока на мойта изгора ненагледна :D се намира на 300м по права линия от вас през булевард Бъкстон. Почти всяка вечер от тази посока се появява една яка глутница от 10-тина бая големшки охранени кучета. Тихи като индианци. Обаче доближиш ли става страшно! И на никой не му пука. Ние сме любители на котките, а там има 20-тина с всякякви размери и възраст под балконите. Тя е на първия етаж и има голяма асма чак до четвъртия (слава богу не е отрязана..). Котките се катерят по нея, ония отгоре ги гонят, отдолу ги чакат псетата и става мазало :exclaim:
Тя гледа два черни котака в тях които всеки ден си правят кратки разходки навън, и единия даде фира преди 2-3 седмици. Аз куче не мога да убия, освен при пряка заплаха и нападение. Та една вечер реших да се направя на мъж и излязох въоръжен с дръжка от метла и кучегон.. Ебати и кучегона- бегах кат вихрогон.. :crazy: ;) Може би на 5-6 вкупом не им действа ли... ???
Имам чувството, че се събират на глутници някъде по Манастирските ливади или Овча купел- скопени, нескопени, маркирани- всякви дизайни.. И на съответните органи подавахме сигнал- никва реакция... :-\
 

st_beer

Редовен Потребител
DANNY написа:
Явно си позволяваш за пореден път да поставяш квалификации на човек, които си виждал един единствен път!
Това, че е твое лично мнение не те оправдава след, като го пишеш публично!
Моля модератор да се намеси!

Това че съм написал мнението си какво мисля за написаното след твой пост не мисля че престъпление.Все пак сме свободна държава и всеки може да споделя това което мисли. Не съм ползвал нито обиди спрямо теб нито какво и било с което да те обиждам. Ти си ми най добрия приятел в тоя форум. Дори го пише о под аватара ми. Ако все пак с нещо съм те обидил или накърнил ИЗВИНЯВАЙ :rose: :rose: :rose:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Момчета, и при мен идваха от криминална полиция миналата година. Що бяха пратили тях - не зная. Едкин шашкънин /не е и дърт даже/ решил че аз съм му застрелял котарака. Добре че полицаите излязоха пичове. Единия даже ме пита дали стрелям бенчрест. Та намерихме обща приказка. Показах им че и аз имам котарак и обичам котките и си отидоха по живо по здраво. Даже ми казаха какво да напиша във обяснението... Никой не е застрахован от лудите...
 
A

Anonymous

Гост
CaMyPau написа:
Момчета, и при мен идваха от криминална полиция миналата година. Що бяха пратили тях - не зная. Едкин шашкънин /не е и дърт даже/ решил че аз съм му застрелял котарака. Добре че полицаите излязоха пичове. Единия даже ме пита дали стрелям бенчрест. Та намерихме обща приказка. Показах им че и аз имам котарак и обичам котките и си отидоха по живо по здраво. Даже ми казаха какво да напиша във обяснението... Никой не е застрахован от лудите...
Какво обяснение, бе!? Никой нищо не може да ти направи без доказателство. Твоя съсед има ли снимков материал как стреляш по котарака му? Има ли свидетели? Има ли труп? Има ли балистична експертиза на проектила, ако наистина е бил застрелян?

Някой си бил казал нещо си, щото си бил помислил, едно нещо...

На никого не си длъжен да даваш никакви обяснения, нито да показваш котки... ами, ако нямаше котка, какво - виновен ли си?

Като е толкова ербап, да заведе дело срещу теб. Ще му се изсмеят в съда и после ти го съдиш за клевета.

Знайте си правата, колеги и не давайте обяснения пред полицаи! Никога!

Който разбира английски, препоръчвам да гледа в Youtube филмчето Don't Talk to Police

www.youtube.com/watch?v=6wXkI4t7nuc
 

mystislav

Потребител
st_beer написа:

Имам един авер, на който мастиите подгониха дъщеричката му посред бял ден. На следващата сутрин Владиславово осъмна с 20-тина хайти по-малко. :rambo: .Доста ги обичам тия животинки. даже си имам 3. Но спред мен след като общините са ск***ни и не могат да се справят /или не искат/, то това е начинът. :rambo:
 

stelibg

Потребител
Вчера на 150 метра от Централна поща Враца два средноголеми помияра се опитаха да ме "изядът". Аз нямам даже и 16-ка в себе си :). Бях въоръжен само с GSM, ключове от колата, тези от вкъщи и една разписка за пощата. Запазих хладнокръвие и бързо си спретнах травматично оръжие във формата на снежна топка :)
Благодарности към властите - за това, че ми осигуриха високоадреналиново изпитание, и за това, че имаше достатъчно неизчистен сняг, за да мога да водя "битка" срещу помиярите. :wall:
 

praetorian

Редовен Потребител
Само да метна, все на някого може да му послужи в напрегнат момент:Нещото, което мен лично ме е спасявало - изслувам бързо колана от дънките и го превръщам в оръжие :rambo: :rambo:Токата е тежка, като го размахаш буха яко :crazy: :crazy:
 

didarai

Редовен Потребител
В колата имам "за всегико по нещо",но не ходя с оръжия по мен.Със смела крачка и подрънкване с ключовете(още от далеч и с едно на ум все пак),на няколко пъти съм вдигал глутница на крака и са се махали от пътя ми.За само надъхано куче също са ми вършели работа.Дрънчене на метал не им навява добри спомени и заедно с непоказвне на страх ги карат макар и с нежелание да се разкарат.При мен до сега винаги е вършело работа,но както и много други средства 100% гаранция няма.Има си зверове на които не им пука от нищо,но когато няма друго ключовете и навеждането все едно вдигаш камък имат добър ефект масово върху уличните помияри.Tрябва обаче отдалеч да се подходи и както казах с едно на ум.
 

traun

Потребител
след 30 мин. в предаването "удавете водещия" по нова ще има дискусия на тема законно лично орьжие
 

FreeMan

Редовен Потребител
За съжаление е тенденция по целия свят да отнемат оръжията от хората...
Няма как иначе да си наложат новият световен ред и да подчинят овцете под безумните си и многобройни закони потъпкващи свободата на личността.

Ето какво стана с Австралия
Видео

Наред са САЩ и край - вече всичко ще е под тотален контрол...
 

Attachments

  • Screen shot 2012-12-23 at 12.52.07 PM.png
    Screen shot 2012-12-23 at 12.52.07 PM.png
    182.2 KB · Прегледи: 93

lynx

Редовен Потребител
В Щатите има 250 милиона единици оръжие в ръцете на гражданите.
Да ги питам, как ще успеят да го изземат, ако променят закона? ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Просто прокарват закон и всичко се конфискува и нарязва.
Бунта ще се потуши със сила и пак ще стане.

Историята познава и по-големи крайности: видео
 

ininia

Потребител
ФТКС
Татеос,това което казваш за Щатите, няма как да стане.Такъв закон там е невъзможен - първо има няколко вековна оръжейна традиция и второ там има развита демокрация и никой конгресмен не може да си го позволи! :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ако беше така хората нямаше да се приготвят трескаво Видео

Тенденциите тръгват от европа, ООН и така по целия свят. Нещата се правят стъпка по стъпка докато всички държави са абсолютно прочистени от каквото и да е лично оръжие. Видео

Целта е обикновените граждани да са беззащитни и зависими, докато престъпници и терористи ще са вуоръжени до зъби и ще тормозят масите от "обикновени" граждани които са пазени от техните "правителства и държави"

Пълна демагогия и фалш - мощни износители на оръжие като Русия, Германия, Англия и т.н. са лимитирали гражданите си до нула в притежанието на каквото и да е над 16 или дори 7,5j а разпродават за милярди на арабския и терористичния свят, картели и престъпници оръжия за масово избиване в следствие на което отново обикновените граждани го отнасят.
Нелепо но факт.
 

stelibg

Потребител
FreeMan е прав - с всеки закон, който се приема правата на хората се ограничават. Когато въведоха уведомяването за ВО си казах "голямо шубе ги гони управляващите, щом и въздухарките броят"
Имам чувството, че откакто в Америка са дали права на негрите след това не се е случило нищо демократично. Само забрани.
Заявявам го откровено - искам като дойде "неканен гост" у дома, да притежавам законно оръжие и право да го използвам.
И всеки, "неканен гост" да знае, че където и да отиде може да го посрещнат с няколко грама олово.
 
Нагоре