Неизбежна самоотбрана

st_beer

Редовен Потребител
peko написа:
Искаш да си подготвен с нещо подобно, но същевременно малко и ефективно(това на снимките е доста габаритно за джоба)?
Правиш си чаталче с височина 8-10 см от стоманена тел 4-5мм, ластик без мешин и малко скобички от тел(като режеш косо с клещите за да са остри). До 15-на метра е много ефективно (жили по-силно и от оси), а ако си ербап и оставиш песа да ти дойде на 2-3 м, първия който уцелиш така започва да квичи, че останалите(ако ги има) също бягат.
На това му казвахме на времето скобарник или скобник . Такова като на снимката само че ги правихме доста по красиви.

retro-002.jpg


За муниции купувахме от пчеларските магазини така наречените пчеларски скоби. На времето бяха рязани и краищата им бяха точно по описания начин от peko. Кошмарно и безшумно "оръжие"
DSC07885.JPG


п.п
На помиярите само олово в тиквите. Върши прекрасна работа и никога вече не се спускат и спират да нападат завинаги. Съжалявам че правилата не позволяват да пусна снимки на укротени и дълбоко заспали такива.
 

sess84

Редовен Потребител
:) а при нас се казваше скобелник ;) при бездомни ще върши работа но само ако са по единично , кучета в глутница е много лошо нещо , гледам два броя маламути, тоя от аватара ми е 50кг със скобелник няма да стане, корав е като бивол незнам дали кучегоните не вършат работа
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
със скобелник няма да стане
Едно "хуманно" средство, което оставя "жилещ" спомен у животното, а те имат инстинкт да се пазят от жилещи хвъркати "неща"! Пробвай, ама после да не ти е жал за него. Като съм ги "дзънкал" от далече( но моят скобарник беше с по здравичък ластик), не ме виждат, а почват да се оглеждат наоколо "къде лети тая досадна оса".
 

sess84

Редовен Потребител
:) аа той като ме изнерви екшъна ако е само скобелник добре :yahoo: , разбрах какво имаш в предвид ама последния път като ги разхождах за малко да плащам крава :yes: бая луканки са това
 

Ivory

Потребител
За всички който живеят в райони с кучета , който преставляват заплахя за хората препоръчвам от такъв вид спрейове , не ми се е налагало да го пробвам но ми се струва ификастно средство за самоотбрана дори и срещо глутница кучета , освен това е по хоманно от методите описани по нагоре а и веднъж да напръскте едно куче то няма да си помисли да напада вече . http://www.pushka.eu/product/Средство-за-самозащита_Спрей-протект а това деиства и срещу хора http://www.pushka.eu/product/Средство-за-самозащита_Спрей-лютив-WALTHER-ProSecur-16-ml
 
A

Anonymous

Гост
Чувал съм, че кучетата изпитват ужас от звука на електрошокова палка. Вярно ли е?
Майка се прибира от работа по тъмно, в района има бездомни кучета, та съм й купил фенерче с електрошок и отделно спрей. Надявам се да не става нужда, ама ако стане, дано все едното да свърши работа.
 

sess84

Редовен Потребител
:) според мен нещо което издава силен звук или шум , пиратка или някаква силна тромба , кучетата имат фин слух
 

sess84

Редовен Потребител
само че , някъде бях чел че при агресивни кучета има обратен ефект , точния лек са строги мерки
 

lynx

Редовен Потребител
При всички кучета действа еднакво, без значение дали са агресивни.
Може да не подейства, само ако кучето е глухо или полу глухо, тогава не бяга чак толкова бързо ;)
Имам от години кучегон и съм експериментирал доста, с котките ефекта също е добър.
Все едно че някой им е кряснал силно в двете уши едновременно.
Но както и при другите стоки, така и при кучегоните има ментаци със съмнително действие.
Моят е Дейзър-Щатски и е с доста добър обхват.
 

praetorian

Редовен Потребител
За бездомни песове - само малък револвер с халостни.Бягат като ракети и не се и обръщат даже. :rambo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Лошото на всики тези варианти е когато често са те виждали в квартала, как разнасяш калъф с пушка! Всички "любители" на пумиярите инстинктивно ще са насочат към теб щом някое от любимете и кучета изчезне или още по-лошото само закуца. Един сигнал от "любителите" в МВР и си вкарваш страшен автогол!
...Не дай си боже да се обадят в някоя медия.....
 

TeXHo

Потребител
От нашия квартал изчезнаха поне 10 пумияра. Аз разнасям пушки всеки уикенд. Още никой не ме е потърсил.
 

DANNY

Редовен Потребител
Блазя ти!
А мен ме топнаха на кварталния без да съм стреля по нито едно куче!
Разлепиха анонимни, ръчно написани :eek: бележки по входовете на блоковете с моето име и адрес. Описващи как аз стрелям всяка вечер по кучета и котки :eek:

По-късно ще ти сканирам бежейката да я видиш. Снимал съм я и как седи залепена на вход на съседен блок.

В нашият квартал "любителите природозащитници" са много активни :wall:
 

lynx

Редовен Потребител
В нашата мила родина има сигурно 500 хил. въздухарки, защо пък точно теб са те нарочили?
Май ще трябва да го издириш този, който е разлепил бележките и да го "посъветваш" друг път да не ти лепи личните данни по входовете :mad:
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
В нашата мила родина има сигурно 500 хил. въздухарки, защо пък точно теб са те нарочили?
Май ще трябва да го издириш този, който е разлепил бележките и да го "посъветваш" друг път да не ти лепи личните данни по входовете :mad:


Проблема е, че ги хранят пред прозорците на мазетата. Там изсипват помия всякаква. Там се събират и кучета и котки, много ама наистина много. Само котките ги бяха докарали да един футболен отбор заедно с резервите. Аз живея на първия етаж. Полужението бе станало не търпимо. Съответно скочих да се разправям с двете жени. Те са само две но явно имат психични отконения защото не подават.
Отзрязах едино дърво/храст 2м високо на което котките се криеха от кучетата. Ненормалниците обаче ми изрязаха с трион под прозореца ми 50 годишна лоза, която бабами я е садила в момента в който сме се настанили в блока. :wall:
Стигал съм до почти :mad: ръкопашна схватка с мъжът на едната. В последния момент обаче се овладях. Представих си за секунда какво му причинявам и бях до там.
Надраха ми колата с тухла/блокче Ютонг. Сложена е на предния капак дръпната е с натиск от чистачките чак до бронята и е оставена пред колата.
Надраха колата с ключ отстрани. Имам 12бр 35-40 сантиметрови вертикални лини и една хоризонтална, която ги пресича.
Докато бях на почивка ми заляха ключалката на бравата с каноколит. :eek: 40 минути съм разпробивал бравата преди да можем да се приберем в апартамента.
Появиха се накрая и разлепените бележки из кввартала. Мнго бележки. Но те бяха най-голямата и грешка. Защото ненормалницата ги е е писала на ръка :yahoo:
Когато във вкъщи дойде кварталния за да види, кой е тоя дето стреля по котки и кучета аз му показах прибраните от мен бележки и снимките които съм направил и си поговорихме. Кварталния разбра веднага за какво става въпрос и тръгна да ги предопреждава, че съм готов да ги дам под съд.И от тогава всичко стихна.
Тихичко си се ненавиждаме и ме заобикалят от далеч.
Ето и белейките и снимки как ги е налепила из квартала.

Точно заради такива неноермалници написах, че ние с пушките сме на първо място в техния списък! ...и че никой не е застахован!
 

Attachments

  • DSC00960.jpg
    DSC00960.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 183
  • DSC00962.jpg
    DSC00962.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 152
  • DSC00963.JPG
    DSC00963.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 131

st_beer

Редовен Потребител
Явно си всеобщ "любимец" навсякъде с характера си и това не говори никак добре за теб.
Просто като прочетох мнението ти си направих този извод. Нищо лично и не се заяждам.
Това си е моето лично мнение и не го насаждам на никого.
 

lynx

Редовен Потребител
Старци-разбойници има навсякъде и никой не е застрахован, че няма да влезне във война с изкукуригали дърти идиоти без работа.
Някои хора им е скучно и си търсят конфликти, за да си разнообразят всекидневието.
По блоковете винаги има някой, който е "Кварталната съвест".
За щяло и нещяло звъни по всякакви инстанции, вдига излишна врява и непрекъснато създава нови и нови интриги.
 
Нагоре